липса на овулация - причини

  • 37 953
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 010
И на мен преди около година ми установиха същият проблем, липса на овулация. Хормоналните бяха добри, пих Клостил, фоликулите рстяха много и се пукаха след около 20тия ден. До ден днешен не съм забременяла  Cry Сега съм оставила всичко на Бог, отдавна не се занимавам с изследвания и пр. Мисля от началото на 2007г да подновя всичко. Тогава вече ще приложим с док Прегнила, ако се установи същият проблем де. Успех ви желая момичета.  Hug

# 16
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,
включвам се и аз към тези от вас, на които е поставена диагноза липса на овулация.
При мен всичко си беше що-годе нормално и съвсем случайно отидох профилактично на преглед и хоп, ново дайсе. Първоначално само ме разпита човека за цикъла /който междувпрочем е като по часовник/ и ми предписа Дуфастон /по 1/2 таблетка 10 дни от 15-ти ден на цикъла, витамин А от 18-ти ден на цикъла 10 дни/, а по време на цикъла Калциумфосфо С. И така започнах да го пия, но на втория месец цикълът ми беше 19 дни, уплаших се и спрях лекарствата, отидох пак при лекаря и той ми пусна хормони. Оказа се, че ми е нисък прогестерона /почти два пъти по-нисък от колкото трябва за фазата, в която направих изследването/ и доктора увеличи дозата на Дуфастона /пак на същия график, но по 1 таблетка/. Сега съм с 28 дневен цикъл вече трети месец, но по базална температура показания за овулация нямам. Другия месец пак ще ходя при доктора, дано този път ми каже нещо по-обнадеждаващо.
Поздрави на всички  bouquet.

# 17
  • Мнения: 529
Теди, а фоликуметрия правихте ли, или само по БТ се ориентираш за липсата на ову? Други хормони освен прогестерон изследвахте ли? А дуфастона защо ти го предписаха?  newsm78
Аз да си кажа при мен как беше. Аз обратно на теб имах нередовен цикъл, нямах ову предишния ми лекар ми предписа дуфастон от 15 ден по 1 т, за да ми идва на време, но това не реши по никакъв начин проблема с овуто, и съответно с бебето.  Cry Затова аз спрях дуфастона, взех си билки за овулация и почнах да ги пия, и на втория месец се оказа, че имам ову, макар и по-късно от нормалното.
 

# 18
  • Мнения: 10
kakichka, да си кажа за хормоните - изследваха ми ги всичките полови хормони, но от показанията само прогестерона не беше в норма. Засега само хапчета пия, но след сегашния ми цикъл пак ще ходя при доктора и е вероятно като види резултатите от меренето на БТ да ми насрочи и други изследвания. Дуфастона ми го изписа, защото реши, че цикълът ми е дълъг и аз незнам как го реши това newsm78, а освен това имам много обилен цикъл и доста продължителен /понякога 8-9 дни/.

Общи условия

Активация на акаунт