Изхвърляте ли храна ?

  • 6 639
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 003
Готвим от ден за ден и пак има какво да хвърляме - често от някое ядене остава малко, но никой не го поглежда и ... в контейнера Sad

# 46
  • Мнения: 6 472
Да за съжаление Confused Непрекъснато изостава по нещо. Може да е много малко, ама все има какво да се редуцира от съдържанието на хладилника:(

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, и много ме е яд. Големи количества храна се събират за изхвърляне почти ежедневно Confused

# 48
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
старая се да не се хвърля;
вярно, имало е и такива случаи, макар и редки, за което винаги ме е било яд.
Но като цяло не се хвърля.
След като има сготвено нещо, се яде то...
капризи няма - иначе глад

# 49
  • Мнения: 252
 newsm78 newsm78 newsm78 И ние изхвърляме много

# 50
  • Мнения: 6 461
Аз почти не изхвърлям.
Готвя по малко и докато не се изяде ,друго не хвърлям в тенджерата........... Mr. Green
Който иска нещо по различно да си го приготви сам. Mr. Green

# 51
  • Мнения: 4 629
Не - старая се да не изхвърляме храна. Готвя толкова колкото изяждаме - ако остане нещо се дояжда на другия ден и тогава готвя ново.

# 52
  • в къщи
  • Мнения: 467
Готвя всеки ден и винаги остават една-две порции.Държа ги в хладилника с надеждата,че все някой ще ги изяде,но след ден-два,като видя,че няма будали Laughing...ги хвърлям. Confused

# 53
  • Мнения: 3 089
да, изхвърлям. за съжаление се случва често и по много.

# 54
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Не изхвърляме, изяждаме си всичко навреме  Animal Pig
Сигурно е така, защото ме е отгледала прабаба ми, дето все ми говореше какво е било по време на войната, как нищо нямали и сега ако ми хрумне да хвърлям вчерашна манджа си представям как ме гледа укорително от някъде  Mr. Green

# 55
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Абе, какво да ви кажа, случва се. Но хвърляме обикновено не нещо готвено (готвя по малко, колкото за един, най-много два дена), а примерно някое забравено парче колбас или нещо, на което вече му е изтекъл срокът на годност. Хляб също се случва, ама откакто баба ми живее при нас все по-рядко. Тя си го оползотворява я на попара, я си го препича и пак си го яде. Вика, че е грехота да се хвърля ядене. Общо взето, гледам да не хвърлям ядене, яд ме хваща.

# 56
  • Мнения: 151
Откакто имаме куче не ме е яд толкова. Но иначе съм свикнала всичко да дояждам аз. То си ми и личи. Embarassed

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Всички които хвърлят готвено - да го опаковат и пращат на моя мъж Laughing Аз просто нямам какво да хвърлям, всичко го изяжда и на три дни да е. А и толкова рядко готвя вече, пък моичкия сухоежбина не обича (аз карам на мюсли и сандвичи).

# 58
  • Мнения: 1 030
Имаме куче на двора и то изяжда всичко, което ние не ядем

# 59
  • Мнения: 1 212
Да, позната история.... Crossing Arms
И аз самата много се дразня, като се случи, въпреки че постоянно гледам да минимизирам риска, но.....
ето днес изхвърлих не друго а цяло, не отваряно кисело мляко !
Разбирам манджиджка да позастои, ще кажеш - половинката явно не я е харесал, ама субпродукти да изхвърляме много , ама много не обичам..... ooooh!

А най- често у нас се изхвърля точно това !
Добре че  за хляба / което при мен е класика да остане /  съм си направила уговорка с една комшийка с куче  ...
е, ако разбира се не го забравя на балкона приготвен за нея да мухляса.. Wink
За месата - моята половинка има навика да купува готови пържолки, разни пилешки истории и т.н. тип Била, също като си надцени възможностите отиват даром за комшийският пес...
Така поне си успокоявам съвестта че пак нещо добро върша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт