как се махат сополите на бебе?

  • 46 871
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Почиствам ноздрите с клечки за уши без ограничител,на мен така ми е по-удобно! Peace
И аз така, а ако са по-течни и по-навътре изсмуквам ги със помпичката до положение да мога да ги хвана с клечката за уши  Peace

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
STERIMAR  Peace

# 17
  • Мнения: 1 947
или с кърма вместо купешки препарати. Wink

# 18
  • Мнения: 113
Вземаш или обикновен физиологичен разтвор или например нисита спреи и хубаво промиваш нослето-много ще се дърпа и е доста трудно за сам човек и после с аспиратора(трябва да е със силиконов накрайник, за да не нараниш нослето) и запушваш едната ноздра и в другата дърпаш с аспитарора. после след тази инквизиция аз слагам и на нисита един мехлем за да е влажна лигавицата. Успех ти пожелавам Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз чистех с клечки за уши без ограничител и дори от тези заостренките (дето са за грим), че само те влизаха в малкото носленце.
Аспираторът нещо не вършеше много работа.
Стеримар ползвах чак 8-ми месец, когато хвана първата хрема. Защото първите седмици сополите бяха от стафилококи. Но и до сега дъщеря ми много пищи от стеримара.
А че ще недоволства бебчо докато го "обработваш" е ясно.

# 20
  • Мнения: 795
Носът на бебето трябва да се чиссти почти всеки ден със солен разтвор или STERIMAR,който се пръска в нослето и спомага за разтварянето на сополките и ги втечнява , и после ги издърпваш с аспиратор.

Това почти всеки ден за профилактика ли е? Ако нослето му е чисто мисля, че няма нужда! Thinking

# 21
  • Мнения: 282
Ами аз съм му чистила нослето с фитилче от памук  напоено с физиологичен разтвор,а по-късно започнах да използвам и Sterimar Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
С аспираторче за нос ги чиста всеки ден

# 23
  • Мнения: 1 448
1. Пръскам Стеримар
2. Изтеглям ги с помпичката на Чико
3. Мажа в нослето Низита крем с клечка за уши 

 Hug

# 24
  • Мнения: 3 500
Аз пръскам бързо Стеримар и я обръшам обратно така че сополите да изтекат.Каквото е останало обирам с клечка за уши /с ограничител/.Понякога ползвам аспиратор, но гледам да е рядко - стискам аспиратора, запушвам другата ноздра, пъхам отворчето на аспиратора и пускам, то се получава вакуум.

Общи условия

Активация на акаунт