АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 22 799
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 326
Д-р Папазов е Окръжна болница-Варна.

# 31
  • Мнения: 3 946
И аз имам записан час за втора фетална, още като приключих с първата от метнах тази задача.

# 32
  • Мнения: 328
И аз си записах за ФМ за 15.03, тогава ще съм 21с. Д-р Павлова за тази ФМ държи да е след 20-та и до 23, да знаете момичета, които ще ходите при нея.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 618
Трябва и аз да сметна седмиците и да запиша час за втора ФМ.

Дано отпуснат мерките със сертификатите. ММ е мераклия да присъства на раждането и този път съм съгласна, стига обстановката да го позволява. Да види и той какво е.

# 34
  • Мнения: 1 454
Аз съм на 14март 20+1...после имам преглед на 9ти май, заради кървенето в началото. И след това трябва да ги потърся като ми изтекат водите No Mouth.
Само, че няма да стане Relaxed

# 35
  • Мнения: 856
Момичета, в Марковс допускат ли татковци със сертификат на ФМ? Ясно, че от 20ти отпадат, но не знам дали за болници ще важи, а и ММ е с два 😁😁 (за ваксиниран и преболедувал). От мненията ви тук се насочих към Павлова, но държа таткото да присъства на прегледа, дори бих избрала клиника само заради това. Поне един път да я види милия..

# 36
  • София
  • Мнения: 5 618
Да, може със сертификат. Павлова ми го каза, а преди мен имаше и един придружител татко.

# 37
  • Мнения: 251
Момичета моля за помощ 😔 Днес за първи път усетих таково главоболеие...чак не издържах. Никога през живота си не съм пила хапче за главоболие винаги съм ги търпяла, но днес имах чувството че ще припадна. Звънях на доктора не ми вдигна. Пратих ММ да иде до аптеката да ми вземе нещо за бременни да пия..е донесе ми аналгин казали са му, че му дават уж най безобидното. Знам, че не трябва да се пие по време на бременност аналгин, бъркам ли? Чудих се много и накрая пих парацетамол и да чукам на дърво ми мина. Какво беше това чудо незнам. Мерих кръвно 107 на 71 ? Как ви се струва? И какво ми предлагате ако се появи пак болката? Пих и яйрян с мъничко сол но май не ми помогна. 🤷‍♀️

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 23:09 от Galq-94

# 38
  • Мнения: 3 946
Аналгин не. Парацетамол може само.

# 39
  • Мнения: 701
И аз днес съм с ужасно главоболие. Кръвното ми е подобно на твоето, на то си ми е така и без да ме боли глава. Издържах някак днес без да пия нищо, но е ужасно. Надявам се утре да се събудя по-добре.
Момичета моля за помощ 😔 Днес за първи път усетих таково главоболеие...чак не издържах. Никога през живота си не съм пила хапче за главоцолие винаги съм ги търпяла, но днес имах чувството че ще припадна. Звънях на доктора не ми вдигна. Пратих ММ да иде до аптеката да ми вземе нещо за бременни да пия..е донесе ми аналгин казали са му, че му дават уж най безобидното. Знам, че не трябва да се ние хо време на бременност аналгин, бъркам ли? Чудих се много и накрая пих парацетамол и да чукам на дърво ми мина. Катво цеше гова чудо незнам. Мерих кръвно 107 на 71 ? Как ви се струва? И какво ми предлагате ако се появи пак болката? Пих и яйрян с мъничко сол но май не ми помогна. 🤷‍♀️

# 40
  • Мнения: 3 326
Парацетамол се пие само, чист. Ако те боли глава по добре пий едно хапче вместо да се мъчиш. Казват, че е често срещано явление да те боли глава през бременността.

# 41
  • Мнения: 190
И аз съм с адско главоболие, и преди съм страдала от него, но сега е кошмарно, тупти ми цялата лява половина на главата. Пия само Панадол, без хапче не ми минава, а и знам че не е хубаво да се стои дълго с такава болка. Чак се плаша като усетя, че пак ме почва, изпадам в ужас.

# 42
  • Мнения: 701
И мен ме боли от ляво над окото, направо сълзи ми текат от болка. Цяла нощ не съм спала, нямах обезболяващо вкъщи. Сутринта изпратих ММ да купи и сега изпих един Панадол, дано облекчи малко. И предходните месеци така ме боля, точно по 2 дни, но се търпеше.
И аз съм с адско главоболие, и преди съм страдала от него, но сега е кошмарно, тупти ми цялата лява половина на главата. Пия само Панадол, без хапче не ми минава, а и знам че не е хубаво да се стои дълго с такава болка. Чак се плаша като усетя, че пак ме почва, изпадам в ужас.

# 43
  • Мнения: 46
Ехаааа момичета, нямаше ме няколко дни и вие сте изписали половината свят. 🍒
Благодаря и аз за новата тема.
Аз мисля да раждам във Вита, първите 2 родих в Шейново, но моята АГ е вече във Вита и я следвам, няма как. ❤ В четвртък съм на преглед и нямам търпение да видим бебчо дали е добре.
Аз съм си записала час за втората фетална за 29 ти март- тогава ще съм 21+3.
За главоболие за жалост само парацетамол, аз се облекчавам и с вдишване на чист кислород. Но рядко ме боли глава.
Аз имам съмнени за усещане на бебчо 16+3, но не съм 100% сигурна. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 326
И мен днес се опитва да ме боли глава. Днес съм и на преглед. Ще видим как се развива бебо. И задължително ще питам може ли вече да спирам фолиевата киселина. Имам за още 1м почти, но не ми понася, витамините от група В като цяло не ми понасят. И предните два пъти бях така, едва я пиех до 13-14 седмица. След това и с Магнерот имах проблем, залепва ми за гърлото и все се успокоявах, че още малко остава. Аз съм човек, който може да пие всякакви хапчета, до големина на антибиотик мога да го глътна и без вода, мога да пия по няколко с шепата, обаче Магнерот ми вежда сметката. Поне засега не се налага да го пия. Днес с кафето усетих бебо упорито да ме подритва, рядко го усещам все още, то си е и рано, но днес го бях и попритиснала и явно позата не му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт