Б12 инжекции?

  • 482
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте,

живея в чужбина и като дойда в България се възползвам да си пусна кръвни изследвания. Този път (отново) Б12 ми е много ниско (под 100). Причините за това са ясни и обсъждани неведнъж с лекар, тоест можем тук да ги игнорираме. Тъй като таблетки, капки и подобни не ми помагат особено, а с инжекции имам добър опит, ми се иска в оставащите няколко дни в София да си намеря кой да ми направи такава. Само че съм тотално неориентирана. Трябва ли да си купя сама ампули от аптеката или първо трябва да отида при лекар? При всеки общопрактикуващ ли мога да отида? И трябва ли въобще да е лекар? Само до понеделник съм в града, та би било прекрасно ако мога да отида някъде без предварителен час и без да седя цял ден през кабинет. Алтернативата би била да си правя инжекцията сама, но тя никак не ми харесва.

# 1
  • Мнения: 2 475
Предполагам, че във всеки медицински център биха могли да ги поставят веднага. Аз имах предписани от лекар, докато бях бременна. Закупих ги сама (без рецепта, бяха предписани в онлайн консултация след преглед и назначени изследвания) и ходих в МЦ срещу работата ми в обедната почивка да ми ги бие сестра. 6 лв. струваше манипулацията.

# 2
  • Мнения: 1 915
Имам близък, който всеки месец до края на живота си трябва да бие инжекции Б12. Купувам една ампула (продават се на бройки) и аз спринцовка с игла и даваш на някой да ти я бие на дупето. Не е толкова страшно, моя човек сам си ги бие.Но ако се притеснявате отидете в болницата.

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте! Не знам дали трябва тук да пиша, но съм малко скарана с технологиите и не можах да пусна нова тема.
Та имам запитване. Живея в малък град и не знам към какъв специалист да се обърна, и въобще нужен ли ми е.
Като цяло от доста време не се чувствам добре физически и психически. В момента съм на 23 години, а още от тинейджърство имам висок пулс, доста ниско кръвно, пигментни петна, чувствам се уморена и така сякаш нямам енергия за почти нищо. Като през годините съм споделяла с личния си лекар, но освен ПКК не ми е пускал никакви други изследвания. От скоро чета по форумите за някои витамини и реших на своя глава да отида да си пусна б12 и вид. Д - като резултатите ще ги публикувам долу.
Така на пръв поглед като гледам б12 е ниско, както и вит. Д.
Но когато отидох до личния ми лекар, ми отговори - “ Нищо ти няма, в ниската граница си, но не е нищо фатално, ако ти е такъв проблем ще ти изпиша едни витамини. “
И това беше, не че очаквах нещо кой знае какво, но самото отношение ме отблъсна. Иска ми се да обърна повече внимание на себе си, но не знам към кой и къде да се обърна. Това е и причината да пиша тук. Бихте ли ми препоръчали специалист към който да се обърна? Кои витамини са подходящи и ви са помогнали на Вас? И според вас, да изследвам ли още нещо? Много ви благодаря предварително!

# 4
  • Мнения: 23
Здравейте! Може ли вашето мнение?
Оперирана съм преди 6 месеца от папиларен карцином! Имам симтоматика като изтръпване на стъпалата, лоши и натрапчиви мисли и др! Всеки месец ходя на изследвания та този месец реших да пусна и вит Д и вит Б12! Това което ме шокира беше, че съм в тежък дефицит и на двата витамина! Започнах приемам на вит Д, закупих си спрей на better you, който ендото ми препоръча, но за Б12 ми каза аз да си избера или капки или инжекции. Какво значи аз да избирам? А аз определено не мога да реша, а мисля, че и нямам време за чуденки, та реших да пиша тук! Може ли повече информация за усвояването кое да избера според вас? Как се процедира? Вит Б12 ми е със стойност 120 при референти 171-920! Вит Д ми е 20! Благодаря на всеки отзовал се!

# 5
  • Мнения: 21
Здравейте! Може ли вашето мнение?
Оперирана съм преди 6 месеца от папиларен карцином! Имам симтоматика като изтръпване на стъпалата, лоши и натрапчиви мисли и др! Всеки месец ходя на изследвания та този месец реших да пусна и вит Д и вит Б12! Това което ме шокира беше, че съм в тежък дефицит и на двата витамина! Започнах приемам на вит Д, закупих си спрей на better you, който ендото ми препоръча, но за Б12 ми каза аз да си избера или капки или инжекции. Какво значи аз да избирам? А аз определено не мога да реша, а мисля, че и нямам време за чуденки, та реших да пиша тук! Може ли повече информация за усвояването кое да избера според вас? Как се процедира? Вит Б12 ми е със стойност 120 при референти 171-920! Вит Д ми е 20! Благодаря на всеки отзовал се!
Лекарите казват,че не е добре вит Б12 за онкоболни,но незнам колко е вярно!

Общи условия

Активация на акаунт