козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 669
  • 710
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 254
Искам да споделя с вас за едно новооткрито от мен магазинче на Лечител, много добре заредено с козметиката на Талодерма.Намира се на улица Владайска, след Министерство на земеделието,много се зарадвах днес и се учудих,когато жената ми каза, че не е от скоро дрогерията,но явно аз не съм я забелязала,а съм минавала много пъти от там.Другото ,което ме впечатли беше доброто отношение и отзивчивостта на консултантката.Каза ми още,че след около 10 декември ще има коледно намаление на продуктите и да заповядам,аз естествено си закупих някои нещица. Hug  bouquet

Чудесно!
Ето един добър магазин на Лечител Simple Smile

Аз лично ти БЛАГОДАРЯ за информацията!
 Hug   bouquet

# 136
  • Мнения: 1 254
Кремчетата си вземам от аптека Феникс- София, но са казали, че няма да зареждат от чайчетата. Ако заредят- веднага си взимам. Laughing


newsm78 ами какво им пречи да вземат само за теб я!?  Crossing Arms Ама, че са и те. Отказаха ли ти или ти не им спомена? Simple Smile
Ако все пак има възможност, дай да взема да ги улесня - Имунния чай е с код: 135503, а чая за Кашлица: 135507.

Погледнах наново, но само един склад са взели няколко чая - не знаем къде зареждат  Rolling Eyes


  bouquet

# 137
Много благодаря!
Маската ми действа много добре,а дали мога да я ползвам през деня/защото мъжо като ме видя Shocked Sick/ Mr. Green
А за детето-хумата като маска или само като измиващо средство?  bouquet

# 138
  • Мнения: 1 254
Веси, моля за предложение! На 31г. съм и си отглеждам  МАЗНА КОЖА, която има следните белези на

КУПЕРОЗНА КОЖА
 светла кожа, с линии по лицето дори и в състояние на пълен покой
 спукани капиляри, главно в зоните около носа и на бузите

ХИПОКСИЧНА КОЖА
 помътнял, без блясък, матов тен, с жълтеникав оттенък
 кератинизация – удебелен рогов слой
 поява на малки мастни депа
 фини повърхностни линии, нехарактерни за типа кожа

ДЕХИДРАТИРАНА КОЖА
 лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата)
 набраздена, загрубяла текстура

Моля за съвет и за крем за околоочния контур - нямам тъмни кръгове, но имам бръчици.
Благодаря предварително!  bouquet

Hug здравей!
Най-напред искам МНОГО да се извиня, че ти пиша цяла седмица по-късно!! Извини ме, наистина!  Praynig  Praynig

Аз ти предлагам следната комбинация, с презумцията, че не си чувствителна към парфюмни композиции, понеже така ми изглежда:

1. Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
с Глицерин, урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е

2. Тоник - чувствителна кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Жълт кантарион, Лайка, Див кестен, Кипарис, С;адък корен и Бял равнец, вит.  А и Е, без алкохол.
с този тоник целим успокояване и укрепване на куперозните участъци, цялостно овлажняване и освежаване и туширане на възпаления от типа кожа. Само омазняването не може да се повлияе.
Но пък за сметка на това идват другите продукти Simple Smile

3. Нощен крем - мазен и смесен тип кожа
с екстракти от Розмарин, Див кестен, Глог, Невен и Бреза, вит. А и Е, без мазнини.

4. Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл.
с конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, урея, пчелен восък, алантоин, вит. А и Е
Много добре контролира омазняването поради конкрета от Лавандула и възпаленията, поради и 2та конкрета, и пчелният восък. Уреята възстановява нивата на влага, а 2та конкрета, пчелният восък и алантоинъ тго правят много подходящ за студеното време като дневен крем. Можеш без опасения да нанасяш и около очи.

5. Околоочен гел с Ройбос (само в дрогериите на Лечител)
с Д-пантенол, екстракт от Ройбос
и вечер под крема, на цяло лице, и сутрин, преди крема, на цяло лице. Третира възпаленията избистря тена, овлажнява много добре, подобрява микроциркулацията.

6. Хума + масло гроздови семена + етерично  масло от Лавандула, според както си знаем за маската  Grinning. Всъщност, ако не си прочела назад в някой от постингите - да ти кажа как!?!? Само свирни  Peace
Нея ще правиш 2-3 пъти седмично, с 5-6-7 капки от дермалния разтвор. Ще те зарадвам, че тази маска действа успокоително и на куперозни участъци Wink

Ами, това е.  Hug И никак не е малко струва ми се  Grinning
Ще чакам коментара ти и да кажеш, ако не си съгласна с нещо!
  bouquet кожа!

# 139
  • Мнения: 266
Кремчетата си вземам от аптека Феникс- София, но са казали, че няма да зареждат от чайчетата. Ако заредят- веднага си взимам. Laughing


newsm78 ами какво им пречи да вземат само за теб я!?  Crossing Arms Ама, че са и те. Отказаха ли ти или ти не им спомена? Simple Smile
Ако все пак има възможност, дай да взема да ги улесня - Имунния чай е с код: 135503, а чая за Кашлица: 135507.

Погледнах наново, но само един склад са взели няколко чая - не знаем къде зареждат  Rolling Eyes


  bouquet

Казаха, че по принцип зареждат само кремчетата. Но ще се опитам силно да им се помоля... Много искам да пробвам чайчетата. Ако са с качеството на козметиката ви, със сигурност ще са страхотно ефективни. А и ще съм сигурна, че състава е точно този който пише, а не "окосена люцерна и треви", на каквито съм попадала...
Благодаря ти!

# 140
  • Мнения: 1 254
Много благодаря!
Маската ми действа много добре,а дали мога да я ползвам през деня/защото мъжо като ме видя Shocked Sick/ Mr. Green

hahaha  hahaha ужас! Страшна ли му се видя!  Mr. Green
Ох  hahaha
Ами, може, стига след това да не излизаш, че кожата не е добре защитена след пийлинг ефекта и рискуваш повече с вторично възпаление, а и ако е студ ще я пресушиш.
Но след нея задължително кремчето за мазна кожа, туба!!! Вечер - и нощния е ок след маската.


Цитат
А за детето-хумата като маска или само като измиващо средство?  bouquet

Тъкмо си мислех как забравих да те питам с какво си почиства кожата!?  Blush
За почистващо средтсво - тоалетното мляко за мазна и смесена кожа. Хубаво с тампонче и отмиваш с хладка вода.
Хумата - на маска. Не я оставяй да изсъхва напълно, за да не опъва на детенцето Wink Иначе, можеш да мажеш локално с хумичка по-често, за по 5-10 мин., никакъв проблем.  Flutter


 Hug   bouquet

# 141
За съветите Hug
 Ще ги спазвам и после ще пиша за резултат.Възхищавам се на алтруизмът ти!Желая ти всичко най-добро  bouquet

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 13:44 от elmaira_9

# 142
  • на терасата
  • Мнения: 679
Цитат
Цитат
Веси, скоро ще започне зимата, студа а с тях и изсушаващото парно. Кажи, моля те, какви продукти да използваме за този сезон.
Аз съм със суха кожа и зимата ми се появяват понякога лишейчета. Предполагам, че ако пишеш и за другите типове кожи момичетата ще са ти благодарни.

Чакаме ценните ти съвети 


здравей 
защо така имам спомен, че в края на 3-тата тема ме беше питала и аз писах   Има ли нещо такова? 
Ти мисля, че беше на ревитализиращ и околоочен гел с Ройбос
Сега за зимата мини на крем Магия от Антарктическия Океан ® - нощен, с АНТАРКТИЦИН ®, вит. А и Е и натурални масла от гроздови семки, пшеничен зародиш, бадемово и соево.
Много подходящ за сухите кожи за през зимата. Не само заради маслата, а и защото АНТАРКТИЦИН ® има свойството да придава на клетката устойчивост към замръзване и образуване на микрокристали до минус 20' С!, тъй като е извлечен от бактерия, открита в глетчерите на Адмиралтейския залив, Антарктика, а бактерийките са си оцелявали безцеремонно на тези условия

Тоника нека стане за суха кожа!
с Д-пантенол, Алантоин, екстракти от Салвия, Розмарин, Слез, Сладък корен и Липа, урея, вит. А и Е, без алкохол.

Принципно, ако трябва да говоря генерално за грижа за кожата с наши продукти, през зимата + маслени маски, бих казала следното:

1. Суха кожа
крем Магия от Антарктическия Океан ®, тоник суха или ревитализиращ при по-зряла кожа, но суха кожа има и успокояващи съставки. Крем Магия и около очи!!
Ако кожата има куперозни участъци - тоник чувствителна кожа!
Пийлинг/ексфолииращи процедури, от какъв то и да е характер, само вечер, че да има време кожата да се възстанови. Никакви продукти със зрънца!
Маслени маски - 1-2 пъти седмично или повече, според преценката.
Подходящи масла (или смед между тях по ваше желание): кажи речи всички - пшеничен зародиш, жожоба, гроздови семена, бадемово, кокосово, шеа (карите), макадамия и т.н. Към тях можете да добавите етерично масло Мащерка или Здравецово, или Розово, или Иланг-Иланг, или Розмарин .... според както съм ви учила, че се прави дермален разтвор.
След маслената маска можете да замените с Еудермол 5.

2. Нормална кожа
крем Магия от Антарктическия Океан ® (или Дневен крем суха кожа в комбинация с нощния), тоник нормална или ревитализиращ при по-зряла кожа. Ако кожата се суши допълнително - може и тоник суха.
Ако кожата има куперозни участъци - тоник чувствителна кожа!
Пийлинг/ексфолииращи процедури, от какъв то и да е характер, само вечер, че да има време кожата да се възстанови.
Маслени маски - 1-2 пъти седмично или повече, според преценката.
Подходящи масла (или смед между тях по ваше желание): пшеничен зародиш, гроздови семена, жожоба,  бадемово, кокосово, шеа (карите), макадамия и т.н. Към тях можете да добавите етерично масло Роза или Здравецово, или Лайка, или Иланг-Иланг, или Салвия, или Портокалово .... според както съм ви учила, че се прави дермален разтвор.
След маслената маска можете да замените с Еудермол - 0

3. Чувствителна
ако не сте чувствителни към ПК, тогава отново крем Магия от Антарктическия Океан ®, тоник - чувствителна кожа, задължително!!
Ако сте чувствителни към ПК - само кремовете за чувствителна кожа, дневен и нощен най-добре. Дневен задължително.
Маслени маски - 1-2 до 3 пъти седмично, с масла Лавандула или Роза, или Лайка. След нея - Еудермол - 0.
Ако кожата не е мазна или смесена, маслата могата да са жожоба или пшеничен зародиш или бадемово например. Ако е мазна - само гроздови семки с Лавандулово задължително.

4. Мазна и смесена кожа
Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл., а не дневния + Нощен за мазна и смесена кожа.
Този е с конкрети и пчелен восък, които оказват добра защита на кожата. Ако кожата се суши повечко, може да се използва и дневен крем за нормална към суха кожа алтернативно на периоди. Няма риск от омазняване.
Тоник - мазна и смесена, той си поддържа нивата на влага, а не суши. Ако кожата има куперозни участъци - тоник за чувствителна кожа.
Почистване с хума - остава си задължително.
Маслени маски, до 2 пъти седмично, с масло от гроздови семки и Лавандулово етерично - според както ви е известно, че става дермалният разтвор
След маслената маска може да не полагате нищо, а може и нощния крем, той няма мазнини и ще е о.к.

Не мийте кожата с много гореща вода, дори и тази на тялото, разреждайте душ-геловете! Нормалните кожи и мазните могат да изпитат сухота, нормално. Всички можете да минете на Еудермол 5, а много сухите и на 8. Чувствителните към ПК - само Еудермол 0, под който могат да слагат някакво масло, ако чувстват силан сухота, например бадемово.


  кожа на всички!
     

 Hug  bouquet

# 143
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Веси, благодаря много за отзивчивостта!  bouquetНяма нужда да се извиняваш. Благодоря, че ми отдели време!
Сега мога да си призная Blush - просто не исках да си предубедена...Та, аз съм използвала скъпи козметики, мъкна се по козметици и дерматолози и резултатите винаги са били временни. Реших да пробвам от вашите продукти и видимо ми се подобри състоянието на кожата. Просто исках да ми предложиш какво е необходимо да ползвам съобразно всички проблеми, които имам. Скоро ще споделя подроности. Щастлива съм, че съм на прав път.
Благодаря !  bouquet

# 144
  • Мнения: 1 254
maggie, за мен е удоволствие и радост. Радвам се, че чувстваш подобрението  Hug  Hug




И ДА ИЗПОЛЗВАМ СЛУЧАЯ САМО НАБЪРЗО ДА ВИ КАЖА, а в понеделник се връщам пак с отговорите и вече и на ЛС   Blush


Та значи, за ваша радост и голямо услеснение, вече можете да намерите продуктите ни и в аптеки Фармахит! Това са аптеките на Кауфланд! Wink

И по-точно, за да няма грешки, в момента:

Фармахит (в Кауфлад) - Варна

Дневни кремове - суха и чувствителна
Нощни кремове - мазна и смесена и чувстителна
Масажни - номер 5, 6, 9
Еудермол - 5 и 8
Розова вода
Имуно чай и чай Кашлица Wink
Екодерм - М-1, В-1


Фармахит (в Кауфлад) - Русе
Еудермол - 5 и 8


Фармахит (в Кауфлад) - Пловдив

Дневни кремове - всички типове кожи
Нощни кремове - всички типове кожи + около очи
Тоал. млека - всички типове кожи
Тоници - всички типове кожи + избелващ
Ревитализиращ крем - туба


 Hug и   bouquet кожа!

# 145
  • Мнения: 153
Това е страхотна новина. Нещо не съм чела темичките редовно и да попитам за избелващия тоник. Като пилинг-ефект ли е? Много бях доволна от химическия пилинг на Ейвън, но го спряха. Този има ли такъв ефект? Благодаря ти предварително. Сега ще си купував още по-често тази козметика.

# 146
  • Мнения: 2 910
Аз само да се похваля и да споделя, че от доста време кожата ми не е била така мека и нежна, както я чувствам сега. Кремчетата и маската ми понасят добре и така като гледам ще имам поне за 2-3м. още от тях Hug

Веси, хиляди благодарности  bouquet

# 147
  • Мнения: 513
Здрасти, Веси,
Виждам, чи си доста заета напоследък и си изпуснала събщението ми затова ще го напиша отново.
Отново да те попитам нещо.  Днес си купих избелващ тоник от аптеката в Младост, а когато попитах момичето за тоника за мазна и смесена кожа тя обясни, че е спрян защото има някакви вредни съставки. Моля те кажи какво е положението, че се притесних.  А и друго да те питам - на избелващия лосион пише, че трябва да се използва крем с висок защитен фактор .Кремът в тубичката няма фактор. Какво да правя?
Много ти благодаря предварително Heart Eyes

# 148
Здравей, Веси! Купих си най-после  част от хубавата ви козметика. За съжаление обаче " Магия"-та я няма, въпреки че си я поръчах. Ревитализиращият го купих отдавна, тъй че само с лосиончето и дневният крем  ще се поглезя.
Благодаря ти много за съветите! Бъди здрава! Спокойни почивни дни!

# 149
  • Мнения: 6
Само да споделя с момичетата от Варна, че в Пикадили Младост(не в аптеката- а в самия магазин) видях да се продават кремчета на Талодерма ревитализиращ в кутийка и нощен около очи. Други не видях ,а пък и бях с детето и нямах възможност да разглеждам. Да се надяваме че щте заредят повечко продукти на Талодерма за да можем да си вземаме всичко от едно място.       

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт