Съчетаване на имена - ПОМОЩ

  • 4 844
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 460
Ще й викат децата така, както самата тя се представи - Кери, Ели, Елена. Освен това се съмнявам много от децата в днешно време да са чували името Керанка. Все едно на Мила да е задължително да казват Милка.

# 61
  • Мнения: 8 921
И откъде децата в градината ще разберат, че другарчето им е с по-рядко име? Или после в началното училище? От майките и татковците ли?

# 62
  • Мнения: X
И как ще я наричат децата Кера-Елена, сигурно Керенка 🙄. Добре е да се мислят нещата от всички страни, също дали звучи благозвучно с презиме и фамилия. Защото от уважаван на бабите, такива имена получават децата, че цял живот берат срам.
Кера е старо име, но чак да буди подигравки... За мен Кералина, Кейтлийн и Кателина са с по-голяма вероятност за подигравка.
А ако детето не си го възприема може да се представя Елена и толкова.

# 63
  • Мнения: 518
Цитат
И как ще я наричат децата Кера-Елена, сигурно Керенка

На децата няма и да им хрумне да я наричат Керенка, вероятно. Ще я наричат както тя им се представи. Или Ели, или Кери, като на мен и двата варианта ми се виждат приемливи.
Дъщеря ми има съученичка Елена - Мария, децата й казват Ели. Същото е и с Ана - Мария, обикновено й казват Ани.

Жалко, че не се включва авторката на темата, да вземе отношение по нашите размисли и страсти.

# 64
  • Мнения: 302
Аз просто изразих мнение и се надявам да не съм права разбирасе, не само за товa бъдещо бебче... Но колкото и на нас да не ни е странно и каквото и да е друго хайде сега събрали се Пламена, Елена, Надя и Кера... Хайде сега да си бъдем честни...

# 65
  • Мнения: 3 146
И откъде децата в градината ще разберат, че другарчето им е с по-рядко име? Или после в началното училище? От майките и татковците ли?

Подкрепям.
В класа на дъщеря ми има момиченце на име Стоянка. Детето се представя Стоянка- нито е Таня , нито нещо друго по модерно. Никое от останалите деца не я обижда или присмива. То няма и за какво. За децата това си е нормално име на прекрасно дете.

# 66
  • Мнения: 5 600
И аз смятам, че е напълно реалистично Кера да отнесе сума ти подигравки за съжаление. Кой както иска да го разбира. Зависи от среда, възпитание, много фактори...

# 67
  • Мнения: 3 922
Ужасно звучи Кера. Не мога да си представя майка, която да даде с радост това име на детето си. Съжалявам.

# 68
  • Мнения: 4 052
Спомнете си певицата от миналия сезон на Гласът на България - Керана
Сега се представя като Керана Космос.

Значи не е изключение млад човек с такова име. Аз лично не го харесвам.
Виж, Кремена - хем има К хем има Е-та..., хем е българско, хем не се среща често.

# 69
  • Мнения: 3 922
Само дето въпросното "Керана" й е артистичен псевдоним. Девойката се казва Юлия Йорданова: https://eva.bg/article/40207-Kerana-gospodarkata-na-Kosmosa

# 70
  • Мнения: 1 507
Аз просто изразих мнение и се надявам да не съм права разбирасе, не само за товa бъдещо бебче... Но колкото и на нас да не ни е странно и каквото и да е друго хайде сега събрали се Пламена, Елена, Надя и Кера... Хайде сега да си бъдем честни...

Ако бъдем честни ще кажем, че Пламена, Елена, Надя и Кера се събрали и се заиграли, защото за тях си те не са Пламена, Елена, Надя и Кера, а просто Плами, Ели, Надето и Кери и толкоз. На децата до една определена възраст не им пука кой как се казва, а след това дори и на най-хубавото име могат да измислят гадна рима или прякор.

# 71
  • Мнения: 1 460
Само дето въпросното "Керана" й е артистичен псевдоним. Девойката се казва Юлия Йорданова: https://eva.bg/article/40207-Kerana-gospodarkata-na-Kosmosa
Е, значи девойката не харесва Юлия и намира за по-интересно Керана. Всъщност това е само още един плюс за това старо българско име.

# 72
  • Мнения: 1 418
Името е гръцко. Има и света Кирана Солунска. Чества се на 28 февруари. Пише я в православния календар.

# 73
  • Мнения: 302
Вижте, аз просто гледам реалистично над нещата, знам играли си, но бъдете честни децата в днешно време са лоши. Не говоря за детска градина 1ви,3ти,5ти клас. Ами като отиде в гимназията, да не е задължително всички деца да са лоши и тн, но в по-голям процент са такива. Не се заяждам или нещо такова, но съм го виждала с очите си на мен не ми беше хубаво за приятелката ми, а представяте ли си да виждате мъката в очите на детето си и то заради името му... Но авторката сама ще си изере името за детето си! Аз не бих рискувала дори да има и 1% възможност един ден да виждам сълзи в очите на детето си заради едно мое решение...

# 74
  • Мнения: 5 600
Да, певицата си е избрала артистичен псевдоним Керана, не се казва така действително. В интерес на истината за първи път чух това име в сериала "Пътят на честта" и ми се стори доста грубо (между другото и там се подиграваха на името й).
Но в крайна сметка всеки преценява за себе си. Може пък да се завърне на мода, кой знае. Simple Smile
А за родители на деца като споменатата Стоянка, Пенка и Ценка в 21-ви век имам особено мнение и то е същото като за родителите на Джейсън, Есмералда и Майкъл-Бенедикт Иванов.

Общи условия

Активация на акаунт