Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 1 718
И на мен ми е правила таймираща при ДФ 24 см, вече презрял, след което ако е петък, ти казва - таймираща слагаш в събота, и за инсеминация идваш в понеделник. Какъв е шансът да стане нещо при живот на Я 24 часа, от които е най-качествена в първите 12? И култувата реплика "фоликулът се пука в момента"...ама друг път. Когато сме тръгнали по тоя трънлив път, все пак сме изчели достатъчно, че да не сме чак такива лаици, за каквито ни мисли.
Все пак, слава Богу, има и съвестни лекари, поради което вече съм мама на 4-месечен усмихнат бебешон!

# 436
  • Мнения: 221
Моя позната ходеше при тази докторка и на моята позната никога не й правеха пункция и процедура някаква през уикенда. Не знам дали е някаква особеност и изискване на докторката да не работи уикендите. Знам, че по другите клиники няма събота/неделя, когато дойде моментът си действат...

# 437
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Последните дни изчетох 2те теми за др Шефкетова. Все още ли нещата са така, има ли успяли миналата и тази година, които искрено да препоръчат клиниката? Това ме интересува.

Здравейте, аз не мога да кажа че бих препоръчала клиниката за инвитро. Причината е, имам силно съмнение че замразените годни (визулано) ембриони след Предимплантационен генетичен анализ (за който си плащаш сам) ги изкарват, че не са годни и ти показват един хвърчащ лист, на който пише нефрагментирани (няма как да разбереш така ли е или не), и така докато ти изледват всичкои ембриони (мисля че беше 800-900лв на ембрион). Ние имахме 5, от които 2 бяха негодни, 1 годен и един на който изследването не беше успяло да определи развитието. 
Всичко беше много вълнуващо, когато решихме да имплантираме единственият годен ембрион. Момента на имплантацията незнаеш дали се имплантиера нещо или не - няма как да видиш, т.е гледаш, но д-р Шефкетова не обяснява нищо само се надяваш, че си върши Съвестно работата и не са ти взели и продали последната  надежда за тяхна облага... После си пиеш естрофем, прогестерон и медрол и се надяваш, че след 2 седмици лабораторния тест за ЧХГ ще е положителен и като не е - д-р Шефкетова е готова да ви предложи нова стимулация за 10-12 хилияди, но дори и последната консултация с нея се плаща на цената от 70лв, а не 35лв както е докато се прави фоликометрията.
Това е случай от края на 2023, надявам се да ви помогне.

П.П: Поради факта, че в България няма ясен закон за собствеността на генетичния матераил и как трябва да се съхранява, нимерира  и трансплантира, имам сериозни съмнения, че е практика почти навсякъде да се злоупотребява. Това съмнение се подсили и със случаят на мъжът с използвания семенен материал без негово знание и разрешение

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт