Отговори
# 30
  • Мнения: 3 334
Хриси заспиваше до 2год. с биберон-залъгалка.Сега заспива с шишето.....................то пак й служи като залъгалка.Не знам как бих могла да я отуча.Навън никога не сме били със залъгалка.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И моя Хриси ползва "биби", но това не е за приспиване Simple Smile. Заспива си много успешно сам. Просто към 5:30ч. сутринта като се пробуди не ми се става толкова рано да започвам деня и му я давам  Crazy. Така си осигурявам поне още час сън. Сега го мъчат кътниците и "биби" е по-желателна от други дни, но си мисля че пак ще я захвърли като се поуспокои това зъбоникнене.

# 32
  • Мнения: 256
Хайде и ние в отбора. Криси е на 2 години и половина и все още заспива с бибито а понякога си го държи и докато си играе . Много ми е притеснено защото не знам как да я накарам да го махне - то не бе "ти вече си голяма"; "ще го подарим на бебето"; "ще го подарим на кучето" и др. но е и не Последно и казах че Дядо Коледа няма да и донесе подарък ако не подари бибито на някое бебе но тя ми каза че не искала подарък искала си бибито. От една година ходи на ясла и там изобщо не го иска - дори и за сън. А е будно и весело дете, но това биби ми е голям дерт.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ох, как се успокоих  Hug Hug Hug, че не е само моят юнак с биба("бъди", според него  LaughingMr. Green
Лошото при него е , че двете предни горни зъбчета са леко издадени напред  Confused
Силно се надявам, че постоянните му няма да са така, иначе ще сложим шини, по-натам.
Но, когато му взема бибата, започва да си тъпче цялата шепичка в устата и ми се струва,че вместо "да изпиша вежди, ще извадя очи", ако сега махна бибата  ooooh!

А, по повод коментари на позанти и непознати - рядко са, понеже навън не му я давам и не го виждат, но по принцип не ми пречи - да си говорят, не ми пречат  Whistling
Влади пие мляко  от шише с биберон през нощта, и през деня като заспива, вода - различно и от обикновена чаша и от шише, но това пък изобщо не ме притеснява.

# 34
  • Мнения: 177
И нас ни бройте в групата. Яна е на 2г. и 1 месец, но няма никакви изгледи скоро да се откаже ит бибата. Вкъщи имаме 5 различни биберона, но тя се е пристрастила само към един , и ако той случайно изчезне настава голяма врява, всички залягаме под легла и дивани, и я търсим. Доскоро я искаше само за заспиване, но от 1-2 месеца я търси постоянно, даже и навън често е с нея. Коментари по този повод чувам непрекъснато, но въобще не им обръщам внимание.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 493
Мен пък безумно ме дразнят коментарите по улиците от разни баби леки и чичковци "Ама не си ли голяма вече за биба". Направо се изприщвам... Ама такава съм си Simple Smile

На 1г. и 11 м почти е Маята ми и все още я смуче тая биба проклета. За заспиване задължително. Иска и през деня, но гледам да я залисвам. Нарича си я "биба", но напоследък е почнала да й казва даже "бибка"...
Най-странното , че като й кажа "Айде иди и я сложис ега в леглото" тя отива и я оставя и се заиграваме с нещо и се присеща по някое време "БИБА" и ходи да си я взима... В нашата ясла пък няма проблем за бибата (само изискват да е на каишка. Помолих ги през деня ако може да не й я дават, а само когато заспиват... незнам обаче дали правят така... няма как да разбера...

# 36
  • Мнения: 1 114
Моят Марти заспива с "бобо и пати" /=биба и пате/. Когато е уморен през деня /все още спи по два пъти/ и му се спи сам си ги взема и така разбираме , че му е време за сън. През деня не иска биба, дори се сърди, ако му я дам. Мисли си, че против волята му ще го приспивам.
Сега обаче му никнат кътниците и дори през деня често си я дъвче. Щом това  го успокоява, нямам нищо против.

# 37
  • Мнения: 108
Ивчо е на 2г и 10м и без биба не ляга Лошо ама това е положението

# 38
  • София
  • Мнения: 270
Ох, болната ми тема...  ooooh!
Последно я навивам да я подарява на дядо Коледа, че иначе може да не й донесе подарък. Обаче като й гледам реакциите май по-скоро ще се откаже от подаръка  Rolling Eyes
Тя само заспива с нея. През деня знае, че не се ползва биба... че може само при заспиване. Знае, че не се говори с биберон в уста...  Сравнително малко го смуче. Обаче нощно време проплаква за него, като усети, че не й е в устата. Аз съответно ставам да й го дам. А съм чувала, че децата започват да спят по-спокойно като го махнат, съответно и майките  Wink. Това ми е главното съображение да го махнем.
От друга страна.. как да я накарам да легне изобщо?! Тя и с биби не иска да спи след обяд.... Tired

Общи условия

Активация на акаунт