Рекламите - как действат на децата ни?

  • 1 871
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 654
рядко гледаме телевизия, не съм гледала рекламите на вафлата и спрайт. аз също смятам, че повечето реклами са идиотски, особени неприятни са ми тези на нестле и зърнените закуски- детето останало дребно, защото не яло достатъчно нескуик.
синът ми е запомнил някои реклами, например розовите зайчета, които рекламират някакви батери са му много любими...
оплаках му се, че ме боли кръста и не мога да го нося, а той ми каза- "какво чакаш, отиди и си купи космодиск!"

# 31
  • Мнения: 2 161


Тази реклама на Спрайт е меко казана странна, а идеята, че "чуждото нещастие те забавлява" е абсолютно идиотска! Що за мозък може да роди подобно нещо?!  Close не правя обобщения, но благодарение на подобни "поучителни" умотворения децата са бездушни и агресивни.
В цирка не се ли смееш?Клоунът пада-всички се заливат от смях.Два клоуна се ритат помежду си-смях.Аз лично съм фен на рекламите на Спрайт и също така смятам,че за бездушието на децата са виновни родителите им,а не рекламите.Освен това децата сами разбират,че всичко е медиен трик-ето,Василиса е дала пример с детето си.Е,разбира се като по-малка и дъщеря ми гледаше втренчено рекламите,а аз се радвах,защото беше ревливо бебе и имах малко спокойствие в минутите за реклама.Мисля,че доста се пресилва влиянието на телевизията общо върху децата ни.По-скоро личният пример у дома може да изкриви мисленето им,но рекламата-абсурд!

# 32
  • Мнения: 311
Така е, нищо не може да замести личния пример и това какви деца възпитаваме зависи от нас самите! Но да гледаш как багер прегазва някого и това да те забавлява?! Леко встрани ми се вижда от забавлението в цирка. Аз не искам утре, когато някой падне на улицата пред дъщеря ми, тя да се залива от смях, а да му помогне, ако има нужда. Друг въпрос е, че аз ще я възпитам така, а няма да чакам рекламите да свършат това вместо мен.

# 33
  • София
  • Мнения: 896
Според мен рекламите влияят върху децата, особено на по-малките, защото те възприемат нещата буквално и за истина.  Пример - дъщеря ми беше малко над две години, ранна пролет и се прибираме към София от Самоков. Нещо става дума за мечките и аз и обяснявам, че вече са станали от зимен сън и си търсят храна, като правя пауза, замисляйки се какво ли могат да търсят по това време на годината. В това време тя ме застрелва  - кока-кола. Аз Shocked
Иначе постоянно повтарям, че това което се рекламира /бонбони, супи и пр и пр/ са боклуци и вредни.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 3 835
Според мен рекламите влияят върху децата, особено на по-малките, защото те възприемат нещата буквално и за истина........  Mr. Green

Съвсем точно. Преди малко писах в една тема "за бонбоните, който били полезни за зъбите", според дъщеря ми, която пък стигнала до това заключение, гледайки една реклама по телевизията. Много се нервирам на тези глупости.

# 35
  • Мнения: 1 237
И при нас положението не е по-различно.Започнат ли рекламите и Ния е първа пред телевизора.Попива всичко,а после ми ги казва едно към едно.Но на пример се страхува от някои реклами,даже й се доплаква като започнат-тази на Доместос с  червея,от тази новата на Вивател,където са на коне и са им боядисани лицата и от тази на Македонската наденица.Обяснявам,че няма нищо страшно и т.н.,но явно децата си ги приемат доста насериозно.

# 36
  • Мнения: 7 640
а на мен ми прави впечатление, че не всички реклами ги привличат. Може би по-професионално направените имат повече въздействие.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Всички деца явно са хипнотизирани от рекламите.... Промиване на мозъците  - моето мнение за статистиката!
Peace

# 38
  • Мнения: 25 610
Всички деца явно са хипнотизирани от рекламите.... Промиване на мозъците  - моето мнение за статистиката!
Peace
Аз му казвам "зомбиране". Също и филмчетата на Cartoon Network.

# 39
  • Мнения: 5 877
Избягваме телевизията... освен когато татко й глади  Laughing
От чутите тогава реклами явно най-много й харесва "мама е суперррр"  Laughing но аз пък не обичам комплименти от реклами, няма угодия.
Опитва се да ги разбере като филмчета, тъй че неизменно й казвам "Това е реклама, не обръщай внимание, просто се опитват да продадат нещо, което не е достатъчно хубаво да си го избереш сама".

# 40
  • Мнения: 11 607
Всички деца явно са хипнотизирани от рекламите.... Промиване на мозъците  - моето мнение за статистиката!
Peace
Аз му казвам "зомбиране". Също и филмчетата на Cartoon Network.
А на тези филмчета как съм им дигнала мерника...... В къщи не се гледат от 2 години.....

# 41
  • Мнения: 4 406
тази с момиченцето и мечо на мен ми действа много подтискащо! удря право в целта, защото и аз крещя понякога... но откакто се върти тази реклама, не си позволявам, толкова виновна ме кара да се чувствам!
иначе ми е хубаво , като ми каже малкия- Мамо, ти си супел!
Дребчо обожава рекламата на Доместос , както той казва, с червейчето, дето заминава с тоалетната...смешно ми е , като каже на дядо си- Просто бъди мъж!
не съм се замисляла колко могат да му изкривят съзнанието рекламите...

# 42
  • на терасата
  • Мнения: 660
Цитат
Аз му казвам "зомбиране". Също и филмчетата на Cartoon Network.

 Peace

Има една книга "Световният заговор срещу здравето" или нещо подобно. Не е лошо да се прочете.

# 43
  • Мнения: 2 818
Повечето реклами са ужасни, има съвсем малко които ми харесват. Алина няма достъп до реклами, защото достъпа й до телевизора е строго контролиран. Дори да гледаме двете някакъв недетски филм(например по Холмарк) дойдат ли рекламите аз директно търся канал без такива... или си пускам една игра(тип тетрис), която изигравам точно докато те свършат. Също така избягвам телевизора да работи докато никой не го гледа, защото тя може и да не гледа, но слуша и незнаам какво може да чуе. Единствения канал който и пускам без да се притеснявам е BabyTV...

П.П. Май не писах много по темата  Rolling Eyes Embarassed ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт