Секцио или нормално раждане?

  • 6 124
  • 175
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 27 524
Нормално. Без упойка  Peace

# 166
  • Мнения: 7 418
  тя не е ли родила вече?

# 167
  • Мнения: 2 159
да
и аз видях, че е родило момичето, има дъщеричка Микаелка на 2 месеца Mr. Green

# 168
  • Мнения: 111
нормално раждане аз раждах секцио, разбира се че се преживява и всички раждали така ще ти кажат колко са доволни, но аз напълно съм съгласна с твоята лекарка Peace това да не е шеф и кройка Rolling Eyes

Извинявай,ама сигурно на 90% от раждащите нормално се прави епизитомия.Мога да ти кажа(за щастие не от личен опит),че после 2-3 седмици не можеш да седнеш,а да не говорим за болките.Е на това му викам аз шев и кройка!!!!!!!!!!

# 169
  • Мнения: 2 159
нормално раждане аз раждах секцио, разбира се че се преживява и всички раждали така ще ти кажат колко са доволни, но аз напълно съм съгласна с твоята лекарка Peace това да не е шеф и кройка Rolling Eyes
Извинявай,ама сигурно на 90% от раждащите нормално се прави епизитомия.Мога да ти кажа(за щастие не от личен опит),че после 2-3 седмици не можеш да седнеш,а да не говорим за болките.Е на това му викам аз шев и кройка!!!!!!!!!!
не знам как е да имаш епизитомия, но със сигурност не може да се сравни с коремна операция, не случайно 3-то секцио не се препоръчва... (за което мен лично много ми е мъчно, имах разни мечти по въпроса Cry)
за това аз лично държах на нормално раждане, всеки си има разни мечти, които гони, но разбира се най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата Heart Eyes

# 170
  • София
  • Мнения: 5 605
Имай предвид, че операцията ти оставя белег - психически и физ. за цял живот
Съжалявам,че при теб се е получило така.Но наистина е въпрос на организъм(Не мога да се съглася с написаното по никакъв начин-психически белег от операцията нямам,физическия не се вижда вече.Такива крайни изказвания не са от полза никому.Както невднъж съм писала-след секциото на осмия ден останах сама вкъщи с двете деца-проблеми не съм имала.След нормалното ми раждане ,от което са изминали вече пет години все още имам гинекологични проблеми.Толкова са индивидуални тези неща,че просто няма как да се определи кое раждане-нормално или секцио е за предпочитане.Затова са лекарите. Peace
Абсолютно съм съгласна...Аз също нямам нито психически нито физически /той вече не се вижда/ белези от операцията. На 5 ден след като се прибрах от болницата нямах никакви проблеми, сама си оправях детето, на 10 направих основно чистене с миене на прозорци и т.н.... Е, леко те придърпва няколко дни шева от операцията, но... имам пък няколко приятелки раждали нормално с такива проблеми и толкова дълъг възстановителен период... Просто според мен всичко си зависи от лекаря и най-вече от организма на жената.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 424
а в крайна сметка как е родила?

# 172
  • Мнения: 2 159
а в крайна сметка как е родила?
и аз това се питах Simple Smile

# 173
  • Мнения: 7 605
а в крайна сметка как е родила?
и аз това се питах Simple Smile

Тръгна да ражда нормално, но в крайна сметка със секцио (аz малко като дърта клюкарка  Blush )

# 174
  • Мнения: 256
естествено че по нормален път секцио само когато възникне проблем и не търпи отлагане  и 2те раждания са ми по нормален път  Peace

# 175
  • Мнения: 942
Нормално. Без упойка  Peace
PeaceМакар и малко позакъснял отговор Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт