Дългото чакане след трансфер-тема 97

  • 44 659
  • 751
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Нека изпълним тази тема с много положителни резултати и емоции.Успех!


Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:

Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

Линк към старата тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1396856

# 1
  • Мнения: 2 501
Цоп в новата темичка! Нека има много тлъсти ЧХГ!!! ❤️❤️❤️

# 2
  • Мнения: 956
И аз тук, въпреки че съм по-скоро във фаза "дългото чакане до следваща процедура" Simple Smile

# 3
  • Мнения: 144
И аз се вмъквам в новата тема. От моето чакане остава един ден и все пак имам някаква надежда, макар че на осми ден пикливия тест си беше отрицателен, после следобяда кафяво течение и менструални болки, реших че ми дойде( тъй като на много цикли първо ми зацапва в кафяво и после почва да тече) , но пък за сега си остава със зацапване. Вярно е , че надеждата последно умира. Късмет на всички 🍀🍀🍀

# 4
  • Мнения: 65
И аз съм тук чакащи и борбени момичета Heart Много здраве, късмет и пухкави финали Heart

# 5
  • Мнения: 22
И аз съм тук 3 ден от ЗЕТ  моля се за всички чакащи момичета People Baby

# 6
  • Мнения: 10
И аз съм тук 3 ден от ЗЕТ  моля се за всички чакащи момичета People Baby
Аз също съм 3ти ден след ЗЕТ. Ще чакаме положителния резултат заедно.
Дай Боже само добри резултати на всички чакащи!

# 7
  • Мнения: 1 467
Момичета, какви са препоръчителните стойности на ЛХ, естрадиол и прогестереон преди ЗЕТ, за да има успешен финал.

# 8
  • Мнения: 590
Момичета, какви са препоръчителните стойности на ЛХ, естрадиол и прогестереон преди ЗЕТ, за да има успешен финал.
Ако четете английски, то за P4 и Е2 измерени в деня преди ЗЕТ: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32478389/ и https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33645401/
В общи линии Е2 между 200 и 500 pg/ml и P4 между 10 и 20 ng/ml измерени в деня преди ЗЕТ се смятат за оптималните граници за най-висок шанс за имплантация и бременност (мерните единици може да приравните на тези в изследванията ви с конвертори в гугъл).  Нивата на LH не изглежда да са статистически релевантни към имплантацията и бременността: https://raf.bioscientifica.com/view/journals/raf/2/3/RAF-21-0017.xml

# 9
  • София
  • Мнения: 384
Момичета, съжалявам за лошите новини.... Аз само да кажа, че все пак днес си направих теста и е отрицателен.... ЧХГ ми е 2.95, а под 5 е отрицателен резултат, при все че и Прегнил си слагах....Много ми е мъчно и се чувствам ужасно, но.... Това е. Явно ще се нарева и... Някак ще трябва да намеря сили за следващата борба.... 😢😢😢

# 10
  • Мнения: 65
Горе главата, Ninfa, друго знам че няма какво да ти кажа, минала по твоя път…..поплачи си, не много….защото не помага с нищо….и смело напред, все някога и нашия ред трябва да дойде…..прегръдки Heart

# 11
  • Мнения: 204
И аз се записвам за пореден път- отр . СЕТ януари ,а сега ми предстои иЗЕТ .Много ама много  успех на всички мили момичета .

# 12
  • Мнения: 2 501
Нинфа, Елиза, много съжалявам 😔 Знам колко е тежко и думите не помагат. Пожелавам ви много сили и кураж. Чакам ви с положителни новини на следващия ви трансфер. 🍀🍀🍀

# 13
  • Мнения: 76
Нинфа и Елиза, много съжалявам. Това е ужасно, но се опитайте да мислите позитивно. Можеше да е по-зле, винаги може. Представете си да бяха положителни, а след няколко месеца да прекъсне... Знам, че е трудно за приемане това, но трябва да мислите позитивно, всяко зло за добро и скоро ще имате положителни тестове със здрави бебета.
За да не изглеждам коравосърдечна ще добавя, че имам две деца, едно загубено бебе в 8-9 седмица и едно в 16г.с.
В момента съм се настроила, че ако нещо стане така е било писано, а вярвам, че някой ден ще родя здраво бебенце.
Вярвайте и бъдете силни, останалото е време, дайте време на времето и ще ви направи щастливи мами❤️❤️❤️

# 14
  • Мнения: 144
И моите новините не са хубави. Направо си ми дойде, звънях в клиниката да питам има ли смисъл утре да правя кръвен, но не вдигат. Ще спра утрогестан...

Общи условия

Активация на акаунт