Вън е есен, дъжд вали, а във мене майско сърчице тупти

  • 13 003
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
zaxy, привет и от мен.
На какъв ехограф ви казаха пола на бебето, мами?Аз нещо съм скептична към това ранно разпознаване на пола. Предпочитам по-късно, но да е сигурно, въпреки, че и мен ме гложди любопитството.

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 13:17 от gmsvetla

# 256
  • София
  • Мнения: 2 493
за 4Д-то да вмъкна: бяха ми обяснили, че е триизмерна картина в реално време.

Какво ще рече в реално време??? то всички ехографи са в реално време... Нали през цялото време гледат какво прави бебето в момента, а не какво е правило или какво ще прави....

# 257
  • Мнения: 16
За магнезия!
Аз пък пия от самото начало Магнерич 2х1, но си мисля, че ми го предписаха превантивно, т.к. нямах болки през цялото време. От около две седмици го употребявам само сутрин, но това си беше абсолютно моя приумица. А от вчера пак пия и сутрин и вечер, защото лекарката онзи ден на ЖК ми каза да си го доизпия по старата схема 2х1.
И естествено фолиевата киселина, която пък можело според нея и до 20 г.с.

# 258
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте и от мен  Flutter Аз май се отървах от гаденето сутрин.
За запека - и там май овладях положението - ям много плодове и зеленчуци. Морковите мисля, че помагат. Сутрин закусвам мюсли с кисело мляко и определено има ефект.

Иначе, освен фолиева киселина не пия нищо друго. На първия преглед докторката спомена, че има добри витамини за бременни, но при разнообразно и балансирано хранене не са нужни.

# 259
  • Мнения: 36
Здравейте мамчета! HugСкоро не съм писала, ама иначе всеки ден влизам и си ви чета. Ние онзи ден бяхме на ехограф при частния ми лекар, той има хубав апарат и видяхме бебчо много добре. Беше много вълнуващо наистина. Само махаше с ръкички и не спря да се движи, даже се наложи да го стопира на няколко пъти и ми показа дори пръстчетата, очичките, сърчицето се виждаше много ясно как тупка. И таткото беше с нас и направо се побърка от кеф, сега не спира още да говори затова. Обаче не се виждаше пола още, раничко било. Да ни е живо и здраво само се моля, но пък и да си призная тайничко се надявам на момиченце. Е в крайна сметка каквото дойде. Май-чета  и аз много напълнях и коремче си имам, вече си мисля, че няма да ти сваля никога тия килца. А пък като се сетя, че още съм в началото и има да наддавам още ми призлява,   Sad Като се сетя колко слабичка бях преди и е много странно как изведнъж почнах да пълнея, а не ям повече от преди. Не си влизам в дрехите почти, ходя с едно разкопчано копче  Blush Уж слабичките имали само кореми, а пък аз....депресирам се вече. Но съм готова да изтърпя всичко заради бебчо, ако ще и 100 кила да стана, само да ми е здравичко.
Да кажа на мамите дето им предстои сватба, много хубави емоции са това да знаете. Аз съм  скорошна булка на 29-07 ни беше сватбата. Беше разкошна сватба наистина, не че се хваля, но не съм предполагала и аз че ще се получи толкова хубаво. GrinningЧак ми се иска пак да се повтори... така че ако нещо ви интересува във връзка с подготовката питайте, ще се радвам да помогна. Само един съвет не ходете в Младост4  в сватбения-много са надули цените, а същите неща ги има и по центъра.
Айде мамчета и да се пазите! целувки от нас

# 260
  • Мнения: 87
Здравейте и от мен Simple Smile
Аз засега само фолиева киселина пия и но-шпа когато имам някакви болки. Ето сега взех, че си разчиствах бюрото и от няколко клякания така ме заболя отзад таза  Confused Та се сетих да попитам, някой спортува ли нещо или упражнения, четох че до 4ти месец не е препоръчително.

# 261
  • Мнения: 6 029
здравейте:)
надявам се, че всички сте добре:)
аз вчера бях на лекар. но не гледаха бебето на ехограф:( нямало смисъл, каза док, следващия път щяло да се вижда много по-добре, защото ще е по-голямо и щял да го огледа подробно.
качила съм две кила за един месец:( изнесе ми пак лекция за яденето. пък аз ям само кисели краставички и зелеви сарми. от кво дебелея... баси. сладко и шоколад изобщо не ми се ядат  и съответно не ям.
много ми стана мъчно, че не видях бебето. има ли смисъл да тичам в някой частен кабинет или да изчакам както каза док...?

# 262
  • Мнения: 96
Джули, ако ще си по - спокойна отиди на доктор и си виж беб4ето.Аз не обичам да си причинявам притеснения и като ми стане мъчно ходя и си го гледам,общо взето ми се събира най много по две седмици между прегледите. Просто така се случва де..не съм се вманиачила, а и не мога да кажа че ми е все едно за парите.

# 263
  • Мнения: 6 029
Stanella, ох знам ли. мразя да ходя на лекар по принцип. мисля че няма да отида. ама ква паника съм. вместо да не ми пука.... защото ми е втора бременност... още по-зле. от всичко се шашкам, всичко преживявам, рева на рекламата на тайд с бебето дето рисува.... не съм в ред... изобщо.

# 264
  • Мнения: 16
Mylene,
Благодаря за хубавите пожелания за сватбения ден Simple Smile Аз ще съм булка живот и здраве другата седмица. Моля те, помогни ми с малко инфо. Кажи, имахте ли някой, който Ви снима с фотоапарат и камера на сватбата, доволни ли сте и кой е той? В смисъл, интересувам се ако е специализирана фирма, а не ако са били ваши роднини.
Аз още проучвам въпроса, макар че няма никакво време вече за това. Другите момичета ми бяха препоръчали, но се оказа, че екипа не е от София и става по-сложно.

Поздрави
Тони

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 15:24 от Tony Bonbony

# 265
  • София
  • Мнения: 2 493
Тони, аз имам познати, които се занимават с такова нещо. Искаш ли да питам дали са свободни и да те свържа с тях?

К'во решихте за срещата? (Нашата, за общата разбрах, че няма желаещи)

# 266
  • Мнения: 3 089
нашите снимки бяха правени от фотограф на в. капитал. след това спечели награда за фотограф на годината. прави ни услуга. снимките са чудни. операторът беше от бтв. 20 мин. преди ритуала се обади да каже, че всъщност нямал камера. та, ритуалът ни не е сниман. от църквата липсват първите 15 мин. въпреки цялата простотия, взе пари.

срещата явно ще е на 29-ти - като гледам анкетата, така се очертава. остава да кажете къде и по кое време. аз тогава съм на преглед, така че може и да закъснея, но ще се явя при всички случаи.

# 267
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Тони, и аз сравнително скоро бях булка - на 04.06.2006 г. Казвай с какво мога да помагам, то, не че имаш още много време. Предполагам, че всичко вече е готово за сватбата. Ако искаш, мога д ати дам координати на операторът, които ни снима - приятел е, но по принцип се занимава с това и е много добър  Simple Smile
Ако има и други бъдещи булки, които се нуждаят от каквото и да е съдействие - свиркайте.

# 268
  • София
  • Мнения: 2 493
може ли да се добави глас "все ми е тая" щото аз не съм гласувала, защото наистина ми е все тая. по тази причина (защото не съм гласувала) не ми злизат резултатите от анкетата....

# 269
  • София
  • Мнения: 4 588
Здравейте Laughing Аз днес цял ден мързелувам. Тръгнах си от работа към 10:30 Rolling Eyes  Нали цялата агенция е на семинар в Банско и останалите в София се броим на пръстите на едната ръка. Та реших ,че няма смисъл и си тръгнах  newsm62. Щефът звъня по телефона , а аз дори не му вдиганах.Ужас, много лоща съм станала tooth Не знам как ще ме изтърпят. newsm78
А за срещата на 29 съм "за". Като гледам се пада сряда. На работа съм до 17:20 и след това съм свободна поне засега. Кажете място и час и ще се постарая да дойда и аз :
D

Общи условия

Активация на акаунт