Отдавна не е имало тема за гърнето:)

  • 13 199
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Леле! Слушам и не вярвам на очите си, както казва небезизвестния проф. Ю. Вучков Simple Smile
Най-върлите противници на гърнето са разбрали предимствата му най-после, бравооо!

# 61
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Kissa
Най-върлите противници на гърнето са разбрали предимствата му най-после, бравооо!


 newsm78  50- 60 лв на месец спестени вярно са си предимство Wink

# 62
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Цитат на: Liorena
Цитат на: Kissa
Най-върлите противници на гърнето са разбрали предимствата му най-после, бравооо!


 newsm78  50- 60 лв на месец спестени вярно са си предимство Wink

Нали? Но не е само до парите. Днес изпуснах момента и малката си свърши работата в памперса...еее, ми то акото беше навсякъде, чак и в пишото, а като си ака в гърнето - чистенето с мокра салфетка е песен, то дори няма какво и да се чисти.

# 63
  • Мнения: 203
Хора... Дайте добра идея!
Проблемът ми е огромен... Т.е. вината е в мен, но не знам какд а реагирам... Андрея е на 2 години и половина... и още не ходи на гърне... Срам, резил, позор и ужас за банковата ни сметка!!! Още повече, че вече сме на 5ти номер памперси, а използваното количество не намалява... Всекид ен я слагам на гърне, седи... Когато я сложа се изпишква, не винаги... Оставям я след яслата, когатос ем вкъщи без памперс и тя все се напикава и все се нааква... Днес се омаза до врата с лайна... Боди, панталонче, килим... всичко... И не казва и не казва... Всичко разбира, ама не иска да ми каже и това е - напук ли го прави или защо? Как да я накарам да си казва... Иначе си сяда на гърне като я сложа...Не е това проблема...
От всичко най-ми писна да давам по 60-70лв всеки емсец за тъпите хартиики, които ще бъдат осрани и хвърлени в коша... Все едно хвърлям тези пари в боклука...
Някакви идеи, съвети... експерименти:)Simple SmileSimple Smile
Ако я оставям да се осира дали ще помогне?

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Махни гърнето, пробвай с тоалетната, може пък да имате по-голям успех там. Но определено не е нужно да я насилваш, нека тя да осъзнае сама, че е гадно да седиш наакан и да ти се подсича дуето.
Аз лично не съм държала детето наакано с възпитателна цл, но пък ние бързо свикнахме, но на тоалетна. На гърне никога не сме стояли.
Успех и не се шашкай, че си свикне момата Wink

# 65
  • Мнения: 1 680
И аз имах подобен проблем, и аз питах мамите как да се справим.
Та както каза Валери не я насилвай, защото ще се крие и пак ще върши работата в гащите.
Моя съвет: махни памперса изцяло  и завинаги, нито денем, нито нощем. Вярно е ,че е много хабене на нерви и цапане, нооо идва момент в който детето осъзнава, че така не му е комфортно и само търси гърнето.
А за яслата....аз им го дадох без памперс и  една седмица миха лайна и роптаят, но аз не върнах памперса. Връщаха ми дрехите с лайната в плик, но не ми пукаше. Така лелите, за да не мият го слагаха по-често на гърнето и той свикна.
Не стана лесно, но стана.
Успех.

# 66
  • София
  • Мнения: 750
Да и моето мнение е, че трябва да се откажеш от памперса. Нека си пишка и ака в гащите - скоро ще проумее, че не й е толкова комфортно да е с мръсно дупе. Пък и щом ходи на ясла - там би трябвало да я стимулират да ходи на гърне.

Успех и не се предавай.

# 67
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Аз съм с по-малко дете, но не мисля, че трябва да махаш пампата - отложи го още няколко седмици. През това време я насърчавай повече да ползва гърнето (или т.чиния с приствака). Викай 'браво' и 'ура', даже ако пусне 1-2 капки и не обръщай внимание изобщо, ако направи беля в гащите, не коментирай и не показвай, че не ти харесва. Води я в тоалетната с теб да гледа как я ползваш и си казвай какво правиш - "мама иска да пиша", "мама сваля гащите", "мама пиша", "мама бърше дупето" и т.н. Покани някое приятелско семейство с дете у вас, да пишка/ака пред нея в нейното гърне. Изберете ново гърне и/или приставка за т.чиния заедно - сама да си каже кое иска, за да го ползва. Помогни й да започне сама да си сваля пампата - вземи пул-ап гащи, които детето само може да сваля и слага.
Още малко търпение. Ако тези се провалят безславно, можеш с груба сила да я оставиш без пампа, но по принцип ако е без принуда, децата по-лесно и бързо свикват с новите дейности.

# 68
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми е почти същата картинка, с тази разлика,че не ходи на ясла. В къщи повечето пъти уцелваме моментите.....но смятам, че го прави на пук-не си казва, и това е. А когато бе по-малка-казваше! Shocked Не разбирам обаче защо да давате месечно толкова голяма сума за памерси-и ние купуваме петица, но един пакет ни стига за малко повече от месец!

# 69
  • София
  • Мнения: 301
Моят син е приблизително на възрастта на твоята дъщеря - 2г4м. С пишкането няма никакви проблеми - аз му махнах памперса още на 1г4м. Но буквално допреди 1 месец падаше голямо акане в гащите. Когато стана на около 2 годинки започна да си казва за акото и известно време нямаше проблем, и след това почна да ака в гащите на общо основание. И по 30-40 мин. съм го държала на гърнето, обуя го и след 5-10 мин. се наака - и то като се свре някъде из къщи. Направо позеленявах! Опитах с добро, опитах и с пердах по дупето. Не и не! Нищо не помогна. Той просто го правеше напук. Много му говорех и проявих АДСКО търпение - просто разбрах, че трябва да мине време за да се оправят нещата.

Ако това те успокоява, говорила съм с мои приятелки и мога да ти кажа, че повечето и от техните деца са преминали през такъв "инатлив" период. И то приблизително в тази възраст.

Аз също бих те посъветвала да й махнеш памперса - тя вече е достатъчно голяма и съвсем ясно съзнава какво прави. Може би ще се напикава и нааква доста, но в един момент самата тя ще предпочете да си казва, за да й е чисто и комфортно на дупето. Е, известно време и ти ще переш и чистиш повечко! Но ще премине. Моят съвет е да не я пердашиш за това - просто й говори, обяснявай как ще си много радостна ако момичето се изака и изпишка в гърнето, как правят големите и т.н.

Много добра е и идеята с тоалетната! Малките деца много обичат да подражават на големите.

Пожелавам ти успех в начинанието и здрави нерви!

# 70
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
saroni, здрасти, ти чете ли моята тема?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13847

# 71
  • Мнения: 203
Цитат на: Туфи
Дъщеря ми е почти същата картинка, с тази разлика,че не ходи на ясла. В къщи повечето пъти уцелваме моментите.....но смятам, че го прави на пук-не си казва, и това е. А когато бе по-малка-казваше! Shocked Не разбирам обаче защо да давате месечно толкова голяма сума за памерси-и ние купуваме петица, но един пакет ни стига за малко повече от месец!


Ами защото на ден отиват по 4-5 памперса... Аз я слагам често ан гърне и често и сменям памперса, защото и се зачервява около крачето и дупенцето:(

# 72
  • Мнения: 203
Цитат на: Liorena
saroni, здрасти, ти чете ли моята тема?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13847


Не, сега ще я видя, благодаря:)

# 73
  • Мнения: 203
Абе... не мога да разбера осъзнава ли, не осъзнава ли, разбира ли, не разбира ли, инати ли се... Майка ми повече се инати, щяла да се разболее катос е намокрела... и тя полудява понякога:) Хааха... Абе аз имам едни гащи на Гарбър точно за тази цел... А интересно ми, дали ще става,ако и слагам гащички с парченце марля примерно....? Още от утре ще я пробвам без памперс... да видим кво ще стане... Simple Smile) Че такива разкошни гащички на Дисни и купих, разкошни:) Трябва да ги носи вече...Simple Smile Хахаха
Благодаря ви за коментарите... Представям си колко е изнервящо да се пуска една и съща тема по 1000 пъти:)
Ама наистина не я разбирам... Каквото и обясня иначе всичко разбира... Говори, облича се сама, храни се сама, дори супи яде сама... И тя си ходи с кеф на гърне... Като я сложа сяда, дори и харесва да седи там "с часове"Simple Smile Но не си казва... По едно време беше почнала да си казва есента и.... ни наваля дъжд и тя се разплака защото имала "пиш" и бяхме по средата на Южен парк и отказах да и махна памперса в дъжда и.... мисля, че след този ден пак се отказа да си казва... Но съм сигурна, че разбира, умна е, бързо схваща всичко каквото и покажа...
Но, Лиорена, наистина ще я пробвам на тоалетната чиния:) В Метро видях много готини пластмасови седалчици за тоалетна с дръжки и ми изглеждат дори по-удобни от гърнето:) А и тя ме вижда като ходя до тоалетна и предполагам като гледа мама, тати, баба и т.н. ще има голям мерак и тя като нас:))
Лио, дано иа з пусна тема като твоята скоро:) Само дето съм в сесия и да видим майка ми до колко щее упорита, че на нея ще прехвърля топката:)

# 74
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: saroni
Лио, дано иа з пусна тема като твоята скоро:) Само дето съм в сесия и да видим майка ми до колко щее упорита, че на нея ще прехвърля топката:)



Дано, стискам палци Simple Smile


Но мисля, четейки твоите думи, че нещо май майка ти има малко вина затова да не си казва, мисля, че нещо детето се е стресирало от майка ти, която казва, че ще се разболее като се "намокрела". Нещо ми намирисва, че тя е в основата на проблема по-скоро отколкото малката.
може и да греша, де.

Общи условия

Активация на акаунт