Ревност

  • 3 582
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Нормално ли е да ревнувам бебето си от всички..най вече от свекървата ?

# 1
  • Мнения: 1 260
Не е нормално.

# 2
  • Мнения: 924
Ревността не е нормална. Никой няма да Ви го вземе. Аз изпитвах по-скоро много силно развито защитно чувство. Страх ме беше някой да не нарани бебето, да не го зарази с нещо, да не го изтърве, включително и мъжът ми. С второто бях малко по-спокойна и позволявах на близките да се грижат за него.

# 3
  • Мнения: 8 298
Детето от свекървата?
Ама нали знаете, че свекървата си има дете и вашето не й трябва?
Просто иска да му се порадва Simple Smile
Сори, ама е много тъпо Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 231
Нормално е. Инстинкт в първите месеци. Преминава.
Е, ако свекървата влиза твърдо в територията ти на майка, живеете заедно, взима решения за детето ти вместо вас, мъжът ти е безгласна буква - може и да се проточи проблемът.

# 5
  • Мнения: 7 421
Не е нормално. Поредната обсебваща майка.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Ако е свкървата ти е като моята- да се доказва пред всички, че е по- добрата майка, по-добрата домакиня, най- голямата орлица, разбирам те напълно. Все още си е такава, в момента детето ми е на 3 години и всячески се опитва да е най най- добрата баба, до толкова, че детвто ми не иска да тръгне с мен.
Ако се виждаш в подобен сценарий на този, посичай докато  е време!

# 7
  • София
  • Мнения: 28 782
За мен не е. Не съм ревнувала малкия от когото и да било. Но  и през първите месеци не поканихме никого в нас, де.

# 8
  • Мнения: 2 002
Да, за определени хора е нормално. И  аз бях така. С двете деца. По-късно намерих обяснение на чувствата си. Обяснение дадено от психолог - не си била гушкана когато си била бебе, малко дете.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 000
Не е нормално, но е често срещано, особено при по-млади майки. Помислете дали е ревност или  яд, ако свекървата се опитва да се меси.

# 10
  • Мнения: 11 405
Aми случва се Simple Smile
Много е важно животът на детето ви да е пълен с много хора, които ще заемат много социални роли в живота му - баби, дядовци, приятели, гаджета, бивши, най-добри приятели, учители, ментори, хора, които ще боготвори, лели, вуйчовци, чичовци и т.н. Колкото повече хора, толкова по-богато и житейски готово ще е детето ви. Вие обаче, само вие ще сте негова МАЙКА!
За негово добро е да направите живота му пълен и всеки в него ще му даде нещо, независимо дали вие разбирате какво и как.
Това е майчинството! Един ден ще трябва да преживеете, че другият родител е любимия /фаза/, после приятелите най-важните, после гаджето е смисъла на живота му, после съпруг/съпруга ще го накара да не се сеща, че съществувате, после децата му ще са приоритет.
Вие сте МАМА и трябва да бъдете до него по всеки възможен начин, да го подкрепяте през изброените фази, да седите в сянката, да не се докачате, като отхвърля вас и обичта и грижите ви и да го посрещате, когато го разочароват и да преглътнете и да не кажете онова "аз нали ти казах".

Никой, никога няма да ви замени като майка! Дори и да готви, обгрижва, съветва, утешава - мама е една!

# 11
  • София
  • Мнения: 23 109
Не е нормално да ревнуваш бебето си от роднините.
Аз бях много щастлива, че хората се радваха на дъщеря ми, когато беше бебе. След изписването ни от болницата вкъщи се изредиха 100 човека с подаръци, за да видят бебето. Дори не се притеснявах, че може да я заразят с нещо, толкова ми е бил акълът тогава. Blush И до ден днешен ми е приятно, когато други обръщат внимание на детето ми.

# 12
  • Мнения: 16
Тя се държи все едно детето е нейно ..

# 13
  • София
  • Мнения: 23 109
А вие при свекървата ли живеете? Ако сте отделно, постави граници. Ако сте заедно, не знам какво да ти кажа, освен да се изнесете. Радвай се, че ще имаш помощ при гледането, защото доста млади семейства нямат този късмет.

# 14
  • Мнения: 16
Живеем при тях да.. помага ми да,но когато не е на работа Постоянно е навряна в нея даже не ми дава да я къпя..

Общи условия

Активация на акаунт