135 vs 315:Майките в заварено положение- търсим подкрепа в съмишленици

  • 8 479
  • 196
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 44
Ами няма нищо за тълкуване, това е наредбата, която сега промениха, в която се казва как ще се ползва отпускът.
Нещо не разбирам въпросът ти?

 Kleo_80, чудя се дали ал. 2 не ми дава възможност  след изтичане на 135-те дни да изляза в отпуска или болничен (някакво формално заврущане на работа) и след 01.01.2007 да подам молба за отпуск по майчинство за остатъка от 315 дни?



Последна редакция: нд, 10 дек 2006, 00:31 от Аурелия

# 166
Подкрепям безрезервно идеята. Давайте момичета , казвайте какво трябва да се прави.да даействаме докато все още има някакъв шанс за промяна на обстоятелствата

# 167
  • Мнения: 144
Някой знае ли кога ще е това второ четене на закона?

# 168
  • Мнения: 193
И аз се присъединявам към вас трябва да направим нещо за да променим нещата и аз съм от майките който за 18 дена изпускам новият закон и направо умирам от яд smile3511

# 169
  • Мнения: 4 181
Някой знае ли кога ще е това второ четене на закона?
Най-вероятно другата седмица ще е 2-ро четене в Комисия, а в зала е знам кога ще е.

# 170
  • Мнения: 4 181
Момичета, Христина Христова е внесла предложение за уреждане на завареното положение.
Вчера ми се обади да ми потвърди Hug
Каза, че освен това Весела Драганова,с която и преди сме работили се е присъединила.
Така че аз ще отида на заседанието на Комисията и ще ви информирам дали са го приели.
Стискайте палци Peace

# 171
  • Мнения: 4 181
Момичета, тъй като постингите от последните няколко дни са безвъзвратни изгубени да напиша пак добрата новина  Laughing

Завареното положение се уреди Hug 
И то по най-добрия начин, ако детето ти не е навършило 9 месеца на 1.01.2007г одри и единда ти остава ще ти го платят като 90 % от заплатата Peace

Мина гласуването вчера в зала обади ми се Весела Драганова да ми каже  bouquet

# 172
# 173
  • Бургас
  • Мнения: 702
Тъй като постингът ми се е загубил, бих желала още веднъж да
благодаря на момичетата он СНБМ и специално на Клео!
Бъдете живи и здрави!

# 174
  • Мнения: 3 336
Тъй като постингът ми се е загубил, бих желала още веднъж да
благодаря на момичетата он СНБМ и специално на Клео!
Бъдете живи и здрави!


Благодаря Wink

Клеопатра май е забравила да пише и тук, че обезщетението за отглеждане на дете до 2г. възраст от догодина става 180 лв, вместо досегашните 160. Беше предвидено да стане само 170, т.е. по-ниско от МРЗ, но за наш късмет са се застъпили за нас и става 180лв, колкото и МРЗ.

# 175
Момичета, тъй като постингите от последните няколко дни са безвъзвратни изгубени да напиша пак добрата новина  Laughing

Завареното положение се уреди Hug 
И то по най-добрия начин, ако детето ти не е навършило 9 месеца на 1.01.2007г одри и единда ти остава ще ти го платят като 90 % от заплатата Peace

Мина гласуването вчера в зала обади ми се Весела Драганова да ми каже  bouquet
Това е много добра новина, но искам да попитам още: как стои въпросът с подаването на молба за удължаване на отпуска по бременност и раждане при положение, че вече е започнало да тече майчинството? Моето бебче е родено на 14.08, а от 11.11 ми започна майчинството. Колко дни мога да ползвам от този отпуск още? Извинявам се за наивните въпроси, но отговорите силно ме вълнуват и бих била благодарна на всеки, който може да ми отговори!  newsm78

# 176
  • Мнения: 46
Благодаря на всички., които отделиха от времето и нервите си и направиха тази промяна възможна!

# 177
  • Мнения: 4 181
Момичета, тъй като постингите от последните няколко дни са безвъзвратни изгубени да напиша пак добрата новина  Laughing

Завареното положение се уреди Hug 
И то по най-добрия начин, ако детето ти не е навършило 9 месеца на 1.01.2007г одри и единда ти остава ще ти го платят като 90 % от заплатата Peace

Мина гласуването вчера в зала обади ми се Весела Драганова да ми каже  bouquet
Това е много добра новина, но искам да попитам още: как стои въпросът с подаването на молба за удължаване на отпуска по бременност и раждане при положение, че вече е започнало да тече майчинството? Моето бебче е родено на 14.08, а от 11.11 ми започна майчинството. Колко дни мога да ползвам от този отпуск още? Извинявам се за наивните въпроси, но отговорите силно ме вълнуват и бих била благодарна на всеки, който може да ми отговори!  newsm78
НОИ трябва да издаде инструкция, още не е ясно Peace

# 178
Цитат на: Клеопатра
НОИ трябва да издаде инструкция, още не е ясно Peace
Благодаря ти Клеопатра, не само за отговора, а и за всичко направено в наша полза!!!

# 179
  • Мнения: 2 829
Благодаря много на всички в СНБМ!!!
Момичета, сега след големия успех, който постигнахтес 9-те месеца отпуска, това че се застъпихте и за майките в заварено положение и т.н., смятам че и аз трябва да върна нещо в замяна.
Как мога да помогна да си вършите работата всетака добре и в бъдеще? Събирате ли членски внос, ако да, как мога да стана член? А дарения?
Още веднъж благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт