Отговори
# 105
  • Мнения: 29 912
Ще започне работа в друга фирма.Фирми много и служители много Всеки си гледа интереса,на кой където му изнася.

Абе, и в двата варианта не е баш тЪй!

В моята фирма търсим сега служител, като изискванията са указани в обявата. Просто няма подходящи - сервитьори и крупиета пускат СВ. Дори нямат образование или поне някакъв курс. Накрая викнали двама (не съм присъствала на събеседването), които поискали високи стартови заплата, повече отколкото вземат колегите на тази позициия. Единият дори казал още със сядането - давайте да си говорим за пари, друго няма значение....

# 106
  • Мнения: 5 117
Прав си е човека,ако не го устройва заплащането и няма намерение да започва под тази сума, няма смисъл да продължава интервюто.Работодателя да си свери заплащането,явно не е в час.Не е нормално един шофьор и един заварчик да вземат в пъти повече от човек с два езика и образование.Ама нали всички са с висше образование и претенции,така ще е.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Като няма заварчици, стругари и шлосери, ще им плащаш и три пъти повече, отколкото на онзи с два езика и висше. За да може оня с висшето да вземе заплата, заварчикът трябва да свърши работата.
И аз съм с езици и висше, ама лошо ми става, когато се наложи да търсим нов работник - заварчик или шлосер. Защото няма.

# 108
  • Мнения: 29 912
Прав си е човека,ако не го устройва заплащането и няма намерение да започва под тази сума, няма смисъл да продължава интервюто.Работодателя да си свери заплащането,явно не е в час.Не е нормално един шофьор и един заварчик да вземат в пъти повече от човек с два езика и образование.Ама нали всички са с висше образование и претенции,така ще е.

Извинявай, ама един сервитьор да иска да започне работа, за която не знае нищо, нито има някакви умения и да иска повече от човек с 15 години стаж и образование, не ми се струва нормално.
Принципно всички заплати в момента не са актуални, но това не значи, че на някой, хванат от улицата, както се казва, трябва да се даде висока заплата......поне да покрива някакви изисквания и да навлезе бързо в работата.

Аз също съм прекъсвала интервю накрая, когато след разпитване за стаж, образование, тестчета някакви и т.н., ми се съобщи някаква смешна сума. Но аз имам образование и стаж, съответно претенции, които смятам, че трябва да са ясни, когато се погледне СВ-то (поне в общи линии).

# 109
  • СИ
  • Мнения: 4 403

... Аз също съм прекъсвала интервю накрая, когато след разпитване за стаж, образование, тестчета някакви и т.н., ми се съобщи някаква смешна сума. Но аз имам образование и стаж, съответно претенции, които смятам, че трябва да са ясни, когато се погледне СВ-то (поне в общи линии)...


По едно време бях останал с впечатление, че колкото по-високи изисквания и претенции по интервюта и събеседвания, толкова по-ниска заплата и мизерни условия. Да не казвам, че в някои смешни фирми имат огромни изисквания за съвсем обикновени длъжности. И да ги питаш, защо...? И те не знаят. Някъде съм се разбирал с две думи, какво се иска и какво се предлага. И после работата върви. Но е рядкост да попаднеш на сравнително интелигентни хора.

Сещам се за един стар виц в който намахана кака на интервю за секретарка поискала няколко хиляди лева заплата. Всички се облещили и казали, че ето..., дори и техният главен счетоводител с 20 години стаж не взема такава заплата. Тя станала да си тръгва и казала: Ами, като ви е много, таковайте си главния счетоводител тогава...!          Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 110
  • Мнения: 5 117
Навсякъде е така.Желаещи за бюро много,за работа малко.Затова заплатите в производството ще растат,а в администрацията ще намалят.

# 111
  • Мнения: 9 706
Извинявай, ама един сервитьор да иска да започне работа, за която не знае нищо, нито има някакви умения и да иска повече от човек с 15 години стаж и образование, не ми се струва нормално.

Soul, нищо лично, но след като кандидата е такъв, защо въобще сте го поканили на интервю?
След като някой е поканен на интервю, значи е преценено, че става. От там нататък той също може да има претенции.

п.с. Точно в момента гледам CVта. Просто не знам кого да поканя. Все по-зле става. (Туризъм)

# 112
  • Мнения: 29 912
Извинявай, ама един сервитьор да иска да започне работа, за която не знае нищо, нито има някакви умения и да иска повече от човек с 15 години стаж и образование, не ми се струва нормално.

Soul, нищо лично, но след като кандидата е такъв, защо въобще сте го поканили на интервю?
След като някой е поканен на интервю, значи е преценено, че става. От там нататък той също може да има претенции.

п.с. Точно в момента гледам CVта. Просто не знам кого да поканя. Все по-зле става. (Туризъм)

Аз не участвам в подбора. Разказаха ми колегите. Просто нямало кандидати. Извикали двама-трима, които били една идея не толкова зле....Trollface

# 113
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Навсякъде е така.Желаещи за бюро много,за работа малко.Затова заплатите в производството ще растат,а в администрацията ще намалят.

Не е баш тЪй то...! Може и да се повтарям, ама преди време един ми се жалваше, че нямал шофьори. На мене лесно ми било, щото съм бил на бюро. Аха... И то щото съм на бюро, си клатя краката и ми подаряват парите и не се разправям по цял ден с малоумници и неграмотници. И докато стигна до бюрото не съм учил 10 години, ами съм си бъркал в носа. И не съм мъкнал тухли и арматура по строежи или не съм карал камион и не съм дрямал по пътища и граници. Та питам го тоя, жалващия се... Колко и какво предлага? Големи приказки, голямо нещо. Казвам, добре! Ей ми я книжката с категориите, имам АДР, ПК за превозвач и каквото се сетиш. Оправям се с документи, пиша и чета, с компютрите проблем нямам. Кога сключваме договора и да се мятам? Е-е-е-е-е... Още съм си на бюрото...      Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 114
  • Мнения: 41 652
И на мен ми се оплакват от ИТ фирма. Идват хора с  реално ниско ниво, без конкретни познания в търсената област, но искат 5000 заплата. А ги викат с надеждата все пак да стават, защото хора няма. Та това какво се предлагало срещу какво претенции май зависи от гледната точка. Уверена съм, че този с искането на 5000 е убеден, че е недооценен и няма да им работи за малко на тези... А те на практика ще го учат...

# 115
  • Мнения: X
Да, то рефинансиране особено на ипотечен кредит щото става ей така със щракане на пръсти и хоп ..
Няма как банка да предложи чаак толкова по-добра оферта, че да си заслужава местенето в друга банка на ипотечен кредит, освен ако не е някой стар и лихвата не е супер висока

Не съм уточнявала какъв кредит. Хората имат и потребителски, понякога бързи. Докато работех в предишната фирма обмислях потребителски, лихвата ми беше 4.9%, само заради това, че работя в конкретната фирма. Иначе е около 12%.

В сегашната ми фирма работодателят има отношения с 4 банки, една от които е банката, в която аз имам сметка. Заради преференциалните уловия отидох и си намалих таксата за обслужване на сметка наполовина. Никой не ме е карал, имаме такива условия и се възползвам.

# 116
  • Мнения: 5 117
За шофьорите роман 1000 страници мога да напиша- трагикомедия.Такива условия за пари имат, че сигурно лекари и депутати нямат толкова претенции.А освен заплатите,които са 3-4000 им плащат и престой и безотчетни(за рушвет на границите). Дали дават на всяка граница?Никога не са върнали от безотчетните,макар, че рядко се случва да дават.Отделно пренасят багажи на студенти и работещи в чужбина срещу заплащане,отделно от безмитните носят цигари не само за собствена употреба ,ами и продават,отделно качват по някой пътник и пак им плащат.Та си докарват доста добри пари.И като знаят,че няма желаещи и ако напусне от едната фирма утре ще започне в друга имат претенции и извиват ръцете на шефовете.И камиони със стока зарязват по паркинги като не стане тяхното и забавят нарочно и колко други неща.

# 117
  • София
  • Мнения: 165
Могат да ти забавят заплатата, ако превода е в друга банка или да ти я плащат на ръка. във фирмата в която работя имаше такъв етап на масово отваряне на сметки и преминаване от банка Х към банка У. Аз тогава останах с впечатлението, че е задължително а и честно казано реших, че по-добре да си отворя сметка и банкиране и да си прехвърлям заплатата към старата банка, защото не ми се занимаваше да споря. Като поседствие, 2 месеца имах сметка, но нямах карта, заплатата трябваше да си я тегля на място в банката. Първо се оказа, че на мен и още 3-4 човека, не ни бяха открили банкиране. бях получил карта, но поради съвпадение на първите имена и една буква разлика във фамилиите, бях получил картата на колега от офис в друг град. Веднага закриха картите. До тук добре. Но за откриването на новата карта, ми дадоха срок от един месец, след което се оказа, че трябва да си я взема от друг град, защото я пуснали погрешка до там. Имаше вариант да си я прехвърля с доплащане в София. Ами ядосах се, разписах фсо и се оказа, че може да си получавам заплатата и в моята банка, само трябваше да пусна една молба. Закрих си сметката в новата банка и приключих. Та съвета ми е да разпиташ, ако не го направиш какво следва. При тие масови отваряния на сметки, все има няколко човека, които са прецакани.

Общи условия

Активация на акаунт