135 vs 315:Майките в заварено положение- търсим подкрепа в съмишленици

  • 8 482
  • 196
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 181
Ако имате нужда от помощ няма проблем. Ако ще правите нещо в телевизията или правим нещо то трябва да е понеделник вторник, после вече ще гласуват бюджета и ще е след дъжд качулка.
А за промени в бюджета мисля, че не си права. Когато се гласува бюджета на ДОО (държавно обществено осигуряване) няма мърдане. Те после няма откъде да вземат пари.

# 136
  • Мнения: 2 829
И аз съм от вашия отбор.
Първо да благодаря на СБНМ за всички  усилия, които полага и за това че живот и здраве, за второто дете ще се възползвам от 315-те дни.
Яд ще ме е ако не ме хване сега промяната- досега за 30 години никога не съм ползвала болничен, направление, преглед от личен лекар (нямам време да чакам пред кабинета на личния лекар), а съм здравно осигурена, при това на висока заплата. Единствената ми аванта са парите за майчинство.
Много ви благодаря, че се опитвате да промените нещата и ако мога с нещо да помогна, казвайте.
Аз родих на 10.08.2006, не знам дали ви е нужен такъв случай.

# 137
  • Мнения: 3 336
Момичета, включвам се да ви кажа само, че от май месец не сме спирали нито за момент с инициативите и с ръчкането на управляващите. Резултатите се виждат. Някои идват бързо, други бавно. Просто имайте вяра в нас и това, че обсъждаме текущи неща във форума, не значи че не кореспондираме по другите теми на лични или пък по телефона.

Има доста неща, които не е желателно да се четат от всеки / оказва се, че част от управляващите четат темата ни/, така че някои неща предпочитаме да не обсъждаме там.

Винаги сте добре дошли в темата, от 1 януари ще започнем и приемането на нови членове Hug А иначе за молбата да пишете всичко относно майчинството  в темата на СНБМ - разбираемо е, така сме си разпределили работата помежду си, че не винаги успяваме да преглеждаме всички теми, особено в останалите подфоруми Crazy Малко сме засега, а работата е доста  Wink

И последно - вече има една от нас, която ще се възползва от промените, чакаме първото СНБМ бебче на 20 юли догодина живот и здраве Heart Eyes

# 138
  • Мнения: 214
Момичета,
и аз съм тук, не съм се отказала да се боря.Просто изчаквам девойките от СНБМ ...така че ако имате идея - аз съм за.Моето мнение, е че е добре да се вдигне малко медиен шум, защото ще им покаже на Господата Народни представители, че не сме се отказали.Познавам една майка , родила в началото на септември, така че ако не изскочи вариант за по-близки дати от средата на септември, ще говоря с нея, ако се съгласи да участва в инициативите.Така че Зина, чакам сигнал от теб...
За мен лошото е,че ще трябва до януари да знам какво се случва, защото се налага да се върна на работа и ако ще има промени, да не ги изпусна...

# 139
  • Мнения: 214
Не смятате ли, че да напишем едно писмо до Господари на ефира е добра идея?Те се ровят задълбочено в проблема и винаги търсят и другата страна на проблема- т.е. Масларова няма къде да се скрие този път- тя или нейни представители...

# 140
  • Мнения: 3 089
аз не смятам. има удобни и неудобни теми. проблемът стои от месеци. вероятно писма някакви вече са пращани и там, и на други места. а нищо по въпроса няма излъчено. няма лошо да се опита и това, но кпд-то не си струва усилията.

# 141
  • Мнения: 9 050
Не смятате ли, че да напишем едно писмо до Господари на ефира е добра идея?Те се ровят задълбочено в проблема и винаги търсят и другата страна на проблема- т.е. Масларова няма къде да се скрие този път- тя или нейни представители...
Честно да си кажа, не съм много съгласна. Не че съм против, но аз лично не бих посветила време и усилия на това. Първо, те докато обърнат внимание, докато се напипат по ушите да направят репортажа ( защото там не са най-експедитивните хора, в интерес на истината ), ще мине поне месец.
И второ - характера на репортажите им е доста агресивен, а според мен ние не трябва да ядосваме никой. Не би било в наша полза.
Освен това и в техните репортажи съм виждала една от страните да откаже да застане пред камера за да отговори на обвиненията. Така че, гаранция че ще има отговор от МТСП няма.
А дори и да застанат пред камера - какво. Ще си наговорят пак тяхната песен, как щом ползваш отпуск за отглеждане на дете, не може пак да излезеш в болничен за бременност и раждане ( което не е вярно ) и така. Не мисля, че репортерите там са подготвени по тази материя достатъчно, за да могат да зададат точните въпроси.

За предавания с диалог, където министерството да си каже всички тези измислени доводи, а пък аз да им покажа къде из нормативните актове пише, че не са прави - така съм съгласна. Защото на всичкото отгоре съм и достатъчно подготвена. Но за Господари на ефира, наистина не виждам смисъл.

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 702
.... а пък аз да им покажа къде из нормативните актове пише, че не са прави - така съм съгласна. Защото на всичкото отгоре съм и достатъчно подготвена....

В това съм убедена!  newsm10
А мислиш ли, че ще ти предоставят възможност, трибуна да говориш? И най-важното - докато е време. Мисля, че на варианта с "Господари на ефира" това му е най-слабото място - репортажите се правят доста време предварително

# 143
  • Мнения: 9 050
.... а пък аз да им покажа къде из нормативните актове пише, че не са прави - така съм съгласна. Защото на всичкото отгоре съм и достатъчно подготвена....

В това съм убедена!  newsm10
А мислиш ли, че ще ти предоставят възможност, трибуна да говориш? И най-важното - докато е време. Мисля, че на варианта с "Господари на ефира" това му е най-слабото място - репортажите се правят доста време предварително

Ами точно затова си мисля, че Часът на Милен Цветков е по-добрия вариант в тази телевизия. Вярно е, че там се обсъждат по-битови теми, но освен тях са обсъждани и теми, като насилието на деца, отнемането на детските за неизвинени отсъствия...( въпреки че представителите по втората тема мисля, че повече си навредиха, отколкото си помогнаха. ) Само ме притеснява, че министерството никога не изпраща представители и ще седя там да рецитирам монолози. Сама ще се питам и сама ще си отговарям Simple Smile

Иначе, Клео беше изразила съмнение, че са аудиторията на предаването аргументите и изобщо цялата тема ще са като на чужд език, тъй като не са счетоводители и юристи, но за мен това не е проблем. Четири години тренирам в работата си да "превеждам" кодексите на разбираем за нашите служители език и много съм задобряла в това.

Надявам се да стане. Само се притеснявам, че няма да стане до вторник. А пък повечето мнения са, че не стане ли до вторник, няма смисъл след това.

# 144
  • Мнения: 4 978
....Ами точно затова си мисля, че Часът на Милен Цветков е по-добрия вариант в тази телевизия. Вярно е, че там се обсъждат по-битови теми, но освен тях са обсъждани и теми, като насилието на деца, отнемането на детските за неизвинени отсъствия...( въпреки че представителите по втората тема мисля, че повече си навредиха, отколкото си помогнаха. ) Само ме притеснява, че министерството никога не изпраща представители и ще седя там да рецитирам монолози. Сама ще се питам и сама ще си отговарям Simple Smile
.....
Надявам се да стане. Само се притеснявам, че няма да стане до вторник. А пък повечето мнения са, че не стане ли до вторник, няма смисъл след това.

ZinaSt, можеш да си сигурна, че представител на МТСП няма да има.
Но това не трябва да те отказва, важното е, че проблема отново ще бъде "сложен на масата", т.е. не сме се примирили със ситуацията.
Не разбрах дали имаш контакт с предаването, но ако имаш нужда от съдействие, можеш да се обърнеш към kleo_80.

# 145
  • Мнения: 214
Zina,
ако ти е нужна помощ- свиркай! С тебе съм  newsm10

# 146
  • Мнения: 9 050
Имам една позната и тя ми е обещала съдействие. Клео също любезно предложи помощта си. Но ме притеснява, че обикновено темите за тези предавания са ясни поне за няколко дни напред и до вторник няма как да включат темата.

# 147
  • Мнения: 9 050
Нахвърлих си всички неща, които са ми в главата по тази тема. Сега само трябва да ги посбия малко, че така като гледам и две цели предавания няма да ми стигнат. Остава да чакам и да се надявам, че ще стане скоро. Дано!

# 148
  • Мнения: 214
като гледам и две цели предавания няма да ми стигнат. Остава да чакам и да се надявам, че ще стане скоро. Дано!
Зина,
кажи кога е предаването и кое е , за да може да го гледам! Стискам палци Simple Smile

# 149
  • Мнения: 189
Здравейте мами!
Аз също съм от потърпевшите майки и смятам, че не редно да не ни хваща промяната на закона. Съгласна съм, че трябва да направим всичко възможно да променим нещата.

Общи условия

Активация на акаунт