Каан Урганджъоулу - преди, сега и в бъдеще. Yargı / Присъда Тема 4

  • 32 475
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 992









----------------------------------------------------------------------------------

Ispanaktan nagmeler - 2005 г. - кино филм
Ilk Aşk/ Arif Ege - 2006 г.- кино филм
Son ders/ Ulas  - 2007 г. - кино филм
Büsra/ Titrek  - 2009 г. - кино филм
PesPese/ Harun - 2010 г. - кино филм
Panzehir/ Mehmet Korkut - 2014 г. - кино филм
Uzaklarda Arama/ Tayfun - 2015 г. - кино филм
El Amore /Adriano Celentano - 2016 г. -късометражен филм
Gerçek olamaz - 2020 г. - кино филм
Sen Yasamaya Bak - 2021 - кино филм за Нетфликс




Karaoglan/Черния момък - Караолан  - 2002 г. - мини сериал
Kampüsistan/ Кампус - Толга Чакар - 2003 г.
Avrupa Yakası / Европейска страна - гост актьор - 2004г.
Yeniden Çalıkuşu/ Отново Чучулига - Али - 2005г.
Körfez Ateşi / Заливен огън - 2005г.
Sessiz gece/ Тиха нощ - Анъл - 2005 г.
Seni Çok Özledim/ Много ми липсваш - Атеш Ертунч - 2005 г.
Gülpare/Гюлпаре - Корай - 2006 г.
Ah Polis Olsam/ "Ах да стана полицай" -Помощник комисар Незих - 2006 г.
Azap Yolu/ Мъчителен път - Йиит - 2006 г.
Tutsak/Пленник - Мехмет Ерчелик - 2007 г. - кино филм
Limon Ağacı/ Лимоново дърво- Каан Карабуду - 2008 г. -
Ayrılık/ Раздяла - Дениз -2009г
Canım Ailem / Мило семейство - Талят - 2010 г.
Düriye'nin Güğümleri / Каните на Дюрийе - Юмит Бьобриооулу - 2010г.
Bir Ömür Yetmez / Един живот не стига - Ерен - 2011г.
Leyla ile Mecnun / Лейля и Меджнун - Беркджан - гост актьор - 10 епизода - 2011г.
Düşman Kardeşler / Братя врагове - Мехмет - 2012г.
Son / Край - Тайфун - гост актьор - 2012г.
Acayip Hikayeler / Странни историй - Алпер (4.еп) - 2012г.
A.Ş.K. / Любов - Джан Вурал - 2013 г.
Böyle Bitmesin / Да не свършва така - Волкан - гост актьор - 2013 г.
Filinta - Отто Петрович - гост актьор - 2015 г.
Kara Sevda / Черна любов - Емир Козджуоолу - 2015-2017г. 
Jack Ryan -  Дениз / гост актьор - 2018 г.
Ask 101  - Кемал - 2020 - 2021 г.
Yargı - Присъда / Ългаз Кая 2021 г -


























Участват:


Продуцентска къща : AY YAPIM
Режисьор : Али Билгин
Музика :Тойгар Ъшъклъ
Сценарист :Сема Ергенекон

Ългаз и Джейлин, които пресичат пътища си със случай на убийство, ще трябва да работят заедно, за да намерят убиеца, което ще създаде необратима точка на пречупване и в двата им живота.

--------------------------------------

СЕРИАЛЪТ СЕ ИЗЛЪЧВА ВСЯКА НЕДЕЛЯ ОТ 20:00 ЧАСА ПО KANAL D









Предишни теми:

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 19:21 от x BlackRose x

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
Да се запиша в темата с най-голямо удоволствие има добри новини. Пънар Дениз вече е с негативен тест и така като гледам са се върнали в работен режим

По това стори на Каан изглежда,,че и той е облякъл "прокурорският" костюм и е на снимки


Аз продължавам да се опитвам да ви представям интересни неща на които съм попаднала и са ми харесали.
Дълго е, затова няма да се обидя и ако не го прочетете Simple Smile Ще го сложа в скрит текст, да не заема много място

Защо толкова харесваме Присъда?
Скрит текст:
Защо толкова харесваме Присъда?
Kitapkurdu
02 януари 2022
За последно на 13.11.2015. съм писала за RaniniTv , след това между мен и телевизията настъпи една голяма раздяла и  от тогава вече 7 години до началото на Присъда не помня да съм гледала нито един сериал. Не че някога съм била добър телевизионен зрители, но това че не е имало нищо, което да си заслужава гледане, за мен може би се е дължало на  предвидимите сценарии и че дори така наречените летни сериали не ми са се стрували забавно. Не знам ще се съгласят ли всички с мен, но съм си мислила „Нашите сериали имат живот най-много от 20 серии, след това задължително, ама задължително ги развалят“. Дори и тези летни романтични комедии, които по трейлърите изглеждат много весели и забавни, в един момент преминават към тежки драми , винаги съм си казвала то пак ще стане същото, няма смисъл да го подхващам дори. Но явно съм говорила големи думи. Ти с години избягвай драмите, не гледай сериали и накрая се натреси на драма като драма „Присъда“ и то с такъв интерес го гледай, че дори и за фраговете да нямаш търпение. Не си е работа. Добре, но защо толкова харесахме „Присъда“, според мен най-добрият сериал не само за 2021ва година, ами за последните няколко години. Замислих се за това по време на тази принудителна пауза и не усетих кога започнах да пиша този текст. Хайде, заедно да разгледаме причините толкова да обичаме този сериал…
1 Сценарий
Мисля е няма как да не започнем с една от главните причини. Сема Ергенекон всяка седмица така завъртява главите ни, че 2-3 дни след излъчването на серията успяваме да забележим някои детайли. Не е достатъчно да гледаш сериала само когато се излъчва. Нужно е едно второ гледане на спокойна глава за да забележим малките послания, уликите, които ще са ни в полза за развитието на историята, малките детайли. За мен е благословия направо да гледам такъв сериал след като толкова години само по озети и фрагове съм била наясно с цялата истоиря на сериалите. Слушала съм много за проектите на Сема Ергенекон, но преди това не съм гледала нейни проекти, затова съм много щастлива, че запознанството ни е таков. Разбира се, пожелавам на Присъда дълъг живот, но отсега си знам, че ще проследявам всяка нейна история. Нека вдъхновението никога не я изоставя.
2 Далеч от клишетата
Приятелят на главната героиня не е влюбен в нея, няма лош герой /мъж или жена/,който да се опитва да разделя героите, жена и мъж могат да бъдат приятели, и никой проблем не се провлачва ненужно дълго време. И най-важното, след толкова години, имаме двойка, която умее да говори един със друг, може ли да повярвате?14 серии минаха, но аз още не мога да повярвам че няма глупави неразбирателства, че двама човека могат да говорят един с друг или чрез метафори /да живее бутилката с вода/. Изглежда много просто нещо, но в нашите сериали, за съжаление не е нещо, което се случва. Само и само за да се удължава историята героите не си говорят, един взима решения от името на другия и ни докарват до лудост пред екрана.  Всичко друго настрана, дори само заради това си заслужава да се гледа Присъда. Комуникацията между хората е важна, повече да си говорим за да може да се разберем.
3 Героите
Като заговорихме, че Присъда е далеч от клишетата, няма как да не обсъдим Джейлин и Ългаз. Тъй като „Първо дамите“, започвам с нашата кралица Джейлин. Най- накрая, слава Богу, гледаме жена, която да не е невинна като ангел. Беше ми дотегнало от  главните героини в сериалите ни сякаш  получили мисията ангели- „тя никога не греши, винаги прощава на мъжа, който греши, винаги е добра“. Не разбирам защо винаги жените трябва да са толкова наивно добри. Джейлин допуска грешки, даже понякога се опитва да избяга от това да си плати цената на грешките, понякога псуваща, понякога лъжеща, завива по грешни пътища, но въпреки всичко това я обикнахме. Знае какво иска, не се прави на срамежлива чакайки първият ход да дойде от мъжа, а е готова да действа. И жените сме хора, уважаеми сценаристи, нямаме ореол, моля не ни възлагайте ненужни мисии.
Сега да си кажем истината. Колкото Джейлин е реалистична, толкова Ългаз е нереален. Моля, в началото и края изписвайте „Ългаз Кая е измислен герой“, та може би така да намалим малко и ние очакванията в реалността - Най- накрая може да гледаме герой, който знае какво е уважение, не е токсичен, уважава границите на жената срещу него, не се лепи за момичето, опитвайки се да я впечатли, който може да си каже какъв му е проблема без да крещи и чупи. С толкова години гледаме главни герои, които допускат грешки, изневеряват, изоставят, събират се с други, унижават жените, но нашите ангелчета жени им прощават, защото нали любовта прощава всички. Благодаря, че имаме възможност да видим и различен пример, истински мъж. Затова и тези, които не могат да приемат наличието на такъв мъж и пишат „ Ългаз ще излезе убиеца, накрая той ще се окаже най-черният, лош брат и прочие“, ги моля да спрат. Телевизиите врят и кипят с такива герои, вие стойте далеч от прокурора ни. Благодаря.
4. Кара те да се замислиш
Сериалът започва с нещо, което за съжаление, никак не ни е чуждо – убийство на жена. Опознавайки Инджи всички започнахме да си задаваме един въпрос – „Само добрите ли заслужават да не ги убиват?“ Това че един човек не е добър, че допуска грешки оправдава ли убийството му? Разбира се, че не . През седемте серии в които опознавахме Инджи, за съжаление се намериха хора, които да пишат, е Инджи е заслужавала да бъде убита, или ще сценаристката оправдава убийството. Но мисля че с една от любимите ми сцени – конфронтацията между Джейлин и Енгин мисля, че даде отговори на този въпрос. Никой не заслужава да бъде убит, никой няма  правото да го прави.
5. Изборът на екип
По принцип в сериалите най-много харесвани са главните герои, но тук дори и злодеят ми доставя удоволствие да го гледам. Мехмет Йълмаз Ак, който дава живот на прокурор Парс, Комисар Ерен – Уур Аслан, дори и Уур Полат, който ни кара да мразим Йекта. Няма актьор в целият екип, който да не ми  харесва как си играе ролята.Да не са им уроки. Тук е мястото да поздравим Мине Гюлер, която ръководи избора на актьорите.
6. Химията между главните актьори.
Тази точка може би трябваше да я сложа най в началото, защото това е причината да гледам сериала. Не. Не съм гледала Любов101, затова си нямах и понятие за химията между Пънар Дениз и Каан Урганджъоулу.  Може наистина да е пропуск, но се радвам че първо ги гледам като Джейлин и Ългаз. За първи път гледам Пънар Дениз, затова и не мога да опиша колко съм щастлива че се запознавам с нея като Джейлин, а не като Бурджу. Каан го знам от „Кампусът“ и си го харесвам. Той умее да създава синхрон със всяка партньорка, но за синхронът му с Пънар Дениз е право в десятката. Не е лесно в два различни сериала да пресъздадете две различни двойки, които по нищо да не напомнят една с друга. Който пръв е предложил да събере тези двамата, умее да вижда голямата картина, в перспектива. Благодаря. Също така благодарности на Каан Урганджъоулу, който успява да пресъздаде герой като Ългаз дори само с погледи и интонация, и на  Пънар Дениз, която с Джейлин всяка седмица докосва сърцата ни, сякаш е вложила част от себе си в героинята си.
С пожелание да се отърват по – бързо от тази беля Ковид . Всички много се затъжихме за сериала ни.

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 20:57 от Aлекcандрa

# 2
  • Мнения: 28 086
Привет!

x BlackRose x, благодаря за новата тема!





Пънар вече е с отрицателен тест.



Дано и Уур и Сема се възстановят бързо!



Aлександра, Flowers Hibiscus

# 3
  • Мнения: 41
За много години, детективи! Бъдете здрави и все така рационални разгадавайки сложният възел завързан от любимата ни сценаристка. И имам въпроси: Как така адвокатска кантора Тилман се сдоби с толкова много снимки и факти от местопрестъплението. Защо не намери Илгаз адвокат за Джейлин -Съдийката много бързо взе решението, без да се съобрази със състоянието и.За Джунейт нищо досега не беше споменато с какво го изнудва Енгин. За мен той е най-вероятният убиец. Но защо по този начин иска да отмъсти на Джейлин?....
Благодаря на Алекс за материалите, който превежда и споделя с нас.

# 4
  • Мнения: 422
Момичета страхотни сте !
Благодаря за новата тема !
С удоволствие прочетох скрития тест - Защо харесвам Присъда? Балсам за душата.Александра - благодаря !
 Не съм и предполагала че филм може да ме обсеби така....

# 5
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
Явно Йекта по негови пътища се сдоби с материалите. Все пак не веднъж са ни показвали че той се има над закона.
За адвокат на Джейлин Парс не изчака Ългаз да ѝ намери
Сега из интернет се разкарват снимки на някаква девойка ( тик ток звезда доколкото разбрах), която се хвали че ще играе роля в Присъда и нейна адвокатка. Което ако е така ми изглежда като първата грешка на екипа, защото всички очакваха я Седа я процесорката, та не знам някаква 20 и кусур русокоска как ще разреши такова сложно дело ( освен ако не играе временна роля на някаква асистенка на истинският адвокат на Джейлин )
Но все пак все още нито от екипа има потвърждение за нов актьор/герой, нито някой от популярните тв блогъри са споделили такава новина, тъй че засега не я взимам на сериозно

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 21:08 от Aлекcандрa

# 6
  • Мнения: 5 453
За Енгин казаха,

# 7
  • Мнения: 5 453
За Енгин казаха, че напуска сериала. Но за бащата на Джейлин - Зафер - не. Да очакваме ли да "изскочи"?

# 8
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
Те и с Енгин не се сбогуваха официално. А и предполагам ще участва в снимките още една -две серии поне, докато ни връщат към онази нощ и какво се е случило тогава .
Така както гледахме какво се е случвало с Инджи
За актьора, играещ Зафер (забравих му името) имаше информация,че започва участие в друг сериал.

# 9
  • Мнения: 422
Да изскочи, колко да изскочи. Сердар с още един нали уж го заравяха. Много се заоблачи около Зафер. Колкото и да ми се иска да възкръсне , че на Джейлин много ще и дойде , толкова и не ми се вярва. Колко живота да има тоз човек ?!?

# 10
  • Мнения: 28 086
Уур не е отложил концертите си, а щом са започнали да снимат, може той да не се появи само в следващата серия.

За текста от превода на Александра - авторката не е гледала сериали след 2015 г. и не е правилно да прави изводи и обобщения за всички продукции - като това например: "Най - накрая, слава Богу, гледаме жена, която да не е невинна като ангел. Беше ми дотегнало от главните героини в сериалите ни сякаш получили мисията ангели - „тя никога не греши, винаги прощава на мъжа, който греши, винаги е добра“. Не разбирам защо винаги жените трябва да са толкова наивно добри."
Няма да давам примери, защото всеки ще се сети за поне няколко сериала за които горното не се отнася.

С останалото съм съгласна. Е, пиша ѝ минус, че едва сега гледа сериал на Сема; че е пропуснала "Любов 101" Joy, но не е късно да навакса.

Допълвам - Йекта е адвокат на Енгин, има право да получи документите от разследването.

# 11
  • Мнения: 41
Цитат
Допълвам - Йекта е адвокат на Енгин, има право да получи документите от разследването.
Цитат
Адвокат  не му ли беше Седа. А него го подозират за организиране на бягството. Както и да е....Чакаче развитие

# 12
  • София
  • Мнения: 3 441
Здравейте момичета!
Вече в 2022 -ра година и в новата тема искам да  пожелая да я изпишем със здраве, вълнение и положителни събития.
Рози, прекрасна е тамата и винаги влизам тук с огромно желание и интерес. Благодаря ти!
Момичета, благодаря и на вас за изчерпателните постове, а на Алекс специални благодарности за преводите и разясненията /за мен много полезни/.

Хубава вечер, до скоро и бъдете здрави.

# 13
  • Кърджали
  • Мнения: 10 282
Йекта не беше адвокат на Енгин, Седа беше. Йекта като баща на жертвата не би трябвало по закон да има достъп до информацията.. Нали това беше основната причина поради която Джейлин остана адвокат на Чънар след като се разбра че жертвата е сестра ѝ. Това беше единственият начин да има достъп до информация за разследването. Само като сестра на жертвата всички врати пред нея бяха затворени.
Но Йекта е намерил начин, хора да получи каквато иска информация И в предните серии (сега ще излъжа коя) показваха че им на достъп до информация, до която по принцип не би трябвало да има.

Лучия, по същите причини, които е посочила авторката на този текст, и аз за дълги години бях спряла да гледам турски сериали.Даже съм ги спряла много преди нея 👻, не мога дори да си спомня кой беше последният сериал който съм следила, но ще е било през 2011та някъде.... Сигурно през времето през което не съм гледала е имало и добри изключения. Но в един момент на мен вече ми бяха прекалено еднотипни, предвидими и скучни, и заразих тотално .Тук таме съм заглеждала само сериали в които участва Асланту (понеже ми е слабост), но дори и заради него не успявах да издържа понякога .Не че карам някой да се съгласява с този текст, на мен ми хареса защото както се вика "ако аз го бях писала дума по дума щеше да е същото".
Затова и в момента лимита на търпение ми е много нисък. Независимо от актьор, рейтинг, отзиви, ако един сериал една история не ми привлече вниманието или вземе че ме отегчи, забие в клишета и така нататък зарязвам с чиста съвест .
Тази година поне два три сериала зарязах защото ме дразниха главните герои..То бива да не знаеш какво искаш, а а и това си има граница. И вместо да се ядосвам, ги зарязвах.
На пръсти се броят героите (особено мъже), за които да си кажа - аха, ето ти мъж като мъж.
В момента например от това морета от сериали следя само Присъда. Участвам в превода на друг сериал, но от няколко серии насам не успявам да изгледам целия епизод. Нищо друго не може да ми задържи вниманието.

Последна редакция: нд, 02 яну 2022, 23:19 от Aлекcандрa

# 14
  • Мнения: 1 327
Благодаря за поредната богата тема!

Общи условия

Активация на акаунт