Бременни кърмачки?

  • 39 358
  • 617
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
Брит, и моя гинеколог е в шок и категорично забрани да кърмя  Confused Даже да съм го отбиела отраз  Whistling
Я кажете, вие спите ли с големите си дечица и как ще се разпределите като се появи бебето?  Rolling Eyes
Ние спим. Едното легло е допряно от едната страна на спалнята, другото от другата. Планирам третото да е от към краката. И разпределението ще е - големия в краката, малкия от към баща си, бебето - при мен.

# 571
  • Мнения: 2 401
Точно и аз снощи като си лежах в леглото се чудех, ако имам три деца, как ще ги разпределя да спят, измислих на най-голямата кака да и сложим матрака в краката ни, а пък другите две деца, от двете ми страни, изобщо едно щастливо семейство. Simple Smile

# 572
  • Мнения: 433
Брит, и моя гинеколог е в шок и категорично забрани да кърмя  Confused Даже да съм го отбиела отраз  Whistling Я кажете, вие спите ли с големите си дечица и как ще се разпределите като се появи бебето?  Rolling Eyes
Ние спим. Едното легло е допряно от едната страна на спалнята, другото от другата. Планирам третото да е от към краката. И разпределението ще е - големия в краката, малкия от към баща си, бебето - при мен.
  202uu обаче при нас точно до таткото е врата на стаята, така че ако имаме трето.... може би ще се замисля за двуетажно легло...   newsm78

# 573
  • Мнения: 2 376
Ние днес правихме преход от Алеко до Бистрица само с едно презарездане (кърмене) Simple Smile Кърмачето си отяде малини и диви ягоди. Не я видях дали не е изяла и друго, защото въпреки забраната, сама си ги бра и яде докато ходехме.
Да видим, дано не ми се отрази много, че от години не съм ходила кой знае колко на планина. Сега се сещам защо - проблемче със ставите.

# 574
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Момичета, имате ли енергия? Аз съм пълен парцал, едва си бутам количката с детето  Confused

# 575
  • Мнения: 925
Аманита, и аз бях така до третия месец. Ще мине, гледай да почиваш, като спи детето.

Янтра, Скреч, честито!   bouquet Grinning

За спането с двете деца - до последно не го бях измислила, нещата се напаснаха в движение. Спим всички заедно, ако бебето стане много шумно, излизаме за малко от стаята с него и се връщаме после. Баткото не го деля в друга стая, че се буди да суче и той и тръгва из къщата да ме търси, ако не ме завари в леглото  Crazy

# 576
  • Мнения: 919
Точно и аз снощи като си лежах в леглото се чудех, ако имам три деца, как ще ги разпределя да спят, измислих на най-голямата кака да и сложим матрака в краката ни, а пък другите две деца, от двете ми страни, изобщо едно щастливо семейство. Simple Smile



мисля Виктория, Ема, аз бебетоSimple Smile няма проблем
но по скоро очаквам да се преместят двете в тяхната стая, както направи Виктория когато се роди ЕмаWink))

Последна редакция: чт, 26 авг 2010, 01:08 от Гаргамелчо

# 577
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте. Обичайно около коя седмица зърната започват да болят? Аз засега нямам проблем, само при захапването за няколко секунди има болка, но не е страшна. Мляко засега има, макар сутрин към 5 чавето да се насуква за отрицателно време  newsm78 Вечер си цоца поне 10-15мин общо от двете. Кърмя 3 пъти на ден.Дано да не намалее, че тогава не знам какво ще яде  Rolling Eyes Особено както не е фен на шишета...

# 578
  • Мнения: 433
Аманита, мен започнаха да ме болят някъде към 6-ти месец така че да ми е неприятна болката. Иначе и аз кърмя по 3п ъти на ден, откакто съм бременна и от двете гърди на ядене. Обаче едната май дава по-малко мляко, защото нашия глътне 2-3 пъти и сочи към другата  newsm78  Отделно той се приспива на гърда и като я източи започва да суче на празно и така ми зачервява зърната  ooooh!  поне контракции нямам, пу пу.

# 579
  • Мнения: 2 401
Аз не си спомням да са ме боляли зърната, ако е имало такъв момент, то е било само докато засуче.

# 580
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз сведох кърменията до сутрин и вечер по една гърда, защото започнаха да ме болят  Confused Ако се мажа с Лансинох дали ще има ефект?
Почнах и да дохранвам вечер (с кисело мляко, АМ категорично отказва) и сега чавенце спи до 7-7.30 без да се буди  Shocked
Той май няма нищо против и да не цока... ама докато има мляко ще му предлагам. Ако намалее много - ще го отбия и толкова. Все пак година и 2-3 месеца не е малко, нали  Wink

# 581
  • София
  • Мнения: 2 348
Аманита, предполагам се е отразила в менюто на детето липсата на кърма и си заменила с друго мляко. Моят син, макар, че е по-голям, започна да пие някакви странно големи количества прясно мляко, което се отрази на стомаха ми и сега е силно ограничен. За киселото не го ограничавам, но той пък не се сеща да си поиска и аз не се сещам да му предложа  Rolling Eyes . Млечни яде отвреме навреме.

# 582
  • Мнения: 919
amanita, ако те притеснява много отбий го, но ако нямаш проблем да си цоква на поискване когато се сети, остави го, кърмата, или коластрата на този етап, му предоставя доста бенефити, като ензими които му помагат да смелва другата храна и разбира се антитела, дори когато е в много малки количества. Когато се роди бебето детенце може да се върне на гърдата дори и веднъж отбито;)

Моята Ема започна да замества с бадемово мляко, но тя яде и всичко останало така че не се тревожа много... само ми е малко криво че и на него казва ням ням както на цицетата Confused Между другото болката в зърната ми отмина към 11-12та седмица и сега нямам проблем да я кърмя.. казвам си че ще е ок и да се отбие, но мисля че ще ми е мъчно ако го направи.. не съм спирала да кърмя вече повече от 4 и половина години и ми е станало навик едва ли не Joy

# 583
  • Мнения: 2 376
Аз забелязах, че изпитвам болка, когато дълго не е сукала. То по-скоро не е болка, колкото нещо като хапане. Мисля, обаче, че най-големият ми проблем е хормонално-психологичен. Като започне да се лигави или прекалено дълго суче и аз се изнервям  Embarassed
Една нощ нямаше толкова мляко колкото искаше и ходих да и правя в 4 сутринта сандвич. Връщам се, а тя ми бута сандвича, направо го тъпче в моята уста. Тогава ми просветна, че тя се възмущаваше, че няма мляко, а аз и промрънках, че мама като закуси, тогава ще ма мляко Simple Smile

# 584
  • Мнения: 961
Аманита, нощното спане може да не е свързано с киселото мляко. Моето гардже спря нощните набези много скоро, след като й бях спряла кърменето на поискване през деня, а тя кисело мляко не близва и до ден днешен. Интересното беше, че отказа и кърменето за приспиване вечер, когато я подпомогнах да не суче сутрин - ставах преди нея, а после я разсейвах. Най-трудно се отказа от следобедното сукане за заспиване, по-скоро спря да спи следобед. Маймунката спря да суче някъде около 16-17г.с., но аз вече в 12 имах минимални количества коластра и от тогава усещането ми беше точно все едно ми дъвчи зърното.  Confused
Аз хем изпитах облекчение, хем и страшно ми беше мъчно, та даже и доста си поплаках тогава.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт