135 vs 315:Майките в заварено положение- търсим подкрепа в съмишленици

  • 8 479
  • 196
  •   2
Отговори
# 45
Клео, има ли вариант това писмо да бъде представено поне на две места и видяно от повече хора, от които зависим, за повече тежест, тоест пред шефовете на парламентарните групи и може би, да бъде внесено в Министерството на Финансите? Все пак от МФ зависи дали ще бъде приет гласувания бюджет или да бъде върнат за поправка.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 231
    Kleo_80 чакаме да разбера отговора на СНБМ и варианта на отвореното писмо и предполагам че всеки ще направи всичко възможно да се подпишат повече хора. Един въпрос, подписаните само засегнати или мъже, баби и всички познати могат да помогнат. Предполагам че всеки от отчетните които бяхме засегнати ще се присъедини и ще помогне с още гласове.

# 47
  • Мнения: 5 401
И аз подкрепям! Ще пусна линк към темата в нашата отчетна група. Правилно ли разбрах, че цялата рода може да се включи в подписката??

# 48
  • Варна
  • Мнения: 567
И аз подкрепям! Ако има виртуална подписка, ще агитирам доста хора да се включат.

# 49
Момичета, ако говорим за права и справедливост трябва да се установи една твърда сума / по-голяма от 160 лв., която да се дава на ВСИЧКИ майки, защото за съжаление много от майките в България се осигуряват на минимална заплата, а някои от тях и на половин работен ден, което прави половин заплата -какво според вас ще получат те. За тях няма много разлика дали хващат 315 дни или не, защото за болничния си получават 90% от минималната работна заплата, а за майчинство цялата РЗ - разликата не е голяма така, че за да  споделят вашите искания трябва да го направят само за да можете вие да получавате повече пари. Единствено справедливо е твърда сума за всички.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 231
   optimist тези проблеми са коментирани неколкократно! Има искане и за увеличаване на майчинството като цяло, но стои проблема с определена част от нашата държава за която това е единствения източник на доходи. Целта е именно осигуряващите се да получават повече пари в което няма нищо лошо. Това че голяма част от работещите се осигуряват на минимална заплата е отделен проблем които в момента не се коментира.Имаше протести именно за това за което говориш и евентуално отново ще има, но в момента става въпрос за вече приет закон и доуточняване на завареното положение.

# 51
  • Мнения: 751
подккрепям идеята и ако мога ще помагам newsm10

# 52
  • Мнения: 474
Подкрепям изцяло и съм изключително заинтересована / синът ми е роден август/. Ще следя темата, за да се включа според възможностите си.  bowuu

# 53
  • Мнения: 214
Момичета,
аз не държа подписката да съдържа този текст- само давам една отправна точка и върху нея да градим останалото.Аз не съм "правист" и признавам , че ако такъв човек се включи, то това ще ни  е от голяма полза.Що се отнася до гласовете, ако подписката е електронна(аз мисля че така е най-добре) , то от моя страна ще имаме добра подкрепа- работя в голяма компания , в която има много майки и част от тях са засегнати от завареното положение.Така че , кой ще може да помогне за текста -да го  коригира малко, така ще да е правно издържано? След което да го пускаме за да съберем повече гласове , че няма време...Simple Smile) ох, като виждам че има желание в хората да се борят и ми става много хубаво  Laughing(сигурно съм луда) newsm78
Момичета от СНБМ,
за срещата за която предвиждате за събота, има ли ограничения за "достъп" или може и външни лица?

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 561
Подкрепям  Peace

Макар, че реално за мен няма значение /осигурена съм на МРЗ/, но въпроса според мен е принципен  Naughty

# 55
Въпросът наистина е принципен, но от извора знам, че протеста е безмислен. То не се знае дали ще приемат минималната заплата да стане 170 лв. Как ще се набутат с толкова пари за болнични. Но аз по принцип съм за протеста - във всякакъв вид, защото ми се ще да видя, че в България има някакво гражданско общество- и все пак продължавам да твърдя, че децата ни  bg трябва да получават еднакво количество пари независимо от доходите, защото нуждите са еднакви.

# 56
  • Мнения: 4 181
Въпросът наистина е принципен, но от извора знам, че протеста е безмислен. То не се знае дали ще приемат минималната заплата да стане 170 лв. Как ще се набутат с толкова пари за болнични. Но аз по принцип съм за протеста - във всякакъв вид, защото ми се ще да видя, че в България има някакво гражданско общество- и все пак продължавам да твърдя, че децата ни  bg трябва да получават еднакво количество пари независимо от доходите, защото нуждите са еднакви.
Съжалявам, н емога да се въздържа да не коментирам за не знам кой път поред едно и съшо нещо.
Оптимист, какво общо тук имат ниждите на децата, комунизма отдавна свърши, на всички по равно. Тук говорим за осигурителна система, осигуряваш се срещу някакъв риск, все едно плащаш застраховка. Като си случи събитието, в случая раждане, тоест нетрудоспособна си известно време, осигурителната система да ти върне пропорционално на това, което си внасяла.
Никой не ти плаща за това да си отглеждаш детето, то е твоя грижа, плащат ти за това, че известен период от време не можеш да ходиш на работа.
А би ли казала от кой точно извор знаеш, че нищо няма да се промени?

# 57
  • Мнения: 4 181
Клео, има ли вариант това писмо да бъде представено поне на две места и видяно от повече хора, от които зависим, за повече тежест, тоест пред шефовете на парламентарните групи и може би, да бъде внесено в Министерството на Финансите? Все пак от МФ зависи дали ще бъде приет гласувания бюджет или да бъде върнат за поправка.
Не е така, МФ предлага проект на бюджет, то се обсъжда на заседание на МСъвет, който вече го прие и го внесе в НС за обсъждане.
Така, че точно до шефовете на ПГ трябва да е, те имат правото да правят предложения за изменение. Е и всички депутати по принцип.

# 58
  • Мнения: 4 181
Така че , кой ще може да помогне за текста -да го  коригира малко, така ще да е правно издържано? Момичета от СНБМ,
за срещата за която предвиждате за събота, има ли ограничения за "достъп" или може и външни лица?


АМ, в момента пиша текста на писмото, спокойно Peace Ще намеря и кой да го качи във вид на електронна подписка.
Относно тези, които ще подписват, може да са абсолютно всички, които подкрепят идеята, независимо мъже или жени, всички ги касае пряко или косвено.
А за срещата - по приницип това ще е 1-то "заседание" на управителния съвет на сдружението.
Ако желаеш да станеш член разбира се си добре дошла Hug
Няма ограничения за достъп Mr. Green

# 59
  • Мнения: 751
kleo_80 може би нетрябва да си толкова рязка.моята сестра работеше преди да роди второто си дете.но както повецето неща в нашата държава-не я осигуряваха!а когато си със средно образование и малко дете повечето работодатели се възползват-или те осигуряват на МРЗ или нищо! преди да роди сама си внесе здравните. искара си майчинството без една стотинка!!!има резон и втвоите думи(визира булшинството ромски семейства) но може би има компромисен вариант. а тя(сестра ми)въпреки че не пряко я засягаха проблемите с майчинството беше на последните протести и е положила и подписа си в наша полза!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт