Пастели или моливи за рисуване при дете на 1 годинка

  • 8 629
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
днес извадих едни моливи, показах рисуването, не прояви никакъв интерес. поигра си с тях и ги прибрахме в кутията. явно още не ни е дошла художествената муза. сега като чета какво сте писали май ще купя едни пастели за начало.
а за пластелина мнения? като за 1 и 4 месеца, дали ще е интересно?

# 31
  • Мнения: 545
Ха-ха, пластелинът му с пластелин....добре че взех от този на основата на пшеница...Иначе досега да сме се натровили  Joy...За малките е много изкушаващо нещо..Аз купих, но го вадя рядко и за кратко... Laughing Party

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз мисля да взема от сухите пастели, по-трудни за отхапване ми се струват  Simple Smile
Кажете ми, моля, какви са тези магнитни дъски и откъде могат да се купят? А също и някакви маркери за рисуване по хладилник, които се измиват, имаше май  newsm78 Благодаря   bouquet
Магнитната дъсказаисуване си има "писалка" с връхче, с която се рисува. а с едно "копче",което се приплъзва се изчиства рисунката и пак наново се рисува.Малко неразбрано го обясних,май  Embarassed Има ги и в най-непретенциозните детски магазини.Цени от 3 лв. до 25 лв.(Чико).

# 33
  • Мнения: 3 271
Има нетоксични и не толкова цапащи пастели, на Биг, в ДаНЕТ също ги има. Аз лично това бих препоръчала. Моливите ми се виждат много опасни за тази възраст, пастелите са по-меки.
А, ако рисувате заедно - може всичко Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Рисуването при нас е предимно с моливи, но я наблюдавам. Пастелите не и харесаха и само ги дъвчеше, дори не опита да рисува с тях.

# 35
  • Мнения: 2 956
Каквото и да й дадеш на тази възраст трябва да стоиш до нея, докато рисува.
Peace

# 36
  • Мнения: 5 877
пастели съм й давала... помня ли вече. Към година и десет месеца я пробвах за пръв път с бои... слагах по мъничко на края на клечка за уши.
Но наистина каквото и да дадеш, трябва да стоиш до детето.

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Имаме измиващи се фулмастери. От дрехите и тапицерията излизат лесно, но изчистването от кожата е по-трудно.
Съвсем скоро открих фулмастери, които рисуват само върху специална хартия, ако рисуваш другаде, нищо не се вижда. На моята обаче явно и е харесвал процеса, рисуване извън листа хартия и много се разочарова от новата придобивка  Twisted Evil
Пастелите, ако са тънки, ги чупим лесно. Пробвах и с тебешири, тях пък ги гризка доста настървено  ooooh!
Магнитните дъски въобще не могат да й задържат вниманието Sad
Пластелина го възприема като храна, а не като играчка  Thinking

# 38
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
По принцип пастелите са по-приемливи, тъй като не се нуждаят от подостряне когато се счупят Laughing.
Но каквото и да дадеш на детето си, трябва да си до него, както казват мамите преди мен. Или трябва то да стои в стаята, в която си, и да имаш 4 очи, или да зарежеш работата и да седиш с нея. Последното е важно за детето и има голяма психологическа стойност, дори да е и за половин час на ден.

# 39
  • София
  • Мнения: 676
  Много хубава темичка. Моето синче проявява интерес да рисува, като види химикала. Тогава му давам един лист и започва голямо творене Party. Събрах добри предложения  Hug. За дъската бях забравила  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 288
накара ме да се замисля. не е ли рано още за такива дейности  newsm78 нямам опит, но бих купила моливи. все пак ако ги гризе, по-трудно ще отхапе от дървото, отколкото от пастела  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 645
Ние ползаме моливи.
Но го забелязвам от известно време ,че е хвърлил око на пастелите ми.
Два пъти ми ги докопва, и двата пъти ми чупи по някой пастел, а и по бързо се хабят.А и много цапат.

# 42
  • Мнения: 3 663
определено моливи Simple Smile

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 14 074
И двете са еднакво вкусни, но моливите се отгризват по-трудно. И да не са много наострени, а по-тъпички Simple Smile

# 44

Общи условия

Активация на акаунт