козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 494
  • 710
  •   1
Отговори
# 30
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Веси, аз също да подсетя за въпроса си от 1стр., а и да добавя още едно питане: къде в Люлин се продаваха вашите продукти?

# 31
  • Мнения: 1 254
  Веси, аз също да подсетя за въпроса си от 1стр., а и да добавя още едно питане: къде в Люлин се продаваха вашите продукти?

 Blush


  Първо, поздравления за новата темичка   bouquet

  След като прилежно изчетох старите, май повече се обърках в многото информация  Embarassed и реших да питам:
  Веси, какви продукти и начин на третиране ще ми препоръчаш? Имам чувствителна кожа /много от масовата козметика не ми понася - сърбеж, зачервяване и т.н./, по - скоро е смесен тип, към суха на моменти. Около цикъл се боря с едни пъпки по брадата и челото, не са много, но ги има.
  Изкарах три месеца курс със серията "Нормадерм" на Виши - почистващия гел + крема, но ефектът е минимален.
  За гелчето около очи с Ройбос вече съм твърдо решена, но за останалите продукти искам помощта ти  Hug

 Hug не съм забравила!
Като за начало .... гелчето с Ройбос ще ти повлияе добре, но вонаги съществува вероятността кожата ти да реагира на парфюмната композиция при условие, че е така чувствителна. С удоволствие ще внеса гелчето в продуктите, но оставям на теб избора дали да го изпробваш! Ако решиш да го изполваш - тествай го най-напред на сгъвката на ръката! О.к.?  Peace

Както можеш да прочетеш в темите .....  Sunglasses - има едно масло, което е рай и за мазни, и за чувствителни кожи - Лавандуловото. Аз викам - да го включим!
Другите продукти абсолютно ще бъдат само за чувствителна кожа.
Не си споменаваш възрастта, затова се въздържам от нощния крем, който не е тежък като формула, но да не прекалявам от раз  Peace

предлагам ти така:
1) Тоалетно мляко - чувствителна кожа
с Глицерин, екстракти от Лайка и Див кестен, вит. А и Е, без парфюмна композиция

2) Тоник - чувствителна кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови кестракти от Див кестен, Лайка, Жълт кантарион, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, вит. А и Е, без алкохол, без парф. комп.

3) Хума + масло от Гроздови семки + чисто етерично масло или от Лайка, или от Лавандула!
Мисля, че знаете вече как се прави тази маска, но ако не - кажи и ще ти опиша, няма проблем  Wink

4) околоочен гел с Ройбос   bouquet

5) Дневен крем - чувствителна кожа
с конкрет от Роза, вит. А и Е, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир и Сладък корен, натурални масла от Гроздови семки и Жожоба, спф 12, без ПК

И процедурата става:
ВЕЧЕР:
тоал. мляко (+ изплакване) - маска с хума (2-3 пъти в седмицата) - тоник - гелче с Ройбос - тоал. мляко вместо крем  Wink

СУТРИН:
тоник - гелче с Ройбос - Дневен крем.

Е? Какво мислиш?
А защо тези продукти са подходящи ще разбереш от справката за действието на посочените активни съставки тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86170.0 , постинг номер #014.
По индекса на темите ще намериш и едно материалче за чувствителните кожи, ако вече не си го видяла ....

Ще чакам да ми кажеш какво мислиш и имаш ли някакви въпроси!
 Hug и   bouquet кожа!


П.С. В Люлин се оказа, че има един магазин на някакво руско пазарче, който е добре зареден като Ади магазин на бул. "Цар Борис" 359! Една мадама ми писа, че там са й познати - ако мислиш, че няма да го намериш, ще я питам на ЛС! Иначе, тези неща трябва да можеш да ги намериш в Лечител.

# 32
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси   bouquet

Имам въпросче - какъв околоочен крем би препоръчала :

на 37 години съм , имам тъмни кръгове по очите, които напоследък нещо почти постоянно са леко подпухнали.
Иначе  нямам проблеми с кожата на лицето, може би само дето се поотпуска вече от ЕГН-то Sad
Взех си серията с Ройбос, ползвала съм нощния крем, сега си взех всички - но от околоочния м и се струва, че ми парят очите и са леко зачервени.

здравей  Hug
Благодаря за търпението, понеже се позабавих ......  Sunglasses

Право да ти кажа, винаги има риск да има реакция към парфюмната композиция и за това застраховка няма.

Мисля, че оптималното решение в случая за теб ще бъде крем Магия от Антарктическия океан ® - нощен
с АНТАРКТИЦИН ®, натурални масла от Гроздови семки, Пшеничен зародиш, Соево и Бадемово, вит. А и Е

Маслото от гроздови семена защитава кожата от свободните радикали, хидратира я и оказва изразен противобръчков ефект.
Маслото от пшеничен зародиш стимулира клетъчното дишане, регенерацията на кожата и изглажда бръчките.
Бадемовото масло успокоява, омекотява и заглажда кожата.
Соевото масло стимулира клетъчната обмяна и хидратация, регулира функциите на мастните жлези, възстановява кожния тургор.
Antarcticine ® е нов биотехнологичен продукт, получаван при култивиране на бактериалния вид Pseudoalteromonas antarctica NF3. Тази бактерия е изолирана от проба, взета от дъното на ледник в района на Адмиралтейския залив (островите Кинг Джордж и Южен Шетланд), Западна Антарктика, където тя съществува при екстремалните условия на този географски район.
Химически, Antarcticine ® представлява уникален гликопротеин.
Разностранните и задълбочени изследвания са доказали перспективността на Antarcticine ® за включването му в различни козметични продукти – кремове, емулсии, гелове, серуми и др.
Antarcticine ® притежава изключително висока биологична активност върху структурата на човешката кожа и външния й вид.
Antarcticine ® хидратира кожата в дълбочина и я предпазва от преизсушаване.
Antarcticine ® активира клетъчната регенерация и укрепва епидермиса спрямо вредните фактори на средата.
Antarcticine ® стилмулира синтеза на колаген (тип I и IV) и еластин, в следствие на което силно намалява размера на бръчките и значително забавя процесите на стареене на кожата.

Този крем се прилага и около очи, тъй каот маслата в него са подходящи. Използвай на цяло лице и около очи.

Би могла да изпробваш и вариант "Масло за около очи". Виждала съм по магазините на фирма Надена - ето така изглеждат продуктите http://www.nadena-bg.com/blendingsbg.html.

А най-последният вариант е просто масло от Гроздови семки, което да масажираш ежедневно в областта около очите, ако по принцип продуктите около очи не ти понасят.

Ами, това мога да ти предложа и да те посъветвам.
Надявам се съм помогнала ....

  bouquet кожа!
Ще се радвам да пишеш с коментар.

# 33
  • Мнения: 6
Здравей Веси, поздравявам те за безценните съвети ,които даваш и за безкраиното търпение с което обесняваш на невежи като мен. Та и аз за съвет. На 32 години съм. Кожата ми е с широки пори смесена в Т зоната мазна(зимата не чак толкова) с подкожни пъпчици около устата и носа и челото, които рядко избиват.Намират се и черни точки. Имам бръчки около устата- от носа към брадата и от брадата  към  скулите които сутрин изглеждат направо стряскащо. Имам сенки под очите, торбички и съвсем финни бръчици. Кремчета ползвам от3 години не редовно признавам и от невежество съм избирала неподходящи. За кремчетата Екодерм знаех от преди повече от 6 години ,но не знаех за широката гама продукти. Попрочететох доста и се запалих. Снабих се с тоалетно мляко- за мазен и смесен тип кожа, тоник-мазен и смесен тип, гелчето с Ройбос и кем- мазен и смесен тип кожа в туба. Направо невероятно, но веднага усещаш ефекта- продуктите ви са чудни. Не знам за бръчките около устата-Мислих за Магията на Антрактическия нощен, но се страхувам да не ми доиде мазен, а и за зоната около очите какво ще препоръчаш. Много ще съм ти благодарна

# 34
  • Мнения: 6
Веси, искам да съм сигурна че съм на прав път. Направо се чудя как успяваш да посаветваш всички

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 17:51 от dari_d

# 35
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...........В Люлин се оказа, че има един магазин на някакво руско пазарче, който е добре зареден като Ади магазин на бул. "Цар Борис" 359! Една мадама ми писа, че там са й познати - ако мислиш, че няма да го намериш, ще я питам на ЛС! Иначе, тези неща трябва да можеш да ги намериш в Лечител.

  Hug
  Голямо БЛАГОДАРЯ, Веси!   bouquet

  На 29г.съм, ще пробвам точно това, което си описала като планче за действие, после ще включа и нощния крем, ако всичко е о`кей.
  Иначе за маската вече прочетох, знам я как се прави  Laughing

  Аз по принцип живея в Пловдив /там имам на близко "Лечител"/, за Люлин питах заради снаха ми, че и нея зарибих с вашите продукти  Wink

  Аааа, последен въпрос - мога ли да продължа да ползвам гела за измиване на Виши Нормадерм? Че от него имам още много.

# 36
  • Мнения: 1 064
Веси, поздрави за новата тема и от мен. Ще следя с интерес съветите. В тема 3 те питах за зимната грижа за кожата, ако имаш време - отговори ми. Виждам, че въпросите се трупат и е нормално да пропуснеш нещо, така че си позволявам да ти припомня. Аз ползвам дневен ревитализиращ, добре ли е за зимата? И по-общи правила, ако може... Чакам с нетърпение.

# 37
  • Мнения: 513
Веси, моля те не ме забравяй, че вече от няколко дни чакам съвет, а ми свършиха продуктите и в момента нищо не ползвам. Предварително ти благодаря. Laughing

Peace пардон, извинете, не е нарочно!

Благодаря ти, Веси, можеш ли само да ми кажеш когато мина на нощния първо гела и след това нощния ли да слагам иили само нощния. Можеш ли да ми кажеш и отнсно другите ми две питанки - Относно тоникът - кой да продължа да ползвам - за мазна или чувствителна кожа? Чудя се какво да правя и с тези червени точки, които са ми белези от пъпки. Моля те дай съвет.
 newsm51

 Hug
Да, мила, когато минеш на нощния крем - първо гелчето, изчакваш 2-3 мин, защото то се абсорбира бързо по естествен път, и после нанасяш от нощното кремче. Ефектът е   bouquet

Относно тониците: можеш да ги използваш едновременно (единия сутрин - мазна кожа, а другия вечер - чувствителна), но мисля, че просто можеш да редуваш една опаковка от единия, после една от другия - алтернативно просто.

Тези червени точки .... с избелващия тоник ще стане за 2 седмици, ама не искам да изоставяш другите 2 тоника. Предлагам да мажеш петънцата локално с лимонов сок, примерно 10 дни всяка вечер, като изплакваш след 20-на минути. Може и с разтворено във вода стрито аспиринче, ама по-добре лимон Simple Smile

Удачно ли е така според теб!?  Peace
 Hug и   bouquet кожа!


Много ти благодаря. Ще съм стриктна с изпълнението. Ама това с лимона честно казано мисля да го пропусна, че нямам време да ги приготвям тези смеси и да чакам по 20 минути и лимона и хумата. Не може ли да да редувам двата тоника - сутрин избелващия, а вечер -за мазен и смесен тип или чувствителна?  newsm51
Много ти благодаря , че ми отделяш толкова време. Златна си newsm10

# 38
Здравей, Веси ! Искам да ти благодаря от все сърце! smile3501Утре хуквам по аптеките в Ямбол и дано ме "огрее"! Много ме зарадва наистина!

# 39
  • Мнения: 24
Веси,

сподели моля те за следното действие на Еудермол 8 "Окосмените части на главата се намазват вечер или сутрин 1-2 часа преди измиване". Тази процедура ще помогне ли за излекуване на пърхут?  Аз нямам пърхут, но понякога (както в момента) ми се лющи кожата на главата, става на малки ранички, които ме подлудяват  #Cussing out Аз ги мажа с хининова вода или направо с ревитализиращото кремче в туба  newsm78

Кога ще са готови вашите шампоани?

Поздрави   bouquet

# 40
  • Мнения: 2 910
След 1 месечно чакане, все пак успях да се снабдя с нужните ми кремчета и от 3 дена с най-голямо удоволствие се мажа Hug
Веси, благодаря ти отново  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 254
  Аааа, последен въпрос - мога ли да продължа да ползвам гела за измиване на Виши Нормадерм? Че от него имам още много.

Може, разбира се  Hug

А за магазина в Люлин, мадамата ми е написала на ЛС точно това:
"... Много съм доволна, че вече и в "Люлин" си имаме магазин зареден с вашите продукти. Намира се над Руския пазар в новата част, където са магазинчетата, до цветята. Можеш да го препоръчаш на мацките във форума. ..."
Е, препоръчвам го  Wink


  bouquet кожа и на двете ви!
Ще чакам да пишеш.

# 42
  • Мнения: 1 254
Много ти благодаря. Ще съм стриктна с изпълнението. Ама това с лимона честно казано мисля да го пропусна, че нямам време да ги приготвям тези смеси и да чакам по 20 минути и лимона и хумата. Не може ли да да редувам двата тоника - сутрин избелващия, а вечер -за мазен и смесен тип или чувствителна?  newsm51
Много ти благодаря , че ми отделяш толкова време. Златна си newsm10

Абе, може, не че не може! newsm10
Wink

Ако ще използваш избелващия, то другият нека бъде за мазна и смесена кожа. Избелващият е със Сладък корен - той е благотворен при чувствителни кожи и да речем, че частично ще имаш ефекта на тоника - чувствителна  Grinning
Но не го нанасяй само локално на петната - може, но за малко дни, ПО-добре на цяло лице, за да постигнеш равномерен тен. Няма как да улучиш само петънцето .... Пък може и да може ....

  bouquet  Hug

# 43
  • Мнения: 1 254
Здравей Веси, поздравявам те за безценните съвети ,които даваш и за безкраиното търпение с което обесняваш на невежи като мен. Та и аз за съвет. На 32 години съм. Кожата ми е с широки пори смесена в Т зоната мазна(зимата не чак толкова) с подкожни пъпчици около устата и носа и челото, които рядко избиват.Намират се и черни точки. Имам бръчки около устата- от носа към брадата и от брадата  към  скулите които сутрин изглеждат направо стряскащо. Имам сенки под очите, торбички и съвсем финни бръчици. Кремчета ползвам от3 години не редовно признавам и от невежество съм избирала неподходящи. За кремчетата Екодерм знаех от преди повече от 6 години ,но не знаех за широката гама продукти. Попрочететох доста и се запалих. Снабих се с тоалетно мляко- за мазен и смесен тип кожа, тоник-мазен и смесен тип, гелчето с Ройбос и кем- мазен и смесен тип кожа в туба. Направо невероятно, но веднага усещаш ефекта- продуктите ви са чудни. Не знам за бръчките около устата-Мислих за Магията на Антрактическия нощен, но се страхувам да не ми доиде мазен, а и за зоната около очите какво ще препоръчаш. Много ще съм ти благодарна

 Wink  Hug

Веси, искам да съм сигурна че съм на прав път. Направо се чудя как успяваш да посаветваш всички

ами, със старание по принцип, а и когато започнах темата бях с желание, което още не е отслабнало, понеже да правиш хората да се чувстват малко по-добре в кожата си е много приятно - повярвай! Wink

А на въпроса с козметиката - веднага отговарям!
Много хубаво си си избрала продуктите.
Никаква Магия! - още не  Mr. Green Първо ще махнем омазняването

Бръчиците около устата ще оправим с друг крем за около очи като за начало Wink А и дай на кожата време - в крема за мазна кожа има цели 2 конкрета, които регенерират повече, отколкото предполагаш! И като вкл. и гела с Ройбос ...   bouquet
Кожата ви може сама - само и помагайте!

Значи, вземи си и Талодерма - Нощен крем за около очи.
Той е с незначителноколичество мазнини и не може да бъде комедогенен. А съдържа: Морски колаген, екстракти от Див кестен, Глог, Слез и Медицинска ружа, вит. А и Е, урея
Нанасяй го вечер, на цяло лице, след като вече си сложила от гелчето с Ройбос и то е попило. Колагенът ще ревитализира, екстрактите овлажняват, стягат, подсилват микроциркулацията ....

О.К. ли е?  Peace
И щях да питам ... някакъв ексфолиант използваш ли? Ако да - какъв?

  bouquet

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 11:41 от Vesi - Thalloderma

# 44
  • Мнения: 1 254
Веси,

сподели моля те за следното действие на Еудермол 8 "Окосмените части на главата се намазват вечер или сутрин 1-2 часа преди измиване". Тази процедура ще помогне ли за излекуване на пърхут?  Аз нямам пърхут, но понякога (както в момента) ми се лющи кожата на главата, става на малки ранички, които ме подлудяват  #Cussing out Аз ги мажа с хининова вода или направо с ревитализиращото кремче в туба  newsm78

Кога ще са готови вашите шампоани?

Поздрави   bouquet

здравей  Hug
При суха себорея - да. Но по-скоро трябва да ти го препоръчат, за да си сигурна, че ще отсрани проблема. Иначе - аз облекчавам едни сухи петна зад ушите си с него по този начин newsm10  Но с Еудермол - 5.

А нашите шампоани ... - тепърва ще ни правят реактор за тях Simple Smile Ако ги забъркаме в реакторите за кремовете, рискуваме да напълним целия първи етаж с пухкава пяна  hahaha  Mr. Green

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт