Колко струва да родиш?

  • 6 736
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 932
Може и без пари.

# 16
  • Мнения: 10 607
Колко струва да родиш?
Зависи колко претенции имаш..
1вото ми дете родих за 300лв - таксата да присъства таткото на раждането + вип стая, исках да съм сама.
За 2рото само 200 лв за вип стая.
Държавна болница, без избор на екип. Нямаше и как да се събере такъв и в двата случая, много бързо се случиха събитията...

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Платихме и за да може съпруга ми да снима бебето веднага след като се роди.

В болницата, в която аз родих нямаше такова допълнително заплащане. Даже за първи път чувам и ми стана интересно. Под веднага имате предвид още в родината зала ли?
След като неонатолозите прегледаха бебето, веднага го показаха на съпруга ми, майка ми също беше в чакалнята и бяха направили няколко снимки.

Да.Още в родилната зала.На записа се вижда как доктора подава бебето на акушерката,как после го теглят,мерят,повиват..

# 18
  • Мнения: 10 607
Аз имам снимка с пъпната връв на кантара Simple Smile Прищипана на 2 педи поне, после я дорязоха и си сложиха бебешката щипка, поизмиха бебето, прегледаха го, повиха го и .. ей такива бебешки неща Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 928
Родих в Селена през 2020 г.
1800 лв беше секциото + престоя в болницата ( 4 нощувки).

# 20
  • Мнения: 107
Родих в Софиямед през 2021ва. 1760лв ми излезе всичко. Със секцио бях.

# 21
  • Мнения: 1 280
Родих в Щерев 2021. Платих 2380 лв за раждането като здравно осигурена в двойна стая,нормално раждане. Проследяването е отделно. През 2022 г. всички цени са вдигнати,така че си проверете.

# 22
  • Мнения: 100
Избереш ли екип, не ти мърда ножа. Лекарите не искат да са нащрек ден и нощ в продължение на месец и да не знаят коя нощ ще им звъннеш за раждане. Почват да ти говорят с медицинска терминология и да те убеждавят за секцио. Аз направих подобна грешка. Не стига, че плащаш, а и те режат. И за разкош на ден след операциятя ще си пусне отпуска и ще замине на ски или море, а на теб никой няма да ти обърне внимание. Като знаят, че си платила на колегата, ще те подминават.
Това в коя болница е ?

# 23
  • Мнения: 685
Родих 2020 в София, раждане 2300, проследяване 800, пренатални тестове 800. Общо около 3900.

# 24
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Ако включваме пренатестове, съхранение на стволови клетки ,всички изследвания и терапии на мен ми излиза над 10000,а като включим и всички инвитро опити,които направих за около 9 години без 15 000,които отпуска фонда,цифрата отива на 70 000 и нагоре.В случая обаче самото раждане може и без пари да излезе ако си без избор на екип(която грешка направих през 2008-ма и резултатът е едно прекрасно,но увредено дете).Не казвам,че при всеки решил да роди без екип ще се случи така,даже при почти всички нещата са наред,просто при мен така се стекоха и затова за второто дете имах изготвен план още преди да съм забременяла.

# 25
  • Мнения: 2 932
Елислава, какво му е на детето, от раждането ли?
Аз ражда за 350лв, в Пазарджик, в частна болница...

# 26
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Роди се задушен,издърпан с вакуум ,имаше киста,която притиска слухово-говорния център и от там имаше леко изоставяне в развитието в тази област.Към днешна дата е с диагноза от аутистичния спектър-синдром на Аспергер.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт