Горди Ноемврийски мами гушкат бебчета засмяни

  • 11 481
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 214
Честита малка принцеска на мама Изабела! Много радост да носи на семейството, а на мама - бързо възстановяване![

Мамите, които вече родиха - едно въпросче...Може би е често обсъждана тема, ама аз пак да питам и вас. На тези, които им падна тапата преди да родят, какво представлява  newsm78 От вчера наобяд до сега на 3 пъти ми изпада по малко нещо слузесто жълтеникаво (няма кръв) и се чудя дали са части от тапата или някакво особено течение (не дай боже). Предният път не ми е падала тапата и представа си нямам, та помагайте  Praynig А между другото снощи за пръв път имах болезнени контракции за около час и после престанаха.

# 271
  • Мнения: 2 332
ЧЕСТИТ СИН НА ЛУЧИЯ!!!ЧЕСТИТИ МОМИЧЕНЦА НА МЕРЕЛИН и Chapelita!!!  Да са живи и здрави, послушни бебчета, а на мамите - бързо възстановяване!!!
Значи очакваме новини от прегледите на Ronja и jenny_b.
Аз също тази сутрин бях на преглед - т.нар. "акушерски" преглед - нямаше разлика в шийката на матката отпреди 1 седмица... Д-рката "обърна" с пръсти шийката напред - за да я "поразбута", пък току-виж съм се разраждала... И сега очаквам контракциите  Mr. Green. Иначе - 2-ра степен е зрелостта на плацентата, а водите малко са намалели. Та така - ако тези дни не тръгна да раждам сама в петък ще ме приемат в болницата. goris - тъй като този преглед си е доста неприятен - дано да се разминеш с него и сама да се обърне шийката. Мишенце - явно и ти си на моят хал; аз ако известно време не усетя бебето и го побутвам и то започва да шава - и се успокоявам. Успех ти пожелавам, както и на всички очакващи скорошно включване 2 в 1!!! Hug

# 272
  • София
  • Мнения: 3 064
Еййй, че много бебета Hug
Честито на всички мами и бързичко да се връщат при нас!!!


Деничка, по въпроса ти за къпането - от това, което съм прочела, че личен опит нямам, мога да те посъветвам, като не се е събудило детенцето, да пропуснеш къпането. Така и така на много места чета, че всекидневното къпане далеч не е задължително - хубаво е, ако бебето се кефи това да е част от ритуала по заспиването, ама да го будиш да го къпеш... Още повече, че се разсънват понякога. Що не пробваш да го къпеш сутрин?

Роси, току виж, сме се засекли във Втора градска! Стискам ти палци, обаче, бебчо да тръгне сам и да не се наложи да ти предизвикват раждането.

Аз пък моят ще го водя довечера на концерт на Earth, Wind & Fire - може пък да му хареса Laughing

# 273
  • Мнения: 2 332
...
Роси, току виж, сме се засекли във Втора градска! Стискам ти палци, обаче, бебчо да тръгне сам и да не се наложи да ти предизвикват раждането.
...

Мда - ако моето бебе все пак реши да изчака до петък (което не го предпочитам), а пък твоето реши да поизбърза... Wink

# 274
  • Мнения: 815
Честити бебенца на Мерелин и Чапелита -да са живи и здрави, много да слушкат мамите, да папкат и да не плачкат Simple Smile

Тали, а педиатърката обясни ли ти как с помпата ще разбереш колко се е наххранил бебо, че на мен нещо не ми е ясно  newsm78 аз те съветвам да я продадеш- и да си купиш електронна везна- това е сигурния начин- аз беба я меря преди кърмене и след кърмене- както си е с дрехите и разликата е изцоканото- моята маймунка папка някъде по 60-70 грама на ядене, а на ден качва по 50 гр!!!! Да, съвсем не сте се объркали- в събота вечерта голичка беше 3090 гр- ако кара така за месец ще минем килограм  Mr. Green днес пак ще я меря гола, но правилно са си казали бабите- дребните бебчета по- бързо наддават,за да наваксат

Най ме радват температурите, които се очакват- РЕКОРДНИ ЗА СЕЗОНА - ще се разхождаме с бебаната- толкова съм щастлива  Hug

На мамите, които не подозират, че срещата с бебо ще е днес- лека и безпроблемна- на Роси пожелавам раждане всеки момент- и къде ли е Жени- нейния термин също мина, а Сбруни преди малко беше онлайн- къде се спотайваш, мацка-какво става с теб?

# 275
  • София
  • Мнения: 2 437
ЧЕСТИТА БЕБКА И НА ИЗАБЕЛА!!!

Вече не смогвам с честитките. Преди малко говорих с Ивето75, правят й изследвания за утрешното секцио. Казах й, че Лучия е в Шейново да я потърси.

 
Сбруни преди малко беше онлайн- къде се спотайваш, мацка-какво става с теб?

Наистина и аз забелязах, че си онлайн. Кажи как си?

Мишенце и тя още е на линия и Роси, а вероятно и Жени.

Пам при тебе май ще е скоро newsm78, а и Клюки нали имаше от вчера контракции дано да роди преди това "бърникане"Praynig

Цвети имам въпросче - колко струват тези електронни везни?

# 276
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
ЧЕСТИТ ЮНАК БОРИС НА МАМА ЛУЧИЯ!  bouquet
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСКА НИЯ НА МАМА МАРИЕТКА!  bouquet
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСКА НА МАМА ИЗАБЕЛА!
  bouquet

На бебчетата - да са здрави и късметлии в живота, на щастливите мами - бързо възстановяване, на щастливите татковци - много да помагат Grinning!!!

Ивето 75 и останалите, които утре ще си видят рожбичките - стискам палци и ще чакаме новини по щъркелчетата.

Роси, благодаря ти за пожеланието. Вече съм в последната седмица. Усещам някакви единични контракции, но само толкова. Утре сутринта ще ходим на запис на тонове и на ЖК да видим какво е положението. После мисля да посетя лекцията на "9 месеца" и да се нарисувам, вероятно за последно. Ако има други закъснели с бебчетата и желаещи да дойдат, ще се видим пак.

# 277
  • Мнения: 498
  newsm51 smile3525 newsm51 smile3525Честита принцеса на мама Изабела!  newsm51 smile3525 newsm51 smile3525

Ох, майчета, след тази новина ме хвана такова шубе!! Досега говорих с Мина и Вени. Отивам на дофтор Simple Smile и като (ако ) се върна, почвам с прането, че,......ужас,,,,!

# 278
  • Мнения: 815
Мони, на нас една съседка ми даде нейната везна да я ползвам- ето такава е - http://www.family-bg.com/catalog/prX_1462.htm?osCsid=cb7fddb96a4 … 2534f5f9035633ddc - много е точна и даже дава разликата между двете замервания- например меря  я преди кърмене и след кърмене и се получава разлика от 60 грама- не че не мога да си я сметна де- предполагам, че и на тефал цената е горе- долу същата- мен ако ме питаш си заслужава инвестицията само ако бебо е като моето- по-дребничко или ако много се притесняваш, че повръща или, че не наддава

# 279
  • София
  • Мнения: 2 437
Цвети мерси за отговора. Засега ще се въздържа, защото никак не е евтина и дано както ти обясняваш нямям нужда от нея Hug 

# 280
  • Мнения: 167
newsm51Честито на всички мами!
                           Да са ви живи и здрави дечицата! : newsm51:


А на тези,които са още 2 в 1 - няма страшно!Всичко минава много бързо и после остава само удоволствието да си гушкаш бебока! smile3522

# 281
  • Мнения: 553
Цвети, аз пиша така накъсано заради малкия - много ми  кисел от коликите и сме постоянно на ръце. Та затова не съм се и изказала подробно  Grinning
Педиатърката каза да си взема помпа за да мога да го карам да изяжда по 90 мл на хранене. Аз го мерих няколко пъти на електронна везна по памперс - преди и след хранене. Според мен надава достатъчно /от петък вечерта до неделя сутринта 50 гр/. Ама понеже в началото мн бавно наддаваше и сега още ме мъчат че не го храня достатъчно.
И бабите искат да му давам добавка, ама аз и татито се дърпаме. Ако Вики спре да наддава ще му дам, ама иначе - не искам.
По късно ще пусна и обява във продавалника. Но хич не знам каква цена да й сложа /взех я за 285 лв/ Ако я пусна за 180 дали ще я вземе някой?  newsm78
За сега чао от мен девойки и много целувки на всички бебоци!!!

# 282
  • Мнения: 708
здравейте,
появих се и аз.Пи6а рядко напоследък понеже майка ми пристигна и покрай нея изоб6то не ми остава време да седна пред компа.Много ми липсвате оба4е и досега съм ви 4ела и първо искам да 4еститя на новите мами,а на останалите като мен които са о6те 2 в 1 много успех и здрави нерви.
Ние в петък бяхме при доки.Каза 4е никви тенденции за раждане не виждал  Shocked
Направими вагинален преглед от който ми настръхна косата и сълзи ми потекоха....така да боле6е.Както се изрази той оба4е "само един пръст успя да влезе",тоест мнооооого малко разкритие.Плацента добра,а водите пак както той каза "Има даже за продан" hahaha
Аз така се надявах на някакво хубаво разкритие,а то ни6то.На вси4кото отгоре всякви контракции и неразположения сяка6 напук ми минаха и сега си седяяяя все едно бреенна в 5 месец.Спя по цяла но6т и ставам по 1_2 пъти за пи6кане.
Абе ако цялата бременност ми бе6е като този 9 месец 6тях да бременея и да пея  Mr. Green

Много ме пла6и факта,4е най_вероятно 6те се размина с епидуралната заради кръвните зследвания които показват 4е кръвта ми била доста разредена каквото и да озна4ава това. #Crazy
То4но заради това много ме е страх ако бебката продължава все така кротко да си натиска парцалите и стане голяма как те излизаме без епидурална  ooooh!
Айде стига толкова вайкане от моя страна.Утре пак съм в болницата за мерене на водите.....

Много цунки от моя страна и успех на вси4ки сладуранки
   bouquet

# 283
  • София
  • Мнения: 2 437
Днеска наистина е хубав ден!!

МИЛЕНКА (КЛЮКАРКАТА) СИ ИМА МОМЧЕНЦЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! КАЗВА СЕ ИВАЙЛО 3600/51 СМ.   newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

Родила е преди малко без упойка и още е под наблюдение (2-та часа след раждането). Постъпила е денс сутринта, но трудно е направила разкритие. Много е щастлива и изморена и праща поздрави на всички.

# 284
  • Мнения: 815
ЧЕСТИТО НА МИЛЕНА- МНОГО ДА Я РАДВА МАЛКИЯ- радвам се, че вси(чките й притеснения вече са минало и сега е щастлива с бебо в ръце Simple Smile

ето я и новата тема- дано само хубави новини да четем там

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141792.msg2697903#msg2697903

Общи условия

Активация на акаунт