Зъбна хрема

  • 1 778
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!Преди 3 дена на малката почна да и се запушва нослето,но нямаше сополи.Помислих си,че има хрипове и я закарахме на педиатър.Тя и изслуша гърдите и дробовете и каза,че нищичко и няма,няма и хрипове само сополки горе в носа.Изписа АБ панцеф,низита спрей и фенистил капки.Впоследствие сополите почнаха да се стичат,почна и да се закашля.През нощта не можеше да диша и аз почнах да давам лекарствата.Обаче тази вечер видях,че са избили 2 зъбчета и най-вероятно хремата и се дължи на това,но аз вече почнах да давам антибиотика и сега не знам какво да правя.Утре е събота не мога да звънна и на лекарката.Колко дена да и го давам този антибиотик,да го спирам ли?Притеснявам се да не и навреди,защото пише че при зъбна хрема няма специално лечение,а само капки и спрейчета за носа най-много..

# 1
  • Мнения: 40 951
Грешка или не, антибиотик не се спира, защото може детето да завъди устойчиви бактерии и после да имате големи проблеми. Пийте го поне седем дена.

# 2
  • Мнения: 6 966
Много бързо ви е изписала Аб....

# 3
  • Мнения: X
Грешка или не, антибиотик не се спира, защото може детето да завъди устойчиви бактерии и после да имате големи проблеми. Пийте го поне седем дена.
Ами така ще направим...
 
Цитат на: Mimi9999   link=topic=1410809.msg44285976#msg44285976
date=1644610981


Много бързо ви е изписала Аб....

Да...първо и аз се чудих дали да и давам,но почнаха да се влошават нещата,не можеше да си пие млякото,давеше се,кашляше,не спеше цяла нощ и реших,че само със спрея за нос няма да се оправи и затова го почнах.Всеки ден и гледам устата нямаше нищо,дори венците сякаш изобщо не бяха подути,ако знаех нямаше да го взимам...

# 4
  • Мнения: 6 966
На колко е детето?
Ще ме извинявате ама като започне градина и всеки месец е със сополи пак ли ще изписва всеки месец аб.🙄

Тя и на  моята сега й са подути венците и има нещо като хъркане,рядко,понеделник ще я водя да я преслушат.-2г.

# 5
  • Мнения: X
На колко е детето?
Ще ме извинявате ама като започне градина и всеки месец е със сополи пак ли ще изписва всеки месец аб.🙄

Тя и на  моята сега й са подути венците и има нещо като хъркане,рядко,понеделник ще я водя да я преслушат.-2г.
На 6 месеца.Попринцип не ходим при нея,но по спешност св наложи.Каза,че е нямало голям избор на лекарства за деца под 1г.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Моля? Антибиотик за запушен нос? Защо се съгласявате? Не знам дали е редно да го спирате, аз съм спирала аб на бебе след 1 ден даване по препоръка на лекар. Мислеше се едно, а се оказа съвсем друго.
 Но определено сменете педиатърката, това просто не е сериозно.
Бебето е лепнало вирус, най- вероятно. Вирус не се лекува с антибиотик.
Такава хрема с кашляне и неспане нощем за мен не е от зъби.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 595
Някой вирус е. Антибиотика за хрема дори не искам да го коментирам.

# 8
  • Мнения: 46 520
Утре е събота не мога да звънна и на лекарката.
Аз не бих търсила повече съвет от тази лекарка.

Относно това, че антибиотик не трябва да се спира преди го казваха, когато е предписан за лечение на доказан проблем, защото може да остане недоизлекуван (въпреки че и това вече се отрича). А в техния случай дори няма причина.

sisi966 потърсете второ мнение. Аз имах подобен случай. Педиатърът изписал АБ, мъжът ми беше с детето, купил го след прегледа и директно ѝ дал първата доза. Веднага направихме антибиограма. Беше чиста. Не продължихме а АБ. За мен е абсурдно да пие цял курс за едни сополи или вирус.

Относно зъбите, при пробива пада имунитетът и се лепят по-лесно вирусчета. Но това не означава, че е заради зъбите и не трябва да се пренебрегва. Но и не давай АБ за всеки сопол.
Освен капките, ако имате аспиратор за нос, много помага, както и Стеримар бебе.

# 9
  • Мнения: 8 585
Здравейте!Преди 3 дена на малката почна да и се запушва нослето,но нямаше сополи.Помислих си,че има хрипове и я закарахме на педиатър.Тя и изслуша гърдите и дробовете и каза,че нищичко и няма,няма и хрипове само сополки горе в носа.Изписа АБ панцеф,низита спрей и фенистил капки.Впоследствие сополите почнаха да се стичат,почна и да се закашля.През нощта не можеше да диша и аз почнах да давам лекарствата.Обаче тази вечер видях,че са избили 2 зъбчета и най-вероятно хремата и се дължи на това,но аз вече почнах да давам антибиотика и сега не знам какво да правя.Утре е събота не мога да звънна и на лекарката.Колко дена да и го давам този антибиотик,да го спирам ли?Притеснявам се да не и навреди,защото пише че при зъбна хрема няма специално лечение,а само капки и спрейчета за носа най-много..
По описание се покрива с картина на вирусно заболяване.
Фенистил не се изписва и няма никаква роля тук.
По принцип, може веднага да се спира атибиотик щом не е нужен, но въпросът тук е, дали детето има бактериален ринит или вирусен? зависи от много неща.
Зъбките нямат нищо общо, и не ги намесвайте.


Цитат
Относно зъбите, при пробива пада имунитетът и се лепят по-лесно вирусчета.
Това е мит, абсолютно невярно, и нямащо нищо общо с истината.

Следете за температура и симптоми на бронхиолит.
Тест за ковид е абсолютно задължителен.

Цитат
На 6 месеца.Попринцип не ходим при нея,но по спешност св наложи. Каза,че е нямало голям избор на лекарства за деца под 1г.
И "изпраска" директно много силен Панцеф.  За обикновена хрема? без температура, без изследвания, без нищо  Вместо Оспамокс, Амоксицилин... стандартни за бебе антибиотици.
За "гарнитура" отгоре и Фенистил... за какво е в конкретната ситуация този Фенистил? Бог знае... за хрема.
Чудни хора, наистина... "звездна" логика.

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 23:52 от Birdie

# 10
  • Мнения: X
Още повече се притесних сега с този АБ.Събота и неделя тук няма при кого да я закарам има само спешен кабинет,където нищо няма да направят.До понеделник какво да правя с този антибиотик?Пише че се изписва при инфекция на горните и долните дихателни пътища,може би затова го е изписала..Със сигурност вечв няма да и давам АБ ей така,просто се шашнах много..вече и на лекар да нямаш вяра нямам думи просто..

ПС:Ппц дозата до 6кг телесно тегло е 2.5мл.Тя е около 10кг и 2мл и изписа,'ако има значение..

# 11
  • Мнения: 10 609
Спирай го. Не го давай повече. От един-два приема нищичко няма да ѝ стане. Най-много да се подриска.
И тест за ковид!

# 12
  • Мнения: 6 764
На детето му няма нищо, освен лека хрема, но му изписват антибиотик??? Отделно, сополите няма чудо на света, което да ги излекува за един ден. Нормално е като е хремаво детето да му тече носа, да киха, да се прокашля, защото не може да си издуха носа, тъй като е бебе. Около седмица ще чистите носа с аспиратор за сополи, няма да е лесно и приятно. Ако се влоши детето, ще го заведете на преглед, но не при тази лекарка. Зъбите не са оправдание за сополи, разбиляло се е детето, съвпаднало е със зъбобикненето. Това бих направила аз.

# 13
  • Мнения: 6 966
Да гадна работа са тези сополи и се влачат много седмица,че и две 😕трудно е и спането,знам.
И все пак добре че няма температура аз много се шашкам с тази температура винаги 🙁
Ако няма къде днес понеделник го заведете на Друг доктор.
Плюс това детето е много малко -бебе ...бих прочиствала само нослето с капки, физ разтвор и аспиратор  до понеделник.Не може да изписват Аб веднага и хоп да мине за два дена....
Радвайте се че няма т.

# 14
  • Мнения: X
Понеделник ще я закараме при друг лекар.Звъннах днес на тази и ми каза щом сме почнали вече поне 5 дена да и давам..
Иначе и дърпаме сополите с аспиратор,но голяма борба пада...

Общи условия

Активация на акаунт