Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 354
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 463
lolibon, ако става въпрос за ред и дисциплина, страхувам се, че там бюрокрацията е по-голяма и от нашата. ама много по-голяма...

# 91
  • Мнения: 6 993
Ад пък онзи ден си мислех, че баба ми и дядо ми са строили комунизъм, за да са добре майка ми и баща ми. Те пък строиха демокрация, за да съм добре аз. Аз и мъжът ми ще строим ЕС, за да са добре децата ни...Какво ли ще строят децата ми за внуците?

# 92
  • Мнения: 14 490
Ад пък онзи ден си мислех, че баба ми и дядо ми са строили комунизъм, за да са добре майка ми и баща ми. Те пък строиха демокрация, за да съм добре аз. Аз и мъжът ми ще строим ЕС, за да са добре децата ни...Какво ли ще строят децата ми за внуците?


то няма лошо да се строи, въпросът е че никои от изброените не са живяли добре. нито ние дето строим за децата живеем добре.

# 93
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз не съм оптимист за влизането ни в ЕС, даже бих казала, че ме е шубе за това какво ще стане. Докато четях поста на Eden се замислих, че всичко е много шум за нищо. Мисля си ако бяхме силна и богата държава може би щяхме да сме добре там. Просто не сме в позицията на командващи, а на командвани. Не знам, ще видим какво ще излезе от всичко това.

# 94
  • Мнения: 728
не особено розов; дори, бих казала, доста страшно си го представям.
Още сега полека почнаха да се вдигат цените по магазините, ей тъй на, неусетно..
А от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд, левът е силно надценен спрямо еврото и определено ще има инфлация над очакваното.
Мда, заплатите ще се качат, но к'во от т'ва?

Съвсем добронамерено искам да попитам: къде мога да го прочета това, че "от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд" ?

# 95
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какъв е смисъла да сме песимисти....важно е да гледаме напред и да се надяваме....... така и така ще го преживеем това дето идва.......важното е да има промяна и да се вижда че вървим на някъде.........иначе ако попитаме Европейците и те са недоволни от живота си, американците също.......може би индийците са доволни....въпрос е на светоусещане и манталитет

# 96
  • Мнения: 14 490
Съвсем добронамерено искам да попитам: къде мога да го прочета това, че "от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд" ?


аз пък доколкото съм запозната вече НЕ сме във валутен борд

# 97
  • Мнения: 3 423
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

Още са във евро и франкове.От 2000 насам...

И още реват от еврото.
А немците си му викат тойро, и това си е.
И обедняват стремглаво. И се усеща, повярвайте.
И се ядосват, че трябва да дават пари за такива
като нас, че да ни се доближел стандартът до техния.
Ще поживеем, ще видим. Ще има промени, но важното е
да ги обърнем в наша полза, от мрънкане файда няма.

# 98
  • Мнения: 728
Съвсем добронамерено искам да попитам: къде мога да го прочета това, че "от 1.1.2007 няма да има вече валутен борд" ?


аз пък доколкото съм запозната вече НЕ сме във валутен борд

Е, това че сме във валутен борд поне е сигурно. Нали има фиксиран курс на еврото към лева 1.95583

# 99
  • Мнения: 3 405
ааа, няма изпит за комисар;
Мин.-председателят казва кой ще е и Барозу приема/отказва Simple Smile
то затуй е рахат

Ама Миглена Кунева вчера каза, че ще се явява на изпит за еврокомисар, щели да я изпитват за "всичко", каквото и да значи това Simple Smile

от друга страна обаче като се има предвид корупцията която се шири, която е правило, а не изключение много ми се струва, че ЕС знае това, но ни приема просто за да си подсигури задната си врата към азия и да контролира минаващия оттук трафик на оръжие и наркотици.

То си е така...

# 100
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Е, това че сме във валутен борд поне е сигурно. Нали има фиксиран курс на еврото към лева 1.95583
Засега е така. От 1.1.2007 левът ще бъде ли обвързан с еврото или какво ще се случи с левовете ни и спестяванията, (който ги има)? Някога инфлацията изяде паричките ни и сега ли това ни очаква?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт