АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 6)☀

  • 22 792
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 215
Aз и преди cъм cподелялa, но и cегa ще рaзкaжa. Ще рaждaм в Токудa. Cледя cе в Щерев при бaщaтa нa еднa приятелкa, д-р Кютукчиев, която cегa cпециaлизирa и е екип c него. Тaкa предпочетох, зaщото винaги кaто и звъннa ще ми вдигне и винaги кaто и пишa ще ми върне. Проcто тaкa cъм по-cпокойнa. Инaче в Щерев зa cъжaление нямa неонaтология и не е многопрофилнa болницa, a aз имaм и проблем c бъбреците. д-р Кюркчиевa, която cе знимaвa c бъречните ми проблеми е в Токудa, a и проучих, че тaм е еднa от нaй-добрите неонaтологии. Избрaлa cъм дa рaждaм при д-р Киряковa в Токудa, но дори дa не cтaне при нея, от товa, което cъм челa, вcички д-ри, които изрaждaт тaм ca добри. Тa .....товa е общо взето.
Ходих нa преглед зa бъбреците и нещaтa ca добре. Е...вече cе виждa кaк бебчето притиcкa пикочния ми мехур, но то тaкa ще е вече при вcички cигуро. Д-ркaтa кaзa, че зa cегa нямa предпоcтaвки зa cекцио и може нормaлно дa cи родя, въпреки двете ми оперaции c рaзрез нa мяcто зa cекцио. Дaже AГ зa cегa миcли, че ще е по-добре нормaлно, околкото дa ме режaт 3-ти път нa cъщото мяcто.
Aз cъм cи зaпиcлa чac зa преглед нa 09.03, a зa ФМ още не cъм зaпaзилa, зaщото AГ кaзa в 22-рa cемицa, a aз чaк 11-17.04 ще cъм 22-рa г.c. и още не ca излезли грaфиците зa aприл. В моментa cъм 14+1....демек вече влизaм в 15 г.c., тaкa че ще cи почaкaм зa ФМ. Но нa 9ти нa ЖК ще видм бебчето кaк cе рaзвивa 😍.
 Мен глaвaтa не ме боли. Вcъщноcт мaй нищо не ме боли зa cегa. Е...уcещaм cи придърпвaниятa ниcко долу в коремa от рaзтежa нa мaткaтa, но не бих го определилa кaто болкa. Вcе пaк зaпочнaх от време нa време дa пия но-шпa, по препоръкa нa AГ, нищо, че не определям уcещaниятa кaто болкa.
Зa мое нещacтие вcе още ми cтaвa лошо, гaди ми cе и от време нa време повръщaм (дa речем веднъж cедмично), но не е толковa зле. Кaто не е вcеки ден cе търпи.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Благодаря за темата! За раждането още не знам..Аз съм от Пловдив,лекарката при която ходя ,работи в Окръжна.Там раждах синът си,та може и пак да съм там.Ще видя.Дано наистина отпаднат сертификатите и вече до август да разрешават свиждания..Аз другата седмица съм на преглед.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 793
Моята втора ФМ е на 15 март.
АГ-то при който се следя, предлага цялостен пакет ЖК с включени прегледи и изследвания- каквото трябва до последната седмица на бременността.
Така че часове имам записани до финала 🙂

# 48
  • Мнения: 3 326
Тъкмо се прибирам от лекарката и разходка. Бебо е вече 104гр, каза че не вижда добре все още дали е момиче, но щом теста казва момиче значи е такова. Предния месец така и не се обадих за резултатите от изследванията и днес ми вика, че имало много бактерии в урината, но можело и да е нещо инцидентно, че пак ходих на урина някакъв бърз тест. Урината ми е чиста. Смя се, че сега отивам на бърз тест, а ако не и хареса утре сутрин на стерилна урина и тогава щяла да ми даде рецепта да не ме тъпчела излишно с хапчета. Биозин мама го продължавам още 1м, тогава правя и долу горе 3м откакто го пия, каза, че няма нужда да се прави почивка, но ще видим как са нещата другия месец. Взе ми влагалищен секрет. Спирам и фолиевата киселина, няма да се мъча вече с нея. Другия месец съм на 25 на преглед рано сутринта, защото имало изследвания кръв и урина. И тъй като забравих да питам кога трябва да ходя на ФМ, ще си смятам сама, а аз си мислех за по лесно да я питам. Но е долу горе края на март.

# 49
  • Мнения: 771
Днес бях на лекар. Полът все още остава мистерия. Бебето се развива добре (136мм, 148гр.), но е със седмица и 2 дни напред. На вас случвало Ви се е? Как е пораснало толкова много?

В този ред на мисли, относно това, че съм казала, че съм усетила бебето, искам да се извиня, ако съм подвела някого, че е в по-ранна седмица. Днес съм 16+4.

# 50
  • Мнения: 2 797
Днес бях на лекар. Полът все още остава мистерия. Бебето се развива добре (136мм, 148гр.), но е със седмица и 2 дни напред. На вас случвало Ви се е? Как е пораснало толкова много?

В този ред на мисли, относно това, че съм казала, че съм усетила бебето, искам да се извиня, ако съм подвела някого, че е в по-ранна седмица. Днес съм 16+4.
Моята бебка постоянно върви напред дали седмица или 5 дни все е напред,не се притеснявай. Всяко бебе си се развива индивидуално.Важното е че се развива добре!

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 16:05 от Милото

# 51
  • Мнения: 1 219
Галя, и моето кръвно често е между 107 - 111 и долна граница около 70.Главоболие имам много често , в повечето случаи си го търпя иначе +1 за парацетамола.
Аз живот и здраве съм се ориентирала да раждам в Шейново .Аз също чета темата във форума и оттам се ориентирам повече.Иначе съм била два три пъти там , но само в спешния кабинет и този до него, та нямам много впечатления, освен , че чистят постоянно .

# 52
  • София
  • Мнения: 5 617
Като навсякъде, има си плюсове и минуси Simple Smile

# 53
  • Мнения: 164
Аз в 16+1 бебка (за сега момиче) я измериха 215гр. Иначе за ФМ ми казаха, че се прави от 18 до 24 седмица, когато си избера да отида.

# 54
  • Мнения: 190
Днес бях на лекар. Полът все още остава мистерия. Бебето се развива добре (136мм, 148гр.), но е със седмица и 2 дни напред. На вас случвало Ви се е? Как е пораснало толкова много?

В този ред на мисли, относно това, че съм казала, че съм усетила бебето, искам да се извиня, ако съм подвела някого, че е в по-ранна седмица. Днес съм 16+4.

И аз бях днес, точно една седмица върви напред. Тези от вас, които ползват болнични, сами ли си вземате секрет? Не посмях да се занимавам много с тази клечка и само я допрях...

# 55
  • Мнения: 110
Може въпроса ми да е тъп, но ще питам😀
Като ви казват, че бебето върви напред, променя ли се и термина?🙄

# 56
  • Мнения: 606
Днес и аз бях на преглед по ЗК. Бебето пак е напред аз съм 16+, а то отговаря на 18+. Аз се надявах хематома да е изчезнал или поне да се е намалил, а той даже се е увеличил сега е 7см. 😔 Чак на 15ти съм на преглед в Щерев на ФМ да видим там какво ще кажат.

HrisMartiniva, ако бебето върви напред, не се сменя термина, но могат да се пуснат др изследвания, ако мн избързва или много изостава. Например предния път ме обогатяваха с глюкоза, защото бебето беше 2с напред. Но в крайна сметка родих точно 2с преди термина по желание на девойката п и спешност и с изтичащи води. 🙂

# 57
  • Мнения: 696
На ФМ съм на 24.03, записах я в деня на първата, защото ми дадоха едноседмичен интервал, в който да е втората и директен и запазих час да не забравя Simple Smile
Ще раждам (живот и здраве) във Вита освен ако не ме ядосат, нещо май са свалили нивото много.
Терминът не се променя, той е математика, ползва се за определяне на 45- дневния болничен преди него и още куп неща, свързани с пари, по ехограф може да излиза друг заради различната големина на бебето, не знам защо последните години стана модерно всяка да си сменя термина Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 5 617
Терминът си е по ПРМ, бебето може да е по-голямо или по-малко. Все пак и ние хората сме различни. Логично е при високи и едри родители и бебето да върви по-голямо и обратното при по-ниски и слаби майки и бащи. Въпреки че не е правило, поне според мен.
Друг е въпросът, че е и трудно да се измери всеки път вярно. В големите седмици особено. Въпреки че евала правя на доктора, който ме прие с баткото да раждам - измери го 3360, родих след два дни 3390.

# 59
  • Мнения: 3 326
Терминът си е по ПРМ, бебето може да е по-голямо или по-малко. Все пак и ние хората сме различни. Логично е при високи и едри родители и бебето да върви по-голямо и обратното при по-ниски и слаби майки и бащи. Въпреки че не е правило, поне според мен.
Друг е въпросът, че е и трудно да се измери всеки път вярно. В големите седмици особено. Въпреки че евала правя на доктора, който ме прие с баткото да раждам - измери го 3360, родих след два дни 3390.
Със второто раждах планово секцио на 5.11. на 1.11. бях на преглед и моята лекарка я измери 3,510. Влизам на 4.11. и доктора я измери 3,560. Дъщеря ми е родена 3,570 около 24ч по късно. Доктора беше нощна да другия ден и на визитацията ме пита с колко не е познал. Аз му се смея и му викам 10гр, а той през смях обяснява на стажантката, че 10гр не се броят и пак бил познал. И аз бях учудена колко точно са познали и моята и той. Защото докато не го сложат на кантара теглото е приблизително.

Общи условия

Активация на акаунт