Проблем!Детето ми не иска да ходи на градина.

  • 1 134
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 421
За съжаление подобни ситуации доста често се случват. Миналата година Симона беше в първа група и имахме проблем с един Боби - краката и буквално бяха сини от това, че Боби я ритал...Тази година Боби вече не е в тяхната група /Слава Богу/, но пък си имаме Краси, който и смачкал рисунката и това беше съпроводено с много сълзи...
Та и аз не знам какво да направя, от госпожата разбирам, че и другите деца страдат от Краси. Е, още не ми е заявила, че няма да ходи в ДГ ама знам ли...Според мен трябва да се говори с родителите на въпросния Златомир, като може би поканата  за това трябва да е от госпожите, така няма да могат да откажат...

# 16
  • Мнения: 1 877
Аз пък да ви кажа ,че дори самата госпожа ме посъветва да го уча така,за да не се превръща в боксова круша на по-агресивните деца.И мисля,че има логика...

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Сватя, щом майката нехае и госпожата не може да го озапти, хващаш го ти, разтърсваш го здраво и му казваш, че утре пак ще го сполети същото, ако докосне пак Боби.
И аз така бих направила. Първо пробвам чрез жените в градината, после чрез майката - като не става с добро- ще стане с лошо Rolling Eyes Не става дума да го ошамариш детето, а да помолиш госпожите да ти го доведат за една минута и с най-ледения си тон да му внушуш, че нищо хубаво няма да му се случи, ако продължава да тормози Боби. Надявам се като си чужд човек, да се постресне Tired
Успех!

# 18
  • Мнения: 2 556
При нас имаше абсолютно идентичен случай, затова напълно те разбирам. В групата на Габи имаше един Теодор, който биеше всички наред. Аз дори не подозирах за проблема, докато на първата родителска среща всички започнаха да се оплакват наред, че Теодор им бие децата. Две момиченца редовно се прибирали насинени целите  Shocked Майката на детето се притесни, но си призна, че не може да озапти сина си. Стана ясно, че и госпожите нищо не могат да направят, защото докато се обърнат и Теодор вече е ошамарил някого. Габи включително ми е бълнувал насън, че Теодор го бие  #Crazy Веднъж въпросния побойник му беше стягал връзките на блузката около вратлето - имаше сериозни белези - госпожите се убиха да ми се извиняват, но аз тогава откачих направо. Казах на Габи, че искам да намери начин да се справи с Теодор, който е по-дребен и по-слаб от него и повече да не чувам, че е позволил на Теодор да го бие. Да се бие и той, да отвръща и това е. Така Габи най-накрая намери смелост да му се опълчи и Теодор спря тормоза. Нямам никакви угризения, какво, да си оставя детето да страда, защото не е достатъчно злобно да се бие за здрасти, а госпожите - каква полза от тях, като в случая бяха "след дъжд качулка". Детската градина си е като джунгла и жалко, че понякога се налага да даваме и такива съвети. Но за мен това беше единственото решение в случая...

# 19
  • Мнения: 155
Винаги съм мислела, че е грозно да се разправяш с детето, при положение, че основна вина имат родителите му. И все пак най-елементарното би било поне да му направят забележка. Винаги ме е било яд на майки, които нехаят за децата си. Тогава май скандалът е най-подходящото решение. А учителките в градината до известна степен ги разбирам -групите са огромни, а децата са способни за секунди да влязат в конфликт. Ако обаче децата ми се връщат изпохапани и посинени, ще проведа сериозен разговор и с учителките, и с побойника, и родителите му, а накрая и с моите деца вкъщи. Не стигнем ли обаче до мирно разрешение на проблема, разрешавам на моите и дори ги призовавам да отвръщат така, както са се отнесли с тях. Атаката е най-добрата защита.

Общи условия

Активация на акаунт