Кашлица с задух

  • 1 256
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте, хора. Пиша тук, защото личната ми лекарка работи чак в понеделник, а съм доста притеснена за състоянието ми в момента. Проблемът е следният. Някъде около Коледа ми се появи внезапно отвратителна,  суха кашлица придружена с задух. Най-вече се проявяваше през нощта, събуждах се и не можех да дишам, абе беше си кошмарно. Виновна съм, че не потърсих лекарска помощ, защото просто не исках. През цялото време в което продължи тази кашлица пиех единствено сироп за кашлица (Проспан), лукчета и абсолютно нищо друго. Все пак реших да си запиша час при личната, но симптомите вече бяха отшумяли. Тя само ме  преслуша и каза,  че няма никакви показатели и квото е било вече е отминало. Знам ли, може да съм изкарала някакъв ковид въпреки, че съм ваксинирана, но по-скоро не съм, защото нямах абсолютно никакви други оплаквания освен кашлицата. Та вчера вечерта от нищото пак се появи след месец и половина прекъсване.. Абсолютно същата задушаваща кашлица дойде с пълна сила отново. Знам, че не сте лекари и няма как да ми помогнете, но ако има някой от вас на който му се е случвало, нека ми сподели. Ще съм ви много благодарна, защото мисля, че е по-зле и от миналия път.

Последна редакция: сб, 12 фев 2022, 19:19 от niki27272

# 1
  • Мнения: 3 541
Посетете и кардиолог.

# 2
  • Мнения: 2 495
Добре, месец и половина стоиш с притеснителна кашлица и накрая, в събота вечер стигаш до БГмама?
 Сега, отиди до спешното да те преслушат и каквото решат.

# 3
  • Мнения: 67
Здравей, кашлицата продължи 2-3 седмици и спря..Сега се появи отново, нямах представа, че ще се случи пак.Честно казано, сигурно ще ме върнат от спешното ако отида. Знам на  какъв хал са болниците в момента.

# 4
  • Мнения: 3 157
Вземи си ксизал или друго противоалергично лекарство без рецепта и сироп -Димекс или подобен за суха кашлица.Щом те мързи да отидеш дори до Спешното,защото МОЖЕ да те върнат,явно не е толкова зле положението.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592

Обади се на ЛЛ (утре сутрин, в работно време) и питай какво да правиш - и после следвай инструкциите, каквито и да са. Ако нещата не се подобрят тогава сподели какво и защо е станало (или не е станало)...

# 6
  • софия
  • Мнения: 842
Това е абсурдно! По-добре да не пиша от една кашлица до къде може да стигнете. Консултация с лекар и снимка направете, може и ковид да е било. Това, че сте ваксинирана, не означава, че няма да се разболеете. И да, може да се изкара ковид само с кашлица.

# 7
  • Мнения: 67
Обадих се на личната, защото се почувствах по-зле и изгубих обоняние и вкус.. Назначи ми направление за ПСР тест по електронен път, излезна отрицателен,но не искала да ме преглежда, защото съм имала всички налични симптоми и я е било страх тестът да не е сгрешен. Е, това нормално ли е?

# 8
  • София
  • Мнения: 17 592

Ами не искам да те притеснявам, но по всяка вероятност наистина е фалшивоотрицателен. От декември (първите ти симптоми) до сега е минало твърде много време, вероятно е вече да не се намират вирусни частици в назалния секрет в достатъчно количество... Не знам точно какво да те посъветвам, май и в ковид зона ще те върнат - там пък заради отрицателния тест... в това, последното, не съм сигурна. Но може поне да попиташ в ковидната тема - онази "срещнахте ли се челно"... - там имат повече информация какво има смисъл да се предприеме в такава ситуация, за да бъдеш все пак прегледана от лекар.

Общи условия

Активация на акаунт