Какви ни ги забъркват в Кенар

  • 7 641
  • 118
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 623
От собствен опит искам да кажа за прехваления Кенар
1. Братовчет ми лежа в в болница благодарение на техните салати
2. Преди време в снежанката намерих 3 огромни буци неразтворено нишесте или Бог знае какво + няколко стръка копър дълги по една педя.
3. Снежанката отдавна няма вкус на кисело мляко, а на нещо гадно и точещо се като храчки  Sick
Повече никога няма да купя от тези ужасни храни  Sick, а с рекламата " Домашно е, нали ?" избиха рибата. Нека дойде шефа на Кенар да му направя една домашна Снежанка и после ще търсим "Прилики и разлики"
ТЪПАНАРИ

# 46
  • Мнения: 84
 Егати никому вяра вече, лошото наистина е, че едвали има готова храна, за която да сме сигурни че е наред.  smile3515

# 47
  • Мнения: 1 120
Олелее, колко салатки тяхни сме изяли Shocked
Най-сетне ще се вталим Mr. Green

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Всички знаем, че навсякъде е така Confused. Дори и в "най-реномираните" фирми и ресторанти. Аз ще се изкажа за царевичните пръчици, понеже съм била свидетел на мръсотията при производството и как се метат изпадналите от земята отново в чувалите Sick. Затова и никога не си купувам такива разни чипсове, зрънчо и тем подобни. Детето досега не и вкусвало такива неща. Другите все му предлагат, но аз смятам да го предпазя колкото е възможно по-дълго от тези гнусотии. Но колкото и да не ни се ще, не можем да спрем да купуваме нещата, които някой друг е произвел, дори и да знаем каква е хигиената.

# 49
  • Мнения: 3 611
Преди години едно приятелче бачкаше в един търновски цех за някакви вафли (не им помня вече името). Беше ужасЕн от мръсотията и мърлявщината там и все ме съветваше никога да не ги опитвам. Паднало по земята, не паднало, с косми, боклуци и др. - всичко в каzана с "шоколада*"  Sick


*В който е имало всичко друго, но не и шоколад

# 50
  • Мнения: 90
Сигурно човекът не си измисля всички гадости, но в Бългаия всепак има и читави фирми, които спазват хигиена...

Баща ми твърди същото за Тандем......
Лично мога да потвърдя за перфектна хигиена в заводите на Соларис (София) и на Бела (Пловдив). За това какво се слага в продуктите не мога да кажа, но хигиената е като в рекламата, както някой каза вече.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 580
За Белла и аз съм съгласна. Но да не ви казвам за ОМК (Обединена млечна компания), при които влиза определено количество прясно мляко, а излиза ПОВЕЧЕ кисело. Представете си какво слагат вътре и колко е разредено.

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За Белла и аз съм съгласна. Но да не ви казвам за ОМК (Обединена млечна компания), при които влиза определено количество прясно мляко, а излиза ПОВЕЧЕ кисело. Представете си какво слагат вътре и колко е разредено.

Млякото го разреждат ужасно много......между бабиното и купешкото разликата е  ooooh! 

# 53
  • Мнения: 830
По принцип салатките си ги правя сама,но винаги когато ме домързи .....ще се сещам за кенар Laughing

# 54
  • Sf
  • Мнения: 808
Мда, като си калкулираш колко ти излиза една салата сам да си приготвиш вкъщи и същата като количество, купена от магазина, за по 2.90 лв. Нали  Mr. Green

А толкова харесваме готовите салати в Билла. Аз се извинявам, че продължавам да питам, но като отварят и разтварят вратите на работните им помещения, не съм виждала нещо фрапантно. И нали самите служители пред щандовете са винаги с бели престилки, бонета и ръкавици  newsm78

Имате ли наблюдения? Такива върли фенове сме им... Без да им правя реклама  Peace

# 55
  • Мнения: 1 047
Е,те го сгъстяват после със желатин и нишесте.
Да,бе верно strelche®.Чудех се откъде съм го гледал,ама не можах да се сетя.Благодаря ти,че ми освежи паметта.  bouquet

Егати никому вяра вече, лошото наистина е, че едвали има готова храна, за която да сме сигурни че е наред.  smile3515
Аз затова избягвам да купувам разни бъркочи. Салатите сами си ги правим.Не,че млякото и майонезата са сигурни,ама....
А от месата предпочитам филе,гърди,бут и др. подобни,като избягвам салами,кайми,суджуци и т.н.
Ходил съм на стаж в доста хранителни фабрики и знам какво е.
В бившия РОДОПА слагаха плесенясала сланина в салама. Като почистваха машините изваждаха каймата на пода и после с лопати я връщаха обратно.
В Консервния оставяха прасковите и кайсиите да загният и мухлясат,за да ги направят на нектар.
В заливката за киселите краставички пикаеха и плюеха.,а в бурканите слагаха скакалци и бръмбари и жаби.
Виждал съм как слагат умрели пилета с пера и кости в пастет.
Така се случи,че говорих с един шофьор на камион,който ми каза,че внасят незнам колко си тона (мисля 700 тона на седмица,но не съм сигурен) изрезки от телешко сушено месо от Бразилия и Испания за кучешка храна.Всичките кучета домашни и бездомни накуп не могат да го изядат това количество. Или го реекспортират или го ядем в колбасите.Каза също,че като се е случвало да се скъса някой чувал,той го е събирал за кучето си.Като се накиснело в топла вода си ставало като прясно месце.

# 56
  • Мнения: 2 495
Мда, като си калкулираш колко ти излиза една салата сам да си приготвиш вкъщи и същата като количество, купена от магазина, за по 2.90 лв. Нали  Mr. Green

А толкова харесваме готовите салати в Билла. Аз се извинявам, че продължавам да питам, но като отварят и разтварят вратите на работните им помещения, не съм виждала нещо фрапантно. И нали самите служители пред щандовете са винаги с бели престилки, бонета и ръкавици  newsm78

Имате ли наблюдения? Такива върли фенове сме им... Без да им правя реклама  Peace
Имам наблюдения, да PeaceКато цяло хигиената в деликатесния щанд е много добра, чистят сутрин и вечер с много препарати, работят постоянно с ръкавици, а на жените косите им са вързани винаги WinkХлебчетата, франзелките и др.подобни, както и пилетата ги пекат там, на място, но за произхода на тях самите, не мога да кажа нищо-тях им ги докарват от друго място.Салатите са собствено производство, да и като цяло също са с добро качество(виждала съм как ги правят Peace), но имам един съвет към вас:Никога не си купувайте салатка, която има надпис "Акция", защото са вкиснати над 90% от случаите.Ами това, което се сещам и дано да съм била полезна Hug

# 57
  • Мнения: 1 212
за арабите е абсолютна истина, че са се празнили  в белия сос знам го от сигурен източник, но всичко е покрито за да не стане международен проблем. Аз ям и от арабите и от кенар вкусно ми е

Ха - ха, а аз винаги съм се чудила Rolling Eyes  защо само тези там дюнери на попа признавам  doh doh, то даже гости от провинцията като дойдат, там ги водим да ядат дюнери !
Да популяризират метода, тогава бе !
Хем вкусно, хем здравословно  Wink
Е, малко гнусничко звучи на първо четене, ама като се размислиш.... newsm78

# 58
  • Sf
  • Мнения: 808
Имам наблюдения, да PeaceКато цяло хигиената в деликатесния щанд е много добра, чистят сутрин и вечер с много препарати, работят постоянно с ръкавици, а на жените косите им са вързани винаги Wink.......... Hug

Благодаря ти, Белла, ти си наистина съкровище!!!  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 495
започнах да чета темата, похапвайки сладко пшенични пръчици, но по средата ми приседнаха  Sick
а като си помисля, че това лято основно с дюнери закуско-обядвахме, направо ми идва.......  cry
обаче сега се сещам, че служителите на въпросния дюнер също похапват от собственото си производство в почивките, та едва ли е толкова зле  Thinking
от друга страна, това с празненето в соса.... - само си го представете, някой се разпищолил пред кофа сос и.... знаете какво  Shocked - някак нереалистично ми се струва  Tired

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 16:51 от Есмералда

Общи условия

Активация на акаунт