Себореен дерматит на скалпа

  • 1 732
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте! Не знам темата ми дали е за тук извинявам се, ако съм сгрешила. На 22 години съм и имам себорея на скалпа. Многократно съм ходила на дерматолог, но лечението няма ефект. Изпробвах много шампоани, но през есента и зимата себореята се обостря. От две седмици забелязах, че след къпане косата от корените и една педа надолу е твърда, на клечки  все едно пръскана с лак за коса и тръгнала да се омазнява, а това е веднага след баня щом изсуша косата. Смених шампоана, но пак е така. Моля за мнение дали е възможно от себореята да е, защото не намирам друга причина. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 407
Себореята е хронична. Причината да се обостри може да е всякаква - спадане на имунитета, липса на цинк, недостатъчно често миене на косата във вашия случай, може дори от стрес. За съжаление от време на време ще имате такива проблеми, защото май никой не се е излекувал до момента от това. Хубаво е добър дерматолог да ви препоръча , какво да правите при такива периоди на обостряне. Ако е нужно приемайте цинк на таблетки, мийте косата по-често с антисебореен шампоан. Изплаквайте с хладка, не топла вода.

# 2
  • Мнения: 1 271
Няма отърваване от себореята. Важно е да не се изсушава допълнително скалпа.

# 3
  • Мнения: 4 408
На ММ ми му помага един турски шампоан "Зептинон".

# 4
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Пробвай да си направиш маска на скалпа с косово масло. Аз имам такъв/подобен проблем, но никога не съм се изследвала. Нямам и намерение. Сменила съм всякакви видове шампоани - от медицински през професионални до евтини. Гаранция-Франция...

# 5
  • Мнения: 166
И аз съм със себорея. В момента ходя при дерматолог. Освен шампоаните. Ми изписа таблетки цинк + биотин по две на ден. За няколко месеца

Общи условия

Активация на акаунт