Отговори
# 75
  • Мнения: 18 918
Разбира се, че не става дума за такси по преводите на парче. Най-общо банката, договаряйки кредит, иска да се запише в договора, че заплатите на целия персонал ще минават през нея. Това е.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 9 748
Разбира се, че не става дума за такси по преводите на парче. Най-общо банката, договаряйки кредит, иска да се запише в договора, че заплатите на целия персонал ще минават през нея. Това е.

Това също е нереално. Няма как банката да постави такова условие, за да отпусне кредит. Абсурдно е даже като идея. Дай да задължи и служителите да си прехвърлят кредитите при нея.

# 77
  • Мнения: 9 050
Нямам представа защо приемаш нещата толкова лично. Аз изобщо не се заяждам с теб. Това, че ти си приела за лична мисия да ме убедиш, че моята реалност не е такава, каквато е, си е твоя мисия. Но не виждам с какво настървеността ти да се окажеш права помага на темата.
Добре, права си. Аз не знам какво пиша и даже не знам какво правя и какви ги върша на работа вече 20 години. Надявам се това да те успокои.


Това също е нереално. Няма как банката да постави такова условие, за да отпусне кредит. Абсурдно е даже като идея. Дай да задължи и служителите да си прехвърлят кредитите при нея.
Оооо, не е абсурдно. В договорите с банки пише удивителни неща. Аз лично съм виждала договор, в който изрично си пише, че работодателят се задължава да изплаща заплатите на всички свои служители по сметки в конкретната банка. Задължение, което само по себе си е неизпълнимо, защото това къде ще получава заплата си служителя, не зависи от работодателя. Но е факт, че банките го изискват.
Както изискват от работодателя, когато попълва удостоверение за доход за кредит на служител, да поеме задължение, че ще изплащат заплатата на този служител по конкретна сметка. Или пък да поеме задължение да уведоми банката, ако служителят напусне. Все неща, които нямат право да искат. Но си ги искат. По-странното е, че работодателите, дали не четат, дали не осъзнават какво подписват, но много често поемат тези "ангажименти".

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 09:24 от Нищо лично

# 78
  • Мнения: 18 918
Ние сме подписвали преди години кредит, в който това беше поставено това условие съвсем като задължително. За нас не е било проблем и чак сега виждам какъв ужас и терор било за служителите Simple Smile

# 79
  • Мнения: 29 968
Ние сме подписвали преди години кредит, в който това беше поставено това условие съвсем като задължително. За нас не е било проблем и чак сега виждам какъв ужас и терор било за служителите Simple Smile


Вдигате заплатите на служителите с по 20 лв. за покриване на банковите такси и всички са доволни.

ПС: Ако служител има кредит в друга банка с условие за превеждане на заплата, това наистина може да е голям проблем.

Нямам представа защо приемаш нещата толкова лично. Аз изобщо не се заяждам с теб. Това, че ти си приела за лична мисия да ме убедиш, че моята реалност не е такава, каквато е, си е твоя мисия. Но не виждам с какво настървеността ти да се окажеш права помага на темата.
Добре, права си. Аз не знам какво пиша и даже не знам какво правя и какви ги върша на работа вече 20 години. Надявам се това да те успокои.

Слабо се вълнувам от твоята личност и работа. Нито пък искам да те убеждавам в каквото и да било. Писанията ти заблуждават хората, оставяйки ги с погрешно впечатление, че нямат избор и трябва да се съгласят на сметка в еди си коя банка, защото иначе ще им се видят заплатите, което е тотална глупост!
Назидателния тон сигурно ти е запазена марка.

# 80
  • Мнения: 3 251
Как ще им се видят заплатите? От кого?

# 81
  • Мнения: 9 050
Ами например при нас, заплатите се подписват от двама упълномощени заедно. Един от тях обаче няма право да знае индивидуалните заплати. Той получава тотала и ако сумата съвпада с тази в интернет банкирането, подписва. Но няма право и не може да вижда детайли за плащането.
Счетоводството също няма право на достъп до тази информация. Получават консолидирани данни. Индивидуални - не.

# 82
  • Мнения: 18 918
Какво счетоводство е това, което няма достъп до заплатите? Аз не виждам смисъл да имаш счетоводство / или договор със счетоводна къща - и да си правиш сам заплатите Simple Smile

# 83
  • Мнения: 9 050
В много компании заплатите не са в отдел Финанси, а са в HR-a.

# 84
  • Мнения: 18 918
Счетоводството после нали осчетоводява всичко, интересно как не знае разходите за заплати. Може би има огромни компании, в които те излизат като общ разход, цялостна ведомост.

# 85
  • Мнения: 9 050
Знае, разбира се. Но не в детайл по човек. Счетоводството получава обобщена информация - обикновено по отдели и така осчетоводява.
Чак огромни компании не бих казала. Във всички компании, в които съм работила досега, винаги е било точно така. Да, някои са били огромни, но други - не. Но всички са били чужди компании.

# 86
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Знае, разбира се. Но не в детайл по човек. Счетоводството получава обобщена информация - обикновено по отдели и така осчетоводява.
Чак огромни компании не бих казала. Във всички компании, в които съм работила досега, винаги е било точно така. Да, някои са били огромни, но други - не. Но всички са били чужди компании.

Аха... И сигурно в НАП пращат информацията обощено, за да не знаят по човек, нали? И въобще... Като пишете глупости, малко мислите ли?!? Някой слънчев ден, сигурно и пенсиите ще им дават обощено, а?!       Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 87
  • Мнения: 41 771
Не бъди толкова язвителен. Има го и тако, и вако. Знам поне една фирма, която си има счетоводител за всички там счетоводни неща по бизнеса и данъците, но има отделна външна фирма, която само прави заплатите - изчисляване, преводи на осигуровки и на чистите суми.
Както си решат мениджърите, така е. В тази въпросна фирма са предпочели счетоводството, което е част от екипа, респективно прави шушу мушу със служителите, респективно има риск да изтече информация, да не може да каже нищо за това кой колко взема, просто защото не знае. А външната фирма знае, но няма контакт със служителите. Това за мен е радикално решаване на въпроса.

# 88
  • Мнения: 29 968
Тук въпросът е, че беше казано, че не може да се прави масов превод (без да се виждат конкретните суми), ако сметките не са в една банка, което не е вярно.
Как фирмата си организира изчисляването на заплати, си е решение на мениджърите - външна фирма, служител, вече е съвсем друг въпрос.

# 89
  • Мнения: 41 771
Аз по този дълъг спор нямам отношение, а само отговорих на конкретен пост.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт