С Анорексия съм, 39кг,какво лечение да предприема?

  • 3 036
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 505
Ами няма симптомите на анорексия освен поднорменото тегло.
Лечение е ясно, че трябва, нали това обясняват всички.

# 46
  • Мнения: 1 459
С паник атаки съм като чета из интернет и като започнат мисли, че мога да умра.
Ами спрете да четете в интернет и да си поставяте диагнози. В Интернет сульо и пульо може да напише всичко. Има си лекари за поставяне на диагнози. Ще се повторя - оправете психиката. Сигурна съм, че ако се консултирате със специалист, ще каже че нямате анорексия. Имате някакви натрапчиви мисли, обсесивно-компулсивно разстройство. Това в съчетание с ужасните хранителни навици, влошава здравето и качеството Ви на живот. Една моя съученичка цял живот е 35 кг. на ръст 160. Нервна и злояда е, и просто не може да качи. Ами, жива и здрава си е. Ген. Лекувайте паника атаките и тези натрапливости. Децата Ви имат нужда от здрава майка.

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 21:35 от Atamagaokashii

# 47
  • Мнения: 6 618
То в интернет всичко е рак или смъртоносно поне колкото ебола Simple Smile За тревожни хора четенето в интернет може да е опасно, наистина.

# 48
  • Мнения: 72
За сега отлагах на психолог да ходя и психиатър, защото още нямам час по здравната каса.
Но този сайт, който ми дадоха за консултации по интернет Healee.com ще търся психиатър от там, за да мога подробно да обясня. Срещу заплащане.
Ако знаете психиатър, който може да ми помогне срещу заплащане онлайн ми пишете.
Също и лекар специализирал за хранителни разстройства ако знаете, ми пишете. Ефективна ли е такава консултация по интернет без личен контакт, ако сте провеждали ще съм благодарна да ми кажете кординати, може и на лични съобщения

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 12:32 от A.J1

# 49
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 342
Диагнози се поставят от лекар на място, не от интернет, лечение се предписва пак така. За аргумента само споменавам, че има и други причини човек да остава слаб и да не може да трупа "мазнини", мускули и т.н. обикновено са генетични причини, няма оправия, но може да има поддържаща терапия и съвети от диетолог. Другите работи там паническо разстройство и какво ли не може и да са от това, може и да не са, и там си е за разговор с лекар. Тук просто няма какво да се добави преди медицинско лице да се произнесе за първопричината.

# 50
  • Мнения: 505
За сега отлагах на психолог да ходя и психиатър, защото още нямам час по здравната каса, понякога се чака дълго.
Понеже и аз съм в Германия, един съвет от мен - отиди отново при ЛЛ и настоявай. Опиши всички симптоми, не казвай, че имаш анорексия, просто обясни, че физически и психически не се справяш, не можеш да се храниш нормално, имаш паник атаки и имаш нужда от помощ. Сега с короната нещата са още по-бавни, но настоявай, защото имаш право на лечение. Бъди настоятелна, съвсем сериозно ти го казвам, ако трябва преувеличавай (кажи че припадаш например и т.н)

# 51
  • Мнения: X
С паник атаки съм като чета из интернет и като започнат мисли, че мога да умра.
Ами спрете да четете в интернет и да си поставяте диагнози. В Интернет сульо и пульо може да напише всичко. Има си лекари за поставяне на диагнози. Ще се повторя - оправете психиката. Сигурна съм, че ако се консултирате със специалист, ще каже че нямате анорексия. Имате някакви натрапчиви мисли, обсесивно-компулсивно разстройство. Това в съчетание с ужасните хранителни навици, влошава здравето и качеството Ви на живот. Една моя съученичка цял живот е 35 кг. на ръст 160. Нервна и злояда е, и просто не може да качи. Ами, жива и здрава си е. Ген. Лекувайте паника атаките и тези натрапливости. Децата Ви имат нужда от здрава майка.
'Айде стига сте писали измишльотини, тук четат и деца (тинейджъри). Ясно е, че с такива килограми ги взимат в болница и на системи.

До преди 1 година готвих постоянно, храна има много вкъщи.
Сега такъв стрес преживявам, че ми е ужасно трудно дори да чета, плаче ми се. Децата са гушнати в мен, по цял ден сме вкъщи. Тичането с тях беше лятото.
Сега пак съм гладна, а не смея да хапна едно картофено пуре. С паник атаки съм като чета из интернет и като започнат мисли, че мога да умра.
Щом не работиш, предположих, че си в майчинство и поне едното дете е под 3г, което значи, че и в апартамента понякога трябва да се "тича" след него, това имах предвид. Да се ходи до магазина и т. н. Тези неща с хипогликемия и анемия няма как да станат, а и ти казваш, че нямаш сили дори да четеш/пишеш.
А къде в интернет прочете, че ако ядеш може да умреш?!?

# 52
  • Мнения: 4 213
Щом нещата са толкова зле там защо не се приберете в България и не си направите изследванията и консултациите тук? След като имате здравни осигуровки там, би трябвало и тук да важат. Ще смените обстановката, ще се поразсеете от проблемите...

# 53
  • Мнения: 1 459
С паник атаки съм като чета из интернет и като започнат мисли, че мога да умра.
Ами спрете да четете в интернет и да си поставяте диагнози. В Интернет сульо и пульо може да напише всичко. Има си лекари за поставяне на диагнози. Ще се повторя - оправете психиката. Сигурна съм, че ако се консултирате със специалист, ще каже че нямате анорексия. Имате някакви натрапчиви мисли, обсесивно-компулсивно разстройство. Това в съчетание с ужасните хранителни навици, влошава здравето и качеството Ви на живот. Една моя съученичка цял живот е 35 кг. на ръст 160. Нервна и злояда е, и просто не може да качи. Ами, жива и здрава си е. Ген. Лекувайте паника атаките и тези натрапливости. Децата Ви имат нужда от здрава майка.
'Айде стига сте писали измишльотини, тук четат и деца (тинейджъри). Ясно е, че с такива килограми ги взимат в болница и на системи.




Ами, не пиша измишльотини, четете с разбиране. Това момиче, колкото и да се насилваше да яде, повече от 38 кг не можеше да постигне. Ръстът й беше около 160 см, може и да е бил примерно 157, не съм я мерила. Майка й беше същата. Както споменах преди, момичето имаше проблем с нервите, но не е била на системи. Никога ли не сте виждали хора, които ядат, не гладуват умишлено, но пак са кожа и кости? Не всеки много слаб човек е анорексик. Според мен и както прочетохме от други потребители, не става дума за анорексия при авторката. Тя има желание да се храни. Престанете да й бутате в главата за тая анорексия. Тя и без това вече се е вкарала в кви ли не филми и тука пак да й се набива в канчето: "Много си слаба, значи имаш анорексия". Четете с разбиране.
И авторке, пак ти казвам - спри да ровиш нета и да пускаш теми, че ще ти припишат всички диагнози, съществуващи в медицината.

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 23:26 от Atamagaokashii

# 54
  • Мнения: X
Скрит текст:
С паник атаки съм като чета из интернет и като започнат мисли, че мога да умра.
Ами спрете да четете в интернет и да си поставяте диагнози. В Интернет сульо и пульо може да напише всичко. Има си лекари за поставяне на диагнози. Ще се повторя - оправете психиката. Сигурна съм, че ако се консултирате със специалист, ще каже че нямате анорексия. Имате някакви натрапчиви мисли, обсесивно-компулсивно разстройство. Това в съчетание с ужасните хранителни навици, влошава здравето и качеството Ви на живот. Една моя съученичка цял живот е 35 кг. на ръст 160. Нервна и злояда е, и просто не може да качи. Ами, жива и здрава си е. Ген. Лекувайте паника атаките и тези натрапливости. Децата Ви имат нужда от здрава майка.
'Айде стига сте писали измишльотини, тук четат и деца (тинейджъри). Ясно е, че с такива килограми ги взимат в болница и на системи.




Ами, не пиша измишльотини, четете с разбиране. Това момиче, колкото и да се насилваше да яде, повече от 38 кг не можеше да постигне. Ръстът й беше около 160 см, може и да е бил примерно 157, не съм я мерила. Майка й беше същата. Както споменах преди, момичето имаше проблем с нервите, но не е била на системи. Никога ли не сте виждали хора, които ядат, не гладуват умишлено, но пак са кожа и кости? Не всеки много слаб човек е анорексик. Според мен и както прочетохме от други потребители, не става дума за анорексия при авторката. Тя има желание да се храни. Престанете да й бутате в главата за тая анорексия. Тя и без това вече се е вкарала в кви ли не филми и тука пак да й се набива в канчето: "Много си слаба, значи имаш анорексия". Четете с разбиране.
И авторке, пак ти казвам - спри да ровиш нета и да пускаш теми, че ще ти припишат всички диагнози, съществуващи в медицината.
Atamagaokashii, виждала съм такива, но те попадат в категория "поднормено тегло", а не "тежко недохранване", каквото е, ако ИТМ е под 16, а на съученичката ви е бил 14,2 ако приемем, че е била 157см.

A.J1, мъжът ти, ако не забелязва и той е за психиатър. Изобщо проблеми с деца, съпруг, чужбина, изгаряне - човек, преживял толкова да му е такъв проблем едно подуване на стомаха?! Казваш, че те е страх от смъртта - ами ако беше така, щеше да си ядеш точно, защото има опасност жизненоважни органи да ти се увредят от липсата на вещества. Как не изпадаш в паника, че ако продължиш да си лишаваш организма, точно това ще стане? И не е проблема в цифрата, която показва кантара, а как точно се е стигнало до нея.

# 55
  • Мнения: 1 459
Авторке, получи насоки, предлагам ти да искаш ключ на темата. Нямаш нужда от повече паника, депресия и упреци.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Упреци? Четенето между редовете много помага в такива случаи. Жената определено е за психиатър, но не заради анорексия. Това с краставицата го четох в още няколко теми, вода в системата и какво ли още не. Дано скоро попадне на читав психиатър, че деца има!

# 57
  • Мнения: 1 459
Упреци? Четенето между редовете много помага в такива случаи. Жената определено е за психиатър, но не заради анорексия. Това с краставицата го четох в още няколко теми, вода в системата и какво ли още не. Дано скоро попадне на читав психиатър, че деца има!
С това съм напълно съгласна, визирах поста на Анонимен. Аз също не мисля, че става дума за анорексия, а тука някои точно това се опитват да й набият в главата.

# 58
  • Мнения: X
Аз просто се опитах да насоча страха й в правилната посока, защото точно това може да я спаси... Че е анорексия никъде не съм казвала. Хипохондрия е - внушила си е, че ще й стане нещо на стомаха/червата, ако яде, колкото има нужда. И това й се струва по-страшно от реалния проблем. Анорексията е страх от напълняване, тя няма такъв.

# 59
  • Мнения: 1 459
Е страшно я успокои - като й казваш, че ще я сложат на системи и органите й ще спрат да функционират. Това на човек с паник атаки. Страшна мотивация. Авторката спомена, че и преди е била слаба. Явно не се чувства добре физически след като е свалила тези 6 кила. Това обаче не значи, че утре ще изпадне в органна недостатъчност. Според мен осъзнава, че толкова ниско тегло изобщо не е здравословно. Всичко е на психическа основа.

Общи условия

Активация на акаунт