Била, Метро, Фантастико, Хит, Т-маркет и др. - Тема 13

  • 69 294
  • 853
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 3 161
Потвърждавам, че слуз има и в прясно закланото месо. Не мога да преценя какво е това на снимката, но слузта в месото не е нещо необичайно.

Познавах човек, който беше международен шофьор и караше от чужбина месо за Лидл. Казваше, че е супер дълбоко замразено, на камък. Кога е колено и замразявано - никой не знае.
В Лидл имат доста подвеждаща информация за месото. Прави ми впечатление, че продават и "охладено", и "прясно" месо. Според мен първото е всъщност размразено, а второто си е истинското прясно незамразявано.

В Била българското месо е хубаво.  Специално ребра купувам само оттам - много добре са нарязани и почистени от мазнините, с достатъчно оставено месо. В близките ми месарски магазини ги продават или с много сланина, или толкова изрязани, че е останал само кокъл.
И кюфтетата, кебапчетата и надениците от фирмената им марка "Българска ферма" също са много вкусни и определено са най-добри, в сравнение със същите продукти на фирмените марки на Лидл и Кауфланд. От кюфтетата на Лидл, дори и тези стандарт "Стара планина", изтича толкова много мазнина при печене, че се смаляват наполовина. Кауфландските пък са ми неприятни на вкус.

# 796
  • Мнения: 3 554
И аз от Била съм купувала хубави меса, то си пише произход на опаковката. Това на снимката е някаква жила, каквито има при джоланите, не ми изглежда като нещо изкуствено добавено.

# 797
  • Русе
  • Мнения: 7 077
Изобщо не погледнах етикета с какъв произход е месото. 🤔
За мен топ гадно месо е германското, после полското.
Мернах го онзи ден,че е вакумирано, а не в стандартните пластмасови опаковки. Това ме навежда на мисълта, че е внос от Германия. В Лидл вакумираните меса са немски и са ми много "свински", направо ми миришат на прасе.

# 798
  • Мнения: 112
В Биллата до нас имаше перилни препарати с 50% "намаление"

Скрит текст:


# 799
  • Мнения: 6 813
И аз купих днес от Била Ленор за 2.24 лв.
Семаната беше 2.50. И при нас има 50% намаление. Явно чистят някакви партиди.

# 800
  • София
  • Мнения: 22 973
До кога е това намаление в Била?!

# 801
  • Мнения: 1 711
Имат си щанд и просто при пазар проверяваш дали има нещо изгодно. Аз бях засичала намалени мармалади.

# 802
  • Бургас
  • Мнения: 16 447
Ще ме карате да ходя утре до Била ...

# 803
  • Мнения: 10 435
Месото явно е обработено с разни консерванти. Когато съм купувала месо от Лидл, доста рядко, има една особена миризма, когато го разопаковам. За няколко минути изветрява. Оня ден взех месо от кварталната ни месарница. Поисках да ми смелят плешка. Е, тая кайма миришеше по същият начин и не се измирисва. Чудя се вече откъде мога да взема хубаво месо.

# 804
  • Мнения: 193
До кога е това намаление в Била?!
Това са неща, които вече няма да присъстват в асортимента, тоест няма определен срок, а до изчерпване на количествата. Дори могат да ги намалят и на 70%, ако не се изкупят скоро. И аз си взех Семана и Силан на 50%, миришат много хубаво и са трайни.

# 805
  • Мнения: 4 200
В кой филиал има такова намаление на перилните препарати? В нашия в Лозенец нямаше.

# 806
  • Мнения: 112
В Младост 4, ул. 406-та

# 807
  • Мнения: 48 052
Аз взех от била до парк света Троица, благодаря за информацията!

# 808
  • София
  • Мнения: 4 729
Месо само от месарница,, Ананиеви"
Винаги е прясно

# 809
  • Мнения: 1 711
Препопоръчвам бялото грозде от Била. Много ароматно и накъртва от сладост. Същото го има от днес и в Лидл по-евтино, но е гръцко. Залагам на българското.

Общи условия

Активация на акаунт