Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,
Покрай цялата тази ковид лудница се сблъсках със следния проблем. Отивам на преглед за установяване на бременност и   да преценя дали да се запиша при съответния лекар за проследяване на цялата бременност и се оказва , че политиката на болницата е забрана за придружители заради пандемията. Много съм разочарована защото смятам,  че по този начин емоционално ограбват бащата, пък и на мен ми се иска той да присъства особено  като показват бебето на видеозон.
Въпроса ми е дали знаете за добър АГ, при който няма забрана за придружители. Иска ми се да бъда проследявана от добър специалист , разполагащ с добра апаратура, но като , че ли във всички добри клиники практиката в момента е такава заради пандемията и не знам накъде да се насоча.
Моля за вашите съвети - става въпрос за София.

Бонус въпрос - макар и да има много време до раждането - при него проблема е същия - там бащата вижда детето чак на изписването. Знам, че ще кажете - какво толкова ,това са три дни , после ще го вижда всеки ден, но пак ми се струва ужасно в този момент да съм напълно сама. Има ли болници където присъствието на бащата е позволено или поне допускат с отрицателен ПСР тест?

# 1
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Да, правилата не важат за Вас, те са само за всички останали.

# 2
  • Мнения: 20
Да, правилата не важат за Вас, те са само за всички останали.

Това е повече от ясно - тук въпроса е дали все някъде има лекар, на който не му е наложено от болницата/клиниката да не приема придружители. Не става въпрос някой да направи изключение само за мен ?!
 Съмнява ме малко в цяла София никъде да не допускат бащата.
Пък не е ли и малко несериозно - клубове работят и се събират големи компании в повечето случаи дори без да ги проверяват за зелен сертификат , а тук където и двамата родители имат равно участие, да допускат само майката , без никаква алтернатива - сертификат/бърз тест/пср..

# 3
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Явно не можете да направите разлика между болница и дискотека !

# 4
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Не разбирам какъв е проблема бащата да те изчака отвън?!
Моментът не е да предявяваш капризи. 
Въобще не разбирам и присъствието на бащата като цяло в самия кабинет, ама айде?!

# 5
  • Мнения: 5 140
Лятото, когато нещата бяха много по-спокойни от сега, не позволиха ММ да се качи до отделението да донесе кексчетата за персонала, които му поръчах Simple Smile И съответно да ми помогне с багажа след операцията Simple Smile До асансьора, опраай се Simple Smile
Всичките ми познати мъже, които се сдобиха с бебета, си ги видяха чак на изписването. Ми обичат си ги, въпреки, че не са ги виждали на видеозон. Не мисля, че е чак такъв стрес за мъжкото съзнание.

В момента навсякъде е така и остави другото, ами става и по-зле Wink
Единственото, което ти остава, е да си стискаш палци докато тръгнеш да раждаш да са се нормализирали нещата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 25 610
И в частните кабинети ли не пускат бащите по време на прегледа?

# 7
  • Мнения: 5 140
Йеп. Поне от всичките ми обратни връзки от познати. Мъжа чака отвън. Туй то.

# 8
  • Мнения: 20
Явно не можете да направите разлика между болница и дискотека !
Наистина не разбирам какъв ви е проблема и  защо въобще коментирате като коментара ви не носи никаква добавена стойност, а има за цел единствено да упреква..
И в болницата може лекаря да закъснее 50 минути и пред кабинета му да се струпат 20 човека, но не може да влезне мъжа, с който така и иначе сме 24 часа заедно, ако той носи зарази - значи и аз я нося.
Като е пандемия правилата да важят навсякъде , а не дискотеките да работят на пълни обороти.


до inferiya - аз досега проверих една/две частни болници и там не допускат, именно в частните кабинети ми беше надеждата. Дано се променят нещата след сегашната ковид вълна. Дори и да е само веднъж, според мен друго си е мъжа да види как се мърда бебето на видеозона, аз на първия преглед успях да видя как маха с ръчички и му се чу сърцето. На него после мъ беше гадно, че не е успял и той да види и чуе това.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 18:42 от doomded

# 9
  • Мнения: X
Може да направиш клип с телефона си , който да му покажеш.
ММ не го пуснаха на нито един преглед с мен, видя бебето на изписването.

# 10
  • Мнения: 2 430
Явно не можете да направите разлика между болница и дискотека !
Наистина не разбирам какъв ви е проблема и  защо въобще коментирате като коментара ви не носи никаква добавена стойност, а има за цел единствено да упреква..
И в болницата може лекаря да закъснее 50 минути и пред кабинета му да се струпат 20 човека, но не може да влезне мъжа, с който така и иначе сме 24 часа заедно, ако той носи зарази - значи и аз я нося.
Като е пандемия правилата да важят навсякъде , а не дискотеките да работят на пълни обороти.


до inferiya - аз досега проверих една/две частни болници и там не допускат, именно в частните кабинети ми беше надеждата. Дано се променят нещата след сегашната ковид вълна. Дори и да е само веднъж, според мен друго си е мъжа да види как се мърда бебето на видеозона, аз на първия преглед успях да видя как маха с ръчички и му се чу сърцето. На него после мъ беше гадно, че не е успял и той да види и чуе това.
На мен навремето след прегледа в 16 и 21 седмица ли бяха, ми дадоха диск. На него като видео беше заснето бебето и всичко се виждаше. Ще можете да си го гледате вкъщи, на уютно, с таткото.
Пък и погледнато от добрата страна - така той още по-нетърпеливо ще чака бебето.

# 11
  • Мнения: 5 140
Съвременни технологии - запис на сърчице и клипче се правят лесно Simple Smile Колегите си ги получаваха в месинджър Simple Smile

# 12
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Явно не можете да направите разлика между болница и дискотека !
Наистина не разбирам какъв ви е проблема и  защо въобще коментирате като коментара ви не носи никаква добавена стойност, а има за цел единствено да упреква..
И в болницата може лекаря да закъснее 50 минути и пред кабинета му да се струпат 20 човека, но не може да влезне мъжа, с който така и иначе сме 24 часа заедно, ако той носи зарази - значи и аз я нося.
Като е пандемия правилата да важят навсякъде , а не дискотеките да работят на пълни обороти.

А Вие просто отказвате да се съобразявате с правилата и продължавате да търсите начин да ги заобиколите.
Не значи не, и това е за всички, явно се имате за нещо по-специално от всички останали бременни в момента, които търпят същите ограничения.
И да има разлика между болнично заведение и дискотека, подобни сравнения са просто смешни.
Вместо да се тръскате и цупите сърдито като малко дете , помислете за креативни алтернативи да включите бащата - клипчета, повече снимки, ако Ви позволят видео разговор по време на прегледа или поне да чува по телефона какво ви казва доктора. Има вече и домашен доплер , който може да си купите и чуете сърчицето на бебето удома когато си поискате.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 19:30 от White tiger

# 13
  • Мнения: 20
Съвременни технологии - запис на сърчице и клипче се правят лесно Simple Smile Колегите си ги получаваха в месинджър Simple Smile
Това клипче самия лекар ли може да го запише или имате предвид да снимам с телефон? Моя ми принтира една снимка от видеозона.

# 14
  • Мнения: X
Една влогърка казваше, че лекарката се е съгласила да запише клип на флашка. Попитайте и Вие. Има начин да се запише клип.

Не мога да повярвам, че искате да сравните болница с дискотека. Сигурно всяка жена иска бащата да е до нея, но ако започнат изключенията болниците ще са като преди, а идеята е възможно най-малко хора да се събират на едно място.

Всичките ми приятели, които станаха родители от март 2020 до сега, не са имали възможност да пускат таткото на прегледи, в родилното и тн.

Дискотеката няма общо с болницата, не вярвам да ходите по барове и дискотеки в момента с корема.

Общи условия

Активация на акаунт