Психически тормоз от съпруга

  • 5 836
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, и аз те знам как стигнах до тук да пиша в този форум, но искам са споделя моята съдба. От 12 години съм с мъжа ми и имаме две деца. Той да тези години ми упражнява голям психически тормоз. Днес например е сърдит, защото му казах, че не може всеки ден да има ново сготвено ядене и има още от вчерашното. Какво му стана и започна да ме псува( по телефона) да ме обижда, да ми казва, че аз съм го тормозела и не ме иска. През останалите години все е сърдит и постоянно ни гони с децата. Преди две години направи скандал, че не съм паркирала правилно и така крещеше и пак взе да ни гони. Тогава комшиите извикаха полиция и нег го вкараха в ареста за три дни. Сега мен ме обвинява за това и когато тръгне до се кара с мен все това ми натяква, че аз съм го вкарала там и че аз съм виновна за всичко. А аз ходя след всеки скандал да рева и да се моля да се сдобри с мен и той още по- жесток. Има и моменти , в които е грижовен и мел, с чувство за хюмор и това някакси ме кара да вярвам, че нещата ще се оправят, но уви.. до следващият път. Нямам сили да го напусна. В чужбина съм и родителите са ми тук, но не ме подкрепиха за тези години да го напусна, защото той работи и изкарва парите. Казват ми какво ще правиш без пари с тези деца. И така все още съм в този ад. Има ли някоя от вас попадала в същата ситуация? Моля споделете

# 1
  • Мнения: 264
Здравейте, и аз те знам как стигнах до тук да пиша в този форум, но искам са споделя моята съдба. От 12 години съм с мъжа ми и имаме две деца. Той да тези години ми упражнява голям психически тормоз. Днес например е сърдит, защото му казах, че не може всеки ден да има ново сготвено ядене и има още от вчерашното. Какво му стана и започна да ме псува( по телефона) да ме обижда, да ми казва, че аз съм го тормозела и не ме иска. През останалите години все е сърдит и постоянно ни гони с децата. Преди две години направи скандал, че не съм паркирала правилно и така крещеше и пак взе да ни гони. Тогава комшиите извикаха полиция и нег го вкараха в ареста за три дни. Сега мен ме обвинява за това и когато тръгне до се кара с мен все това ми натяква, че аз съм го вкарала там и че аз съм виновна за всичко. А аз ходя след всеки скандал да рева и да се моля да се сдобри с мен и той още по- жесток. Има и моменти , в които е грижовен и мел, с чувство за хюмор и това някакси ме кара да вярвам, че нещата ще се оправят, но уви.. до следващият път. Нямам сили да го напусна. В чужбина съм и родителите са ми тук, но не ме подкрепиха за тези години да го напусна, защото той работи и изкарва парите. Казват ми какво ще правиш без пари с тези деца. И така все още съм в този ад. Има ли някоя от вас попадала в същата ситуация? Моля споделете

От къде по точно сте от чужбина ? Ако искате ми пишете на лични

# 2
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 875
Какво да ти споделят?! Като ти кажат, че има някоя в същата ситуация, на теб ще ти стане ли по-добре?

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
И аз не виждам какво има да споделяме ние. Ти трябва да вземеш решение. Вашите ще те изгонят ли, ако просто се прибереш с децата? Не вярвам.

# 4
  • Мнения: 83
Как и защо търпите такова унижение? Деца, пари, чужбина, родителите... Нищо от това няма значение, живота си е Ваш. И без подкрепа на родителите ще се справите, а може пък и да ви протегнат ръка.
Съберете си мислете, мобилизирайте се и махнете себе си и децата от тоя. Пари се изкарват, знаем и 2 и 200, но мира и спокойствието вкъщи не заменям за нищо!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 099
Вие защо не работите?

Прочетете си написаното и се изправете на собствени крака, патерици в този живот не ви трябват.
Останалото е ала- бала и самозаблуда, че да си мислите изход няма.

# 6
  • Мнения: 29 341
Първо си намираш работа и второ - напускаш го. Не знам какво точно чакаш? Явно, че нямаш достойнство, но и децата ти растат в тази токсична среда.

# 7
  • Мнения: 8 243
Има ли някоя от вас попадала в същата ситуация? Моля споделете
Шегуваш се! Мазохистите не се срещат под път и над път.
Извинявам се, че не мога да те съжаля.
Защо не работиш? На колко години си, че майка ти и баща ти да решават вместо теб? Харесва ли ти този живот? Защо мислиш, че мъжа ще се промени? Ти как се промени?

Порастваш, почваш да работиш, взимаш си децата и се изнасяш!

# 8
  • Мнения: 140
Не е много лесно да се каже да си вземе децата и да се изнесе. Мъж да си е в пъти по лесно. Жените родят ли, остават и гледат децата вкъщи. В чужбина държавни детски градини няма навсякъде  и с две деца чисто финансово не е толкова лесно. Отделно в 90% от случаите жените взимат с тях децата и напук мъжете им известно време, ако и не цял живот, издръжки не плащат, за да накажат бившата си. Мъж като реши да си тръгне, взима си заплатата и шапката и чиста работа. Различно е, но на първо място не е трябвало да бързаш с две деца да му раждаш. Но станало вече, децата не са виновни. Щом родителите ти не те подкрепят, тогава няма какво да разчиташ на тях или обяснения да им даваш. Намираш работа  и спестяваш възможно най-много. Когато финансово си готова просто действаш. Без да го предупреждаваш. Родителите ти също. Явно за тях ти трябва да седиш и да "сърбаш попарата си". На първо място се успокой и знай, че е въпрос на време просто.

# 9
  • Мнения: 264
Не знам в коя държава сте, но тука в немскоговорящите държави на такива агресивни хора реагират доста остро. Лично съм била свидетел на такова нещо - дори агресивния да е майка или баща. Опитваше се да посяга на 22 годишната дъщеря  пред полицията и я вкараха в ареста за няколко дни. Плюс това забрана да се върне в общото жилище за няколко седмици.
Така че органи има и полиция има ! Не се колебайте и щом е агресивен ги потърсете

# 10
  • София
  • Мнения: 599
Съпругът ти е типичният комплексар, който вероятно шеф го мачкат в реалния живот и на него му е много хубаво , пред теб поне да е царя, да те е страх от него, да ти създаде манипулативното усещане, че нямаш по-добър избор от него.
Това е измамно, за съжаление много често обаче насилник и жертва се намират и се събират и допълват.
Всяка травма (най-често от детството) има 3 реакции
1.Капитуация-примерно жена, която има баща насилник, да си намери мъж насилник
2. Бягство-Примерно жена, която бяга от мъжете и винаги е сама или когато има някой, да пази емоционална дистанция
3. Контраатака- Жената става точно обратното на това, което се опитва да и натрапи съпруга и .
 За мен е най-добре да намериш начин да трупаш знания и умения в някоя сфера-независимо дали е аудио книга, нов език,youtube канал и да не се чувстваш зависима от него.
 Ако не може да направиш това, може да се запознаеш с някой друг(нова рокля, парфюм, дреха и после профил за запознанства)
Ако не можете да направиш това, може да го принудиш да се държи както трябва-чрез някой компромат, запис, заплаха примерно как говори против шефа му или дори постановка да го подразниш и да накараш някой познат да викне полицията. Нали спомена, че си извън България, в нормалните страни такива ги арестуват.
 Начини има много, най-лошото за теб е, че ти искаш да чуеш , че има и други хора като теб и това все едно ще ти помогне на теб. Не, няма да ти помогне. Трябва действия, ти не си по-лоша и по-неспособна от всички други хора на света и може да се справиш.

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 00:14 от thedentist

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Какво очакваш да ти кажем? Ревеш и си искаш насилника, опитваш се да му угаждаш по всякакъв начин, оставила си две деца в жертва на баща им, не работиш за да се опиташ да се махнеш. Искаш си насилника. Сама си го правиш. Това е голата истина. Чувала ли си приказката, че спасението на давещия се е в неговите ръце? Вярна е.

# 12
  • Мнения: X
Тези деца ням да са вечно малки в градинска възраст.

# 13
  • Мнения: 6 560
On the other side of fear lies freedom
От другата страна на страха, лежи свободата.

Това даже ще си го татуирам след две седмици.

Само ти и единствено ти, можеш да спасиш себе си. Никой друг.
Не приемай ролята на жертва. Бори се за себе си и децата си. Това е твоята отговорност.

# 14
  • София
  • Мнения: 28 569
Авторката е на 39 години, едва ли децата са в градинска възраст.

Общи условия

Активация на акаунт