НЕздравословно хранене по време на бременност - моля, помогнете

  • 3 569
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Интересно ми е всички с тези симптоми какъв пол ви беше бебчето? Имам някакви наблюдения, че сякаш обикновено е момиченце.

# 16
  • Мнения: 100
Интересно ми е всички с тези симптоми какъв пол ви беше бебчето? Имам някакви наблюдения, че сякаш обикновено е момиченце.
Незнам ще ти кажа като разбера незнам в коя г.с се разбира аз съм в 9

# 17
  • Мнения: 1 025
При мен е момиче.

# 18
  • Мнения: 100
С какви симптоми си за момиче ако може да споделиш

# 19
  • Мнения: 1 025
По-горе съм описала, генерално повръщане в следобедните часове.

# 20
  • Мнения: 100
По-горе съм описала, генерално повръщане в следобедните часове.
На мен ми се гади и веднъж повърнах и всички ми казвам че ще е момиче

# 21
  • Мнения: 302
Интересно ми е всички с тези симптоми какъв пол ви беше бебчето? Имам някакви наблюдения, че сякаш обикновено е момиченце.
Втората ми бременност (където ми ставаше много лошо от миризми) почти нещо не ядях освен салати бях с моята бебка (вече 1 годишна) много ми се прияждаше каквото видя! Веднъж така от никъде (посред зима) ми замириса на ягоди със захар, убиха се да ми търсят ягоди (за щастие вече всичко можеш да намериш по всяко време). А, с баткото нищо ми нямаше нито ми се е ядяло нещо специално...никакви проблеми, само сладкото където спрях да ям...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Точно, и аз така с момченце нямах някакви специални желания, но с момиченце беше ужас - лошо ми беше постоянно, повръщах доста пъти, натрапчиви мисли за определяна храна...

# 23
  • Мнения: 1 591
Това са бабини девитини, без да се обиждате.

# 24
  • Мнения: 1 025
Това са бабини девитини, без да се обиждате.

И според мен.
Аз смятам, както и АГ,че повръщанията са ми в следствие на високите дози естрофем, дуфастон,утрогестан, слагах и хореомон на 5 дни. Нищо общо с пола, съотношение на килограми и количество хормони.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Аз затова питам за пола, защото са си мои впечатления това и ми беше интересна тенденцията. Няма да пиша научна статия по темата Simple Smile Аз не съм приемала хормони.

# 26
  • Мнения: 62
Здравейте.
В 20г.с. съм и имам проблем с храните, които е важно да поемам.
От самото начало на бременностра до към 18 г. с.   повръщах много. Свалих доста килограми и се отвратих от почти всички храни. Сокове, фрешофе, готвено, манджи, супи... забравих какво са. Чиста вода също. Все още ми става лошо от нея. Бях предимно на препечени филий и сирене, инстантни спагети и сухи закуски с боза. Вместо вода - компот. От около 2 седмици повръщаненето значително наналя, но не е изчезнало напълно. Все още ми се повдига и се случва да посещавам тоалетната, за да върна поетата храна. Плодовете ме дразнят много. Зеленчукови крем супи правя, но ям много по веднъж една купичка, повдига ми се и после да не виждам ядене с дни. Карам предимно на закуски, прясно мляко или плодово за пиебе тип ДЗП. Добре, ама ти писва. Поемам ги насила, заради бебето да не стоя гладна. Общо взето нищо полезно не мога да ям. Таратор, ядки, риба, а пък месо - въобще. Даже и яйца само на принцеси със сирене ям. А толкова ги обичах.
Притеснявам се не само за килата, които стремглаво се връщат, защото бременността ми е на легло, но и за бебчето най-вече. Водата също ме дразни. Витамините, магнезия и другите лекарства за бременност ги пия с плодово мляко. Как да се преборя с този проблем? Има ли други, минали по този път?


Здравей,
При мен  от 6 г.с започна силно гадене и повръщане. Вече съм в 14 г.с и повръщането и гаденето продължава. Почти нищо не успявам на ям и също трудно пия вода.
Доктора ми препоръча да започна да вземам протейн за бременни за да си набавям полезни вещества.

Последна редакция: ср, 30 мар 2022, 04:20 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт