135 vs 315:Майките в заварено положение- търсим подкрепа в съмишленици

  • 8 462
  • 196
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 500
Не знам, но ми го казаха, че е сигурно.Касае се И за заварените положения.Колегите ми са прокурори.Мисля, че са добре информирани.

# 106
  • Мнения: 3 500
Момичета, не се притеснявайте.Почти съм сигурна, че е така.Всеки обаче трябва да обсъди това с работодателя си.Стискайте палци да съм права.  Hug

# 107
  • Мнения: 9 050
Не знам, но ми го казаха, че е сигурно.Касае се И за заварените положения.Колегите ми са прокурори.Мисля, че са добре информирани.

Да де, ама нали точно в това е проблема, че ако ти е изтекъл болнчния, не се броиш за заварено положение.
Дано си права! Много ще се радвам.

# 108
  • Мнения: 3 500
Не знам, но ми го казаха, че е сигурно.Касае се И за заварените положения.Колегите ми са прокурори.Мисля, че са добре информирани.

Да де, ама нали точно в това е проблема, че ако ти е изтекъл болнчния, не се броиш за заварено положение.
Дано си права! Много ще се радвам.
В какъв смисъл, ако ти е изтекъл болничният? Ти нали си в майчинство? Мони се роди на 7 юни и аз до края на август вземах заплата, а сега майчинството от 160 лв.Какъв е точно въпросът ти?
В смисъл такъв, че ако са ти изтекли 90-те дни ли? /от общо 135/

# 109
  • Мнения: 751
selia ако си права една голяма почерпка за добрата новина!!!

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Днес казаха, че майчинството става 170 лв. от 01.01.2007 г.newsm44 newsm68 rotfImao, обаче като гледах Масларова по ТВ никъде не спомена за майките в заварено положение. Дано Селия се окаже права. newsm10

# 111
  • Мнения: 751
тези 10 лева мога с лека ръка да им ги дам обратно това за мен е прах в очите

# 112
  • София
  • Мнения: 6 363
Момичета, не се притеснявайте.Почти съм сигурна, че е така.Всеки обаче трябва да обсъди това с работодателя си.Стискайте палци да съм права.  Hug

Selia, ако стане така - златни ти уста, дето се вика! Simple Smile
а в кой точно нормативен документ ще се уреди (или вече е уредено?) точно това заварено положение?
не съм наясно - излязъл ли е вече правилник за прилагане на КСО или ще е нещо друго като нормативна уредба? щото работодателите ни едва ли са толкова в час, трябва да им се каже къде да четат...

# 113
  • Мнения: 9 050
Не знам, но ми го казаха, че е сигурно.Касае се И за заварените положения.Колегите ми са прокурори.Мисля, че са добре информирани.

Да де, ама нали точно в това е проблема, че ако ти е изтекъл болнчния, не се броиш за заварено положение.
Дано си права! Много ще се радвам.
В какъв смисъл, ако ти е изтекъл болничният? Ти нали си в майчинство? Мони се роди на 7 юни и аз до края на август вземах заплата, а сега майчинството от 160 лв.Какъв е точно въпросът ти?
В смисъл такъв, че ако са ти изтекли 90-те дни ли? /от общо 135/

В смисъл, че ако са изтекли тези 135 дни от 01.01.2007 няма да получаваш пак 90% от заплатата ти докато изтекат 315 - те дни, а  ще получаваш 170 лева. Поне така твърдят Масларова и Христосков.

# 114
  • Мнения: 4 181
[а в кой точно нормативен документ ще се уреди (или вече е уредено?) точно това заварено положение?
не съм наясно - излязъл ли е вече правилник за прилагане на КСО или ще е нещо друго като нормативна уредба? щото работодателите ни едва ли са толкова в час, трябва да им се каже къде да четат...
Няма правилник за прилагане на КСО.
Ние внесохме предложение да се уреди въпросът сега при гласуването на Закона за бюджета за 2007, като е преходните и заключителни разпоредби се направи промяна на КСО.

Момичета, витаят такива слухове, дано се окажат верни, ако стане ще е само балгодарение на наште усилия и постоянство вече 3 месеца Hug

# 115
  • Мнения: 4 181
Не знам, но ми го казаха, че е сигурно.Касае се И за заварените положения.Колегите ми са прокурори.Мисля, че са добре информирани.

Selia, извинявай за любопитството, но откъде твоите колеги имат такава информация.
Закона за бюджета ще бъде гласуван утре на 1-во четене, те какво точно знаят по въпроса?

# 116
  • Мнения: 3 500
kleo_80 , мила, не съм разпитала подробно.Бях на една конференция и стана на въпрос, т.к. аз в момента съм по майчинство.Та така да се каже, на по цигара обсъдихме въпроса.Аз говорих с две колежки и двете бяха категорични като попитах дали са сигурни.Съжарявам, че не мога да дам повече информация.Но аз лично ще се обадя на счетоводителката в прокуратурата и ще разпитам.Това при всички случаи ще е докрая на месеца.Веднага ще ви информирам какво съм научила по въпроса.Може би ще пусна отделна тема, за да я видят повече майчета, особено, ако резултата е обнадеждаващ.Обещавам.
ZinaSt, разбрах ти въпроса.Дано да не се окажеш права, но аз мисля, че няма.Мисля, че дали са изтекли тези 135 дни или не пак имаме право.Дадох пример със себе си, аз отдавна взимам 160 лв./от септември/.Така, че ще проуча конкретно за моя случай и с това мисля, че ще мога да дам отговори на всички вълнуващи ни въпроси.

# 117
  • София
  • Мнения: 6 363
Така, че ще проуча конкретно за моя случай и с това мисля, че ще мога да дам отговори на всички вълнуващи ни въпроси.

Selia, благодаря ти - ще бъде страшно полезно за всички ни!  Hug

# 118
  • Мнения: 214
Момичета, витаят такива слухове, дано се окажат верни, ако стане ще е само балгодарение на наште усилия и постоянство вече 3 месеца Hug
Kleo,
не е ли добре по повод усилията и натиска да покажем , че сме готови и на преки действия- разбирай протест!?! (както се обсъжда в другата тема)

# 119
  • Мнения: 751
 момичета бюджета е приет на първо четене дали някой знае ние предвидени ли сме в него или още има надежда!

Общи условия

Активация на акаунт