Съпругът ми прекалява с хобитата си и мен не ме зачита за нищо

  • 9 810
  • 265
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 602
... За много вкъщи буквално се глезя на мъжа ми, за да ги свърши той. Ако бях сама щях да си ги правя по-добре от него. И той щастлив, че не мога да се оправя без него и аз си живея безгрижно...
Да, това е моркова, а аз описах пръчката Simple Smile Най-ефикасно е, когато се съчетават двата метода.

Ходих преди врече на психолох. Съветът беше да обърна повече внимание на себе си и да пусна контролът. Резултатът беше мръсна къща и празен хладилник. Не се трогва ама грам. И не говорим за ден-2. Без грам мрънкане от моя страна

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 779
Съветът беше да обърна повече внимание на себе си и да пусна контролът. Резултатът беше мръсна къща и празен хладилник. Не се трогва ама грам. И не говорим за ден-2. Без грам мрънкане от моя страна
И това защо ти пречи???? Имаш мания за контрол. Пусни го, или ще се върне или ще се махне.

# 32
  • Мнения: 11
Ходих преди врече на психолох. Съветът беше да обърна повече внимание на себе си и да пусна контролът. Резултатът беше мръсна къща и празен хладилник. Не се трогва ама грам. И не говорим за ден
За ден? Че то това за мъжа е кратка, мечтана почивка Simple Smile Ефектът започва да се проявява поне след няколко седмици хладно и резервирано държание...

# 33
  • Мнения: 827
Като не си била хитра навреме… Скопила си го вече. Или трябва да се примириш или и двамата да започнете с нови хора. И тогава да прилагаш новите методи на управление. Пак можеш да си контролираш щом това е твоята същност или мислиш, че тогава си в твои води. Грешката ти е, че си карала с правата лопата. Имаше едно много хубава приказка “извивай се като змия”. Кто бях млада си мислех “да бе, или ще ме приема или да си ходи”. Е, ходиха си… Вече се научих като искам нещо от мъжа ми да му мяукам, не да му лая. По-добри резултати дава. Като си му се карала, като на малко дете, че нищо не може да свърши, той се е превърнал в малко дете.

# 34
  • Мнения: 8 932
Мъжът ти е такъв типаж просто. В живота му има по-важни неща от теб и децата - вие също сте му важни, но не сте на първо място и няма да бъдете. Няма да го промениш, ако щеш челна стойка да заемеш. Това, което можеш да направиш, ако искаш да запазиш семейството си с този човек е да приемеш ситуацията, да си създадеш свои интереси, които да развиваш и с него да постигнете споразумение какво време ще отделя на вас - ако е 2 часа на ден, то наистина в тези 2 часа да бъде фокусиран връху общото семейство.

# 35
  • Мнения: 4 969
Дидоян, хобитата са важна част ако ги съчетаваш успешно с работа, семейство и отговорности! В случая на авторката, мъжът и само дето не се обръща към нея с "мамо"..
Безотговорност и апатия прочетох аз..
Апатията от кой се насажда? Без значение дали си мъж или жена.
Апатията не се насажда..Настъпила е.
Мнението ми е, че авторката е иззела функциите в семейството. А мъжът и си е намерил страст, интереси в хобитата си.
Сега на нея и тежи, а на него вече му е досадно!
Защото не е ден или два, а години..Чудя се как се връща или обръща картинката.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 779
Кто бях млада си мислех “да бе, или ще ме приема или да си ходи”. Е, ходиха си… Вече се научих като искам нещо от мъжа ми да му мяукам, не да му лая. По-добри резултати дава. Като си му се карала, като на малко дете, че нищо не може да свърши, той се е превърнал в малко дете.
Абе ще му мяукам, казвам какво искам в прав текст, повтарям, че да съм сигурна, че е разбрал и от там нататък трети път няма. АКо го свърши - добре, ако не - чакам да видя какво ще стане.

# 37
  • Мнения: 8 932
Според мен мъжът си е бил такъв и преди, хората не се променят за една нощ. Просто авторката не го е забелязвала или е харесвала в него част от нещата, които сега я дразнят - отдаденост към нещо, последователност - можем само да гадаем.

# 38
  • Мнения: 14 956
Пробва ли с игнориране и изключване от домашните 'придобивки'? Няма сготвена вечеря - изумяваш се ама как така няма вечеря, че ние с децата вече вечеряхме. Или любимата му тениска не е изпрана - ама как така, моите и на децата дрехите вече даже изсъхнаха и ги прибрах в гардероба. Нещо говори по хобито си - извинявай, но х и у с децата са ми много спешни и важни, после ще ти обърна внимание. Започва да се ядосва - ама я си влез в релсите, какви са тези истерии. Измисляй си ангажименти, предупреждавай седмица предварително и си излизай сама.

# 39
  • Мнения: 11
Абе ще му мяукам, казвам какво искам в прав текст, повтарям, че да съм сигурна, че е разбрал и от там нататък трети път няма. АКо го свърши - добре, ако не - чакам да видя какво ще стане.
И какво получаваш в резултат? Или изпълнителен, фрустриран, домашен и послушен "мъж" без самочувствие, когото ти самата едва понасяш, или поредния избягал. Мъжът трябва да се манипулира умело, за да си мисли през цялото време, че той прави избора и той взема решенията.

# 40
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Искам просто да ме обича и да чувствам близост. Нямам проблем да върша всичко сама, но да ме зачита… не искам хобита и гостувания сама. Искам като видя друга двойка да се държи за ръце да не се чудя аз защо не го заслужавам.

Не съм зависима от него, включително и финансово. Но не искам да ходя по други мъже, за да си осигуря близостта, която ми липсва.
С добро не става - така той му отпуска още повече края. Не го и мъмря нон стоп, че не върши нищо.

Моите хобита се свеждат до маникюр и козметик и тренировки вечер като легнат децата. Иначе не му пречи да гледа децата - дори след градина сяда да си играе с големия. Всъщност предпочита тяхната компания пред моята

Ти може много неща да искаш. Ама няма.
Той обаче не ги иска. Ти сега какво ще правиш по въпроса? Ще търпиш, ще мълчиш, ще говориш с него, ще се разделяш.
Разбира се раздялата е нещо много крайно.
Вместо с нас да си пишеш, всички тия неща може с него да обсъдиш.
Ако не вдене вече, има си и други мерки.

Говорила съм, и говоря. Аз съм луда, нестабилна емоционално, побъркана, изкривявам нещата и тн, и тн, и тн. Общо взето си е мой проблемът как се чувствам, той не мисли, че съм права. Аз съм го ядосала поради еди каква си причина и той затова се държал така. Това е обяснението.  Тръгвала съм си за период от две седмици като бяхме с едно дете, тогава уж му влезе нещо в главата и имаше промяна, но се успокои човекът и старата песен на нов глас.
Не мога да си представя живот с мъж, който, като ми каже, че искам близост и топло нормално човешко отношение,  ще ми каже, че съм луда. Този не проявява и грам емпатия, не зная изобщоспосоен и е да я проявява. Прочети темата за невъзможните хора и си прецени искаш и да живееш така цял живот... Ако е невъзожен, може да те смачка тотално, да ти нанесе трайни поражения на психиката... Като гледам, вече си започнала да се чудиш ти ли си кривата. Желанието за контрол не е хубаво нещо, но то не може да направи един човек неспособен на емпатия. Успех!

Ето я темата: https://m.bg-mamma.com/?topic=686117

# 41
  • Мнения: 1 602
Пробва ли с игнориране и изключване от домашните 'придобивки'? Няма сготвена вечеря - изумяваш се ама как така няма вечеря, че ние с децата вече вечеряхме. Или любимата му тениска не е изпрана - ама как така, моите и на децата дрехите вече даже изсъхнаха и ги прибрах в гардероба. Нещо говори по хобито си - извинявай, но х и у с децата са ми много спешни и важни, после ще ти обърна внимание. Започва да се ядосва - ама я си влез в релсите, какви са тези истерии. Измисляй си ангажименти, предупреждавай седмица предварително и си излизай сама.

Не работи. Наистина не му дреме. Пере сам. Реаторанти с доставка - колкото искаш. Не са проблем парите, може да поръчва колкото си иска. Чистотата също не е проблем - все може да си освободи местенце да намести компютъра. Наистина не се сещам с какво мога да го трогна. Трябва да спре токът, друго няма.

Говорили сме го това на шега не веднъж като сме се събирали със сестра му и майка му понеже новият приятел на сестра му е изключително галантен и моят мъж твърди, че това било мазнене и лицемерно поведение…

Вие пак зачекнахте домашните въпроси. Доставката на храна отнема 5минути, намерих жена за почистване, обичам да готвя - наистина не ми е проблем. Отношението е проблемът.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 779
Абе ще му мяукам, казвам какво искам в прав текст, повтарям, че да съм сигурна, че е разбрал и от там нататък трети път няма. АКо го свърши - добре, ако не - чакам да видя какво ще стане.
И какво получаваш в резултат? Или изпълнителен, фрустриран, домашен и послушен "мъж" без самочувствие, когото ти самата едва понасяш, или поредния избягал. Мъжът трябва да се манипулира умело, за да си мисли през цялото време, че той прави избора и той взема решенията.
Не ми се налага да го манипулирам, моя мъж мисли сам. А аз не се вбесявам и нямам проблем ако нещата не са свършени.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Само това оставаше - едно семейство и за да се свърши работа, да се разчита на манипулации! Тогава защо са заедно, за да си играят на лъженка ли? Мъжът какво е, първото дете в семейството и мама трябва да го прилъгва да си обуе чорапите, да си сложи шапката и да си прибере играчките?

# 44
  • Мнения: 8 932
Не виждам смисъл да си сравняваме мъжете. Те са различни, както и ние сме различни. И не на всеки мъж може да му креснеш - има такива, на които това задължително трябва да се прави, за да ги държиш в релси, защото са отнесени и пасивни - там жената е фактор при взимане на решения. Но има и такива, които от тропане на крак окото няма да му мигне - той се оправя прекрасно и ако много пискаш, ще си намери друга, която да му мърка.

Според мен авторката и нейният мъж се разминават в ключова област като общи ценности и визия. Тя разбира връзката по един начин, той по друг. Просто да си прецени, дали й изнася да е в този брак.

Общи условия

Активация на акаунт