Съпругът ми прекалява с хобитата си и мен не ме зачита за нищо

  • 9 794
  • 265
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 602
Не се чувствам добре със съпруга си. Разбира се той твърди, че аз съм луда. Аз съм човек, който следи всичко изкъсо и нещата се случват по най-добрия начин ако си ги свърша сама. Това е грешка, знам. Натоварвам се само аз (разбирайте с всичко вкъщи - пазаруване, готвене, чистене, зъболекари, лекари, покупка на подаръци, организиране на почивки). Крайно ме изнервя, когато той ми каже неща от рода на “трябва да свършиМ еди какво си” - което пак значи аз да го свърша.  Или като почне да ми нарежда какво да купя вместо един път и той да го свърши - пазаруваме през ебаг, има акаунта ни, за офиса му разни неща той купува през платформата - не е да не знае как става.

Вторият ми проблем е че той има много хобита - отнемат му по над 24часа на седмица - осъзнава, че прекалява, но не се чувства виновен като седне да играе шах още в 20ч вечерта преди децата да са легнали и приключи в 12ч (след което веднага си ляга, защото е уморен, нали…).

Ако сме някъде (че то дори и вкъщи) и сме с други хора - не сяда до мен на маса, все му е тая къде съм, не ме прегръща
/целува (тук не говорим пред хора) - въобще близост всякаква липсва. Ако аз кажа нещо на въпреки или се нацупва, или го използва за карт бланш да си прави каквото му е кеф и после се оправдава, че “съм го ядосала”.

И ако някак си в забързаното си ежедневие успявам да не се ядосвам, то идва момент да сме на почивка с децата (на почти 2 и 5,5г момчета) - те ни ядосват, той пак си практикува хобитата (тича много), аз оставам сама с тях. В комплект с липсата на близост идват и моменти, в които на мен ми се отказват елементарни неща - например съм го помолила да ме снима някъде. Снощи го помолих да види една снимка дали смята, че е размазана (понеже разбира повече от мен) и ми се каза - сори, няма, не ми е интересно. Чудесно, но и на мен не са ми интересни неговите хобита обаче слушам за тях нон стоп и се мъкна по маратоните му барабар с двете деца. Та общо взето дори и минимални мои желания, които биха му отнели 2минути и 0лв, той предпочита да пренебрегне без да му мигне окото.

Та, не знам какво да правя, че да се почувствам добре. Разбира се не е така постоянно, но като цяло хобитата са факт, липсата на внимание към мен също, както и че всичките отговорностите са на моите плещи.

# 1
  • Мнения: 7 923
Отглеждаш не две, а три деца. Грешките си ги виждаш, въпросът е дали имаш надежда за промяна и ако отговорът е отрицателен - ще предприемеш ли раздяла или ще стоиш в тази връзка.

# 2
  • Мнения: 204
А , ако му оставиш децата  и отидеш да тичаш / разхождаш / около час , час и половина , как ще реагира ? Дай и ти малко хобита .
Надявам се да имаш  всякакви домакински роботи . Ако нещо ти липсва , веднага си вземи на кредит и той да изплаща.
Задължително - фризьор , козметик , масажи .

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 121
Та, не знам какво да правя, че да се почувствам добре. Разбира се не е така постоянно, но като цяло хобитата са факт
Ами бъди по-самостоятелна и не се осланяй толкова на неговото внимание за да се чувстваш добре. Кажи си, че като почистиш къщата ще изглежда по-добре, вместо да се тюфкаш, че той не ти е помогнал, просто намери емоцията другаде. Ако непрекъснато му баеш какво не е свършил, това може и да го отблъсне повече, може би пробвай с добро да го приканиш мило и учтиво да се включи в задачите .¯\_(ツ)_/¯

# 4
  • Мнения: 31 736
Явно не те има за нищо.
Ти си някаква там дето се грижи за дома, за пазаруването, за децата.
Длъжен ли е да те обича вечно, да те целува, да прави любов с теб? Да те уважава.
Има си мъже, които като спечелят някоя им писва. Затова и си е намерил хобита. Ти не си му интересна. Щом една снимка за минута не иска да погледне. Не се ли сещаш поне мъничко какво значи това?
Ами какво да ти кажа. Не можеш да променяш хората, нито да ги насилваш да се държат както искаш.
Може само себе си да промениш.
Ми намери си и ти хобита, приятели, твоя среда. Занимавай се повече със самата себе си, а не с него. На гости може и с него дори да не ходиш. Ходи си при твои познати на гости. На твое място на мен би ми било неприятно с този човек да излизам и да се показвам пред хората.
Пазарувай необходимото за теб и децата. Работи, стани независима от този човек.
Ако иска нещо, просто му кажи, че си заета, не можеш, имаш си друга работа. Голям мъж е.
Ако трябва се разведи, ако не искаш, ми недей. Просто го игнорирай и ти.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 992
Не мисля, че хобитата са проблемът.

# 6
  • Мнения: 1 602
Искам просто да ме обича и да чувствам близост. Нямам проблем да върша всичко сама, но да ме зачита… не искам хобита и гостувания сама. Искам като видя друга двойка да се държи за ръце да не се чудя аз защо не го заслужавам.

Не съм зависима от него, включително и финансово. Но не искам да ходя по други мъже, за да си осигуря близостта, която ми липсва.
С добро не става - така той му отпуска още повече края. Не го и мъмря нон стоп, че не върши нищо.

Моите хобита се свеждат до маникюр и козметик и тренировки вечер като легнат децата. Иначе не му пречи да гледа децата - дори след градина сяда да си играе с големия. Всъщност предпочита тяхната компания пред моята

# 7
  • София
  • Мнения: 7 992
Това е бягство от реалността. Ако не са хобита, ще са работа, приятели и всичко друго, за което се сетите. Имате проблем в комуникацията и разпределението на задълженията, а не в тичането.

# 8
  • Мнения: 204
Искам просто да ме обича и да чувствам близост. Нямам проблем да върша всичко сама, но да ме зачита… не искам хобита и гостувания сама. Искам като видя друга двойка да се държи за ръце да не се чудя аз защо не го заслужавам.

Не съм зависима от него, включително и финансово. Но не искам да ходя по други мъже, за да си осигуря близостта, която ми липсва.
С добро не става - така той му отпуска още повече края. Не го и мъмря нон стоп, че не върши нищо.

Моите хобита се свеждат до маникюр и козметик и тренировки вечер като легнат децата. Иначе не му пречи да гледа децата - дори след градина сяда да си играе с големия. Всъщност предпочита тяхната компания пред моята

Пожелавам ти да се успокоиш и да си щастлива.

# 9
  • Мнения: 7 417
Права си за всичко, и аз не бих се, чувствала добре, ако мъжът ми ме пренебрегва, по някакъв начин.  Но...освен разговор с него как се чувстваш, друго не виждам.
Изпуснали сте момента на близост,но без негово желание, не виждам как ще се върнат нещата.
Може и някакъв период да е , който ще премине.

# 10
  • Мнения: 12 473
С искане не става. Видно е, че любовта е отлетяла от вас..или намирате начин да я върнете (взаимно) или спираш мазохизма да стоиш в отношения заради децата.

# 11
  • Мнения: 31 736
Искам просто да ме обича и да чувствам близост. Нямам проблем да върша всичко сама, но да ме зачита… не искам хобита и гостувания сама. Искам като видя друга двойка да се държи за ръце да не се чудя аз защо не го заслужавам.

Не съм зависима от него, включително и финансово. Но не искам да ходя по други мъже, за да си осигуря близостта, която ми липсва.
С добро не става - така той му отпуска още повече края. Не го и мъмря нон стоп, че не върши нищо.

Моите хобита се свеждат до маникюр и козметик и тренировки вечер като легнат децата. Иначе не му пречи да гледа децата - дори след градина сяда да си играе с големия. Всъщност предпочита тяхната компания пред моята

Ти може много неща да искаш. Ама няма.
Той обаче не ги иска. Ти сега какво ще правиш по въпроса? Ще търпиш, ще мълчиш, ще говориш с него, ще се разделяш.
Разбира се раздялата е нещо много крайно.
Вместо с нас да си пишеш, всички тия неща може с него да обсъдиш.
Ако не вдене вече, има си и други мерки.

# 12
  • Мнения: 1 602
Искам просто да ме обича и да чувствам близост. Нямам проблем да върша всичко сама, но да ме зачита… не искам хобита и гостувания сама. Искам като видя друга двойка да се държи за ръце да не се чудя аз защо не го заслужавам.

Не съм зависима от него, включително и финансово. Но не искам да ходя по други мъже, за да си осигуря близостта, която ми липсва.
С добро не става - така той му отпуска още повече края. Не го и мъмря нон стоп, че не върши нищо.

Моите хобита се свеждат до маникюр и козметик и тренировки вечер като легнат децата. Иначе не му пречи да гледа децата - дори след градина сяда да си играе с големия. Всъщност предпочита тяхната компания пред моята

Ти може много неща да искаш. Ама няма.
Той обаче не ги иска. Ти сега какво ще правиш по въпроса? Ще търпиш, ще мълчиш, ще говориш с него, ще се разделяш.
Разбира се раздялата е нещо много крайно.
Вместо с нас да си пишеш, всички тия неща може с него да обсъдиш.
Ако не вдене вече, има си и други мерки.

Говорила съм, и говоря. Аз съм луда, нестабилна емоционално, побъркана, изкривявам нещата и тн, и тн, и тн. Общо взето си е мой проблемът как се чувствам, той не мисли, че съм права. Аз съм го ядосала поради еди каква си причина и той затова се държал така. Това е обяснението.  Тръгвала съм си за период от две седмици като бяхме с едно дете, тогава уж му влезе нещо в главата и имаше промяна, но се успокои човекът и старата песен на нов глас.

# 13
  • Мнения: 31 736


Говорила съм, и говоря. Аз съм луда, нестабилна емоционално, побъркана, изкривявам нещата и тн, и тн, и тн. Общо взето си е мой проблемът как се чувствам, той не мисли, че съм права. Аз съм го ядосала поради еди каква си причина и той затова се държал така. Това е обяснението.  Тръгвала съм си за период от две седмици като бяхме с едно дете, тогава уж му влезе нещо в главата и имаше промяна, но се успокои човекът и старата песен на нов глас.

Ами съжалявам тогава. Явно ще си останеш само с говоренето и мрънкането.
Вечно ще си недоволна, необичана, неуважавана. Хем ще уж ще имаш семейство, хем ще си самотна.
Това е положението. Така си го направила ти.
Това, че си си тръгнала преди и той се е променил, но за малко говори много. Аз го схващам, но ти явно не го схващаш. Обич има за съжаление само от твоя страна, от негова има използване. В такава ситуация не може никой да изгради нещо.
Моето мнение, че не бива да сте заедно и трябва да си търсите щастието отделно.
В доста унизителна ситуация си, не знам защо си го причиняваш.
Дори и пак да си тръгнеш, той пак ще те лъжоти, ти пак ще се върнеш, той пак ще подкара старата песен, защото знае, че си мека мара.
Еми това е. Желая ти да си намериш щастието. Ще стане когато ти го решиш, че го заслужаваш.

# 14
  • Мнения: 4 954
Сама осъзнаваш, че си спомогнала да стигнете до това положение. Някак си бавно и плавно, хем си се натоварвала сама с всички отговорности, хем си го подкрепяла в хобитата му. И кой не би свикнал с хубавото?!
Ей така мъж става егоист.
Не знам обаче как се обръщат нещата и с разговори си мисля, че няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт