Как да избегна депресията ?

  • 4 458
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 625
Как да избегне депресията е въпроса-защото всички се женят имат бебета а тя седи чака .
Как се избягва депресия?! Като сам си помогнеш, намираш си хобита, срещаш се с приятели, говориш с любимия.
Жените се, после депресия като се появи дете, депреси от незнам си какво...сам трябва да си помогнеш.САМ!
"Депресия" минава така, да. Истинската депресия- не.
Нещо всеки се депресирВа, всеки, на който му стане малко тъжно и вече го играе жертва.
Който се е сблъсквал с истинска депресия ще ти каже, че това което пишеш е не просто глупаво, но и обидно.
Как си "намираш хобита, срещаш се с приятели" и т.н. пожелателности, когато нямаш сили дори да отидеш в банята? Как се разведряваш и разхождаш, когато черното в теб ти изсмуква силите и всичко, което ти остава е да се бориш с желанието да умреш?!
Не знаете какво е депресия, нито ти, нито авторката. И заради такива, като авторката, хора като теб мислят, че депресията е някакво временно състояние, което е лесно решимо със "силата на волята". А всъщност това е сериозно заболяване, което е предизвикано от химически процеси в мозъка, които с "пожелателно мислене" не се оправят.
Не го приемай като обида, просто прочети повече за депресията. Защото, ако някой твой близък наистина страда и му кажеш тези думи, които написа, ще бъде ужасно, обидно и ще направи състоянието му още по-лошо.

# 31
  • Мнения: 196
Имате почитал в семейството, сама казваш, че не е моментът за сватба, обаче същевременно това те тормози.да разбирам ли, че починалият човек е по-далеч роднина или е от стената на мъжа ти? Не ме разбирай погрешно, но ако скърбеше, нямаше да ти е до сватбата и до това кой около теб се е омъжил. Щеше да знаеш, че истинските неща в живота са любовта и здравето.
Според кого не е подходящ моментът за сватба не разбрах? Очевидно не си съгласна с това решение и заради това страдаш.
Мило момиче, сватбата не решава нищо. Да, прекрасен обичай е според мен, но за съжаление не гарантира любов, взаимно доверие, семейно щастие. По-важното е да се подкрепяте в труден момент, както сега сте загубили близък, отколкото да страдаш по отложената сватба. Сама да се вкарваш в депресия за нещо такова е безумно на фона на всичко тежко, което други хора преживяват. Замисли се най-малкото за войната в момента и твоите терзания по отложена сватба? Просто се обичайте. Ще дойде и моментът за сватбата.

# 32
  • Мнения: 18 867
Момичето се чувства излъгано, обещана й е сватба, а няма. Аз в този смисъл я разбирам. Обаче за какво да тъпее, да изпуска на другите хора хубавите сватби и т.н. Може пък да срещне там и друг мъж, знае ли се Simple Smile

# 33
  • Мнения: 12 888
За първи път се "престраших" да напиша нещо тук и за съжаление срещнах крайно нетактично отношение. Явно има много заинтересовани от личната ни причина - тя е смъртен случай в семейството.
Никой не говори за празненства, джамбурета или както още ги нарекохте. Говорим за сключване на граждански брак, макар че са минали много месеци, все още няма как да се случи.
Надявам се, че съм успяла да задоволя нечие любопитство... крайно "мили" и "с добри намерения" се оказахте повечето.
Дано никому не изпада в такава ситуация.
Благодаря !
Наистина, защо не си се подпишете? След като няма да вдигате някаква голяма тежка сватба. Едни близки направиха подписване само с кумовете и родителите. Никакви приятели, роднини, само най-тесен кръг. И седнага в ресторант да хапнат - каквъто и траур да спазвате, просто едно хапване няма да е кой знае какво.

Аз разбирам да чакате с години, ако теб това не те притеснява. Щом те притеснява, просто го направете.

# 34
  • Мнения: 111
Загубих майка си миналата година, когато трябваше да е сватбата. Просто подписахме с кумовете, а сега тази година организирам самата сватба с гости и т.н. Никой никога не е повдигал въпроса да не подписваме, заради загубата ми. Да, не беше време за весели тържества, нито имах настроение, разбира се. Но това няма нищо общо с плановете ни да станем семейство.

# 35
  • Мнения: 861
Това не е депресия, а гняв срещу съдбата защо на теб се случва, а другите са се изпоженили и деца са направили даже. Ами, случва се, никой не може да предвиди събитията. Трябва да продължите напред с плановете си, ако е неуместно да правите сватба, просто не я правете, а си действайте за бебе, ако това е по-важно за теб. Не се сравнявай с другите, това е големият проблем според мен.

# 36
  • Мнения: 15 080
Загубих майка си миналата година, когато трябваше да е сватбата. Просто подписахме с кумовете, а сега тази година организирам самата сватба с гости и т.н. Никой никога не е повдигал въпроса да не подписваме, заради загубата ми. Да, не беше време за весели тържества, нито имах настроение, разбира се. Но това няма нищо общо с плановете ни да станем семейство.
Съболезнования!

За другата част от поста - именно. Не ми изглеждат сериозно оправданията с ковид и жалеене. При ковид имаше забрани за големи събирания, но реално никой никого не е спрял от един подпис с под 10 присъстващи, включая младоженците в числото. Ако авторката и половинът ù са изпратили роднината в началото на пандемията, става малко дългичък период, за да се приема все още за адекватна причина за отлагане. Ако пък е било по-скоро, изниква въпросът защо са чакали.

# 37
  • София
  • Мнения: 23 124
Авторката писа, че загубата е била преди много месеци. Тоест това може само да е оправдание половинката й да протака нещата.
Животът продължава и дори без много шумотевици не виждам причина да не може да се подпишат. Но ако единият се дърпа и носи вода от девет кладенеца, няма как да се случат нещата.
Аз на нейно място сядам с мъжа и свалям картите на масата. Пък авторката да си преценява вече дали това, което евентуално ще чуе, я устройва или не.

# 38
  • Мнения: 1 732
Ние отидохме да запазим дата в сватбения дом за след няколко месеца на 13.03.2020 (няколко часа преди да затворят всичко), просто не вярвахме, че ще се задълбочат толкова нещата. Затвориха заведения и всичко до май месец и много се притеснявах и го мислих постоянно. До сватбата всеки ден следях новините. Накрая си казахме каквото такова, ще се подпишем сега, после сватбата. Е, сватба имаше, точно както искахме, 30 човека, прекрасна градинска сватба в малко заведение.
Ние също имахме смъртен случай в семейството, няколко дни след като запазихме датата.
Разбирам те как се чувстваш, но реши как ще се чувстваш по-добре. Може би сватбата ще ти помогне да превъзмогнеш поне малко мъката.

# 39
  • Мнения: 7 440
За сватбата на дъщерята имахме дата май 2020. Ами дойде пандемията, нямаше сватба. Разписаха в община само с двама свидетеля. Вторият опит месец май 2021 беше успешен. И внучето се беше родило и беше сватбарче. Такива ми ти неща.

# 40
  • Мнения: 129
Аз не разбрах, ако не е въпроса до джамбуре, тоест голяма сватба какъв е бил проблема да се ожените като сте правили ремонт или с ковид... Ако искате голяма сватба сега е моментът.Ако проблема е смъртният случай сега е момента да организирате нещата,а не да чакате догодина тепърва..

# 41
  • Мнения: 15 080
И аз не разбрах, но и мисля, че темата е пързалка.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 784
Според мен не е. Лично на мен ми се струва, че младежът си търси поводи за отлагане и това безпокои момичето, но не иска да си го признае дори на себе си.

# 43
  • Мнения: 15 080
Ако не е, да слага картите на масата. Сама пише, че става дума само за подпис и са минали месеци, но нямало как да подпишат сега.

# 44
  • Мнения: 129
Ако е така по време на ремонта и ковид защо не са го направили?

Общи условия

Активация на акаунт