козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 583
  • 710
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 238
Здравей Веси!Нова съм и преди малко случайно открих тази страхотна тема,която ще следя с голям интерес! PeaceГолям фен съм на Талодерма,откакто излекувах мнооого упорита двегодишна екзема на дланта си с кремовете ви за ръце.Ползвам всичките видове и до сега според случая.Крем за ръце на друга фирма вече не признавам,а повярвай опитах какво ли не!Най-доволна съм от епитализиращия Е-1,нещо изключително е.Имам по един крем в нощното шкафче,в дамската чанта,като бях на работа и там един държах...Ползвам и други продукти на Талодерма.Супер сте!
Сега ми е нужен съвет за детенце почти на 7 месеца с АД,с много суха кожа по краченца,в момента със засилен обрив около устата и брадичката в резултат на силно слюноотделяне и търкане.Прочетох за Еудермол-0 и съветите на проф.Пенев,то така и ви открих Wink.Готова съм да пратя снимки или ако трябва ще дойдем с бебчо до Варна на консултация.А той преглежда ли?Имаме лекарства и медицинска козметика да напълним поне две аптеки и безброй прегледи при дерматолози,че и алерголози,за съжаление всичко е с временен ефект. SadТрябва ни нещо,което да задържи подобрението на кожата след прилагане на силни мазила.Ако е необходимо ще дам допълнителна информация.Съжалявам,че сега нямам време да прегледам всичко написано до момента,може да повтарям нещо или вече да е отговорено на подобен въпрос.
Благодаря предварително!  bouquet

# 151
  • Мнения: 1 254
Леле, хора, къде са всички постинги след 03.12.!?!?!?!?  #Crazy
 Cry Cry Cry

 ooooh!


# 152
  • Мнения: 118
Да се обадя, като един от затрилите се постинги  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Веси, поздравления за вниманието и времето, което отделяш, за да ни правиш по-красиви и щастливи.  Peace

Моят проблем - имам смесена кожа с черни точици и милиуми. И пъпчици се намират, а подкожните са най-големите гадове, дали има въобще някакво решение за тях?  Sad Годинки - 28

Благодаря ти предварително!!!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
и слънчев ден на всички!!!

# 153
  • Мнения: 153
Здравей,Веси писах ти ЛС и ще чакам отговор, но имам още въпроси. Баща ми има суха екзема на дланите и не минава от никакви мазила-какво ще препоръчаш. Майка ми е със много суха кожа на лицето и тялото -направо селющи по тялото. А за лицето ползва само Нивеа, защото идва най-мазна. Моето лице е направо ужас с белези от акне и капилярчета . Чакам твоите компетентни съвети за новите ви продукти.Много благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 154
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте Веси, прочетох всички теми за Талодерма.Купувала съм някой от продуктите и преди това и много ми харесва действието им. Искам да си купя някакъв крем който да подхранва кожата ми. През зимата става много суха. Всяка сутрин стои като излющена. На 29 год. съм. Може би трябва да ползвам нещо предпазвашо от бръчки - имам малко ситни бръчици около очите.
Много ми е трудно да определя типа кожа, но като че ли клони към суха. От предната тема за мен се отнасят:
 спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката
много ситни, виждат се само с увеличително огледало, по-скоро като малки червени точици в горната част на бузуте.
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 конжестия (нахлуване на кръв)

 лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата) (не чак да се лющи, но като се измия стои някак груба и изглежда разпършена. Не знам как по-точно да обясня:-) )

От някои кремове за суха кожа обаче става много мазна - явно не са подходящи.
Опитах се да избера нещо от описанията, но има толкова много продукти, че се обърках. Ще Ви бъда много благодарна ако ме посъветвате...В момента ползвам гел с ройбос (ползвам го за цялото лице), но не съм сигурна че ми е достатъчно.

Хубава седмица! И аз както другите момичета искам да израза благодарност за вниманието към всички и възхишение към професионалното отношение!!!  bouquet


Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 09:09 от Поспаланка

# 155
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Пак се записвам  Blush.

# 156
  • Мнения: 1 254
МИЛИ ДАМИ, тъй като се потвърди опасението ми, че няма как изгубените постинги да бъдат възстановени - продължаваме в този вид  Peace Какво да се стори - здраве да е! Само, че не разчитайте да си спомня кои са се изтрили  Blush По-скоро знам, че на всички тези последните бях отговорила, но нищо Simple Smile

Хайде сега, ако някой е пропуснат и не си вижда запитването или отговора - да се обади овреме  Mr. Green
А аз се захващам .....
 Hug



Да се обадя, като един от затрилите се постинги  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Веси, поздравления за вниманието и времето, което отделяш, за да ни правиш по-красиви и щастливи.  Peace

Моят проблем - имам смесена кожа с черни точици и милиуми. И пъпчици се намират, а подкожните са най-големите гадове, дали има въобще някакво решение за тях?  Sad Годинки - 28

Благодаря ти предварително!!!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
и слънчев ден на всички!!!

здравей, LEELA 
Благодаря много за милите думи! Hug

Ами, не се притеснявай чак толкова - оправят се тези неща, но се иска време. Има начини - недрастични... Ще ти предложа моя вариант и ще видим дали смяташ, че става. Simple Smile

Та, като за начало, ще се наложи малко пийлинг по домашно му Wink Лек, лимонов. Но, ако изчакаш още малко, другата седмица излиза серията ни с избелващи продукти, в която има лосион, който по-скоро е за цялостно освежаване и третиране на всички типове кожи, а има и свойството да подтиска свръхсинтеза на меланин Simple Smile Това, от една страна е добре и за белезите, които са оставали от подкожните пъпки! Идеята е, че милиумите са гадна история и или са резулта от хиперкератинизация, която прави запушвания, или сме ходили на козметик, където поричките не са били съвсем добре изчистени, но са се постарали да ни ги свият за физуален "уау"-ефект и ..... са се запушили съвсем отчайващо  Crazy
И .... след многословието предлагам следните продукти:

1. Thalloderma ® - Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
с Глицерин, Урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е

2. Thalloderma ® - Тоник - мазен и смесен тип кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Лавандула, Репей, Хмел, Хвощ, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол

3. Хума + масло от Гроздови семена (Икаров или Надена, че са по-малки фасовки) + чисто етерично Лавандулово масло (Етерика на Надена имат вмомента със сигурност)

4. Thalloderma ® - Маска за мазен тип кожа и при акне
Каолин (Хума), Салицилова киселина, Борна киселона, Цинков окис, Сяра, Ментол, Камфора
оказва лек пийлинг ефект и може само с нея да се третира в началото Simple Smile

5. Нощен крем за мазен и смесен тип кожа
с екстракти от Розмарин, Див кестен, Глог, Невен и Бреза, вит. А и Е, урея, без мазнини

6. Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл.
с конкрети от Лавандула и Роза, пчелен восък, ланолин, урея, вит. А и Е.

Принципно, ако продуктите ти се виждат много, съвсем успешно можеш да си използваш кремчето от тубичаката и вечер. Няма да е зле да си вземеш и гелчето с Ройбос! Но, ако ти е възможно - препоръчвам ти нощния крем, защото екстрактите в него наистина много добре освежават и енергизират кожата, подпомагат много метаболитните процеси и освен това, кожата се чувства много добре след маската с този крем вечер   bouquet
А кремчето в туба е чудесно регенериращо, противовъзпалително, анти-бактериално, успокояващо и овлажняващо средство за мазната и смесена кожа, а освен това е добър и за студеното време Wink

Предлаган ти 1вата седмица да си правиш всяка вечер маска на лицето - една вечер от маската на професора, една вечер от хумата с дермален разтвор на Лавандулово масло Wink Преди хумата, ако имаш 5 допълнителни минутки - мини на парна баня с някакво пакетче чай Simple Smile Веднага ще усетиш разликата в намалелите черни точки и омазняване и освен това текстурата на кожата ще се промени в положителна посока, тенът също ще се освежи и избистри.
После, на втората седмица, намали маската от тубичката до 2 пъти седмично, а маската с хума през всички останали дни.
На третата седмица - общо 2-3 пъти от двете маски.

Вечер:
тоал. мляко - маска (когато правиш) - тоник - гелче с Ройбос (ако си вземеш) - нощен крем

Сутрин:
тоал. мляко (но само, ако чувстваш кожата "мръсна", иначе - само хладка вода) - тоник - гелче с Ройбос - кремчето от тубата


Съгласна!?  Peace
  bouquet кожа!
Ще очаквам да ми пишеш пак.



# 157
  • Мнения: 10
Здравей Веси,
Благодарности, хиляди благодарности за страхотнoто ти отношение към нас и прекрасните ви продукти newsm51
Чета редовно темичките ти и досега се справях самичка с кожата си, но тази зима всичко обърка... и затова те моля за помощ  Rolling Eyes
Кожата ми досега си беше смесена, с по 1-2 пъпки на месец, след прекаляване с шоколад или преди цикъл, с черни точици и леко разширени пори по Т-зоната. Това съчетано с куперозни участъци, с финни линии и чиста кожа по бузките.
Досега си почиствах лицето сутрин и вечер с тоник за мазна и комбинирана кожа на Loreal + твоята схема за околоочният гел, понякога на Vishi едно измиващо гелче и толкова. Пробвах разни овлажняващи кремчета, на много различни марки, но от всички ми излизат малки червени пъпчици или ми се запушват порите. Но откакто застудя имам спешна нужда от овлажняване и май подранване вече?
На 25 съм Simple Smile и ти благодаря предварително

# 158
Здравей Веси,аз съм от Варна и се предполага,че лесно ще намеря вашите продукти,но се оказа,че не е така.Засега успях да се снабдя само с избелващия тоник и нощния крем за около очите.Вече ги пробвах и съм очарована особено от крема.Досега използвах доста по-скъпи,но така комфортно както с този не съм се чувствала скоро.А сега и един въпрос-от къде мога да си купя във Варна крема Магия от Антарктическия океан ?Досега пазарувах от аптека Марешки,проверих и в Лечител,но уви не намерих...

# 159
  • Мнения: 1 254
Здравей,Веси писах ти ЛС и ще чакам отговор, но имам още въпроси. Баща ми има суха екзема на дланите и не минава от никакви мазила-какво ще препоръчаш. Майка ми е със много суха кожа на лицето и тялото -направо селющи по тялото. А за лицето ползва само Нивеа, защото идва най-мазна. Моето лице е направо ужас с белези от акне и капилярчета . Чакам твоите компетентни съвети за новите ви продукти.Много благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

здравей  Hug
на ЛС ще ти отговоря утре сутрин  Peace
Първо за екземата на дланите .... - той с какво работи!? От какво предполагате, че е? Дали не е от вещества, с които борави?
Екодерм Е-2 при всички положения, а ако работи с вода или масла, по време на работа В-1 (водозащитен) или М-1 9маслозашитен).

За майчето ти предлагам:
почистването е ясно - тоал. мляко и тоник за суха кожа.
Знам, че познаваш продуктите Wink
Вечер - Еудермол - 5 на лицето, вместо крем!! Така докато изчерпи една опаковка - с профилактична цел, а после ще се замести с някакъв крем. Под него гелче с Ройбос, ако има желание да си вземе!!  Peace Много добре ще я облекчи тази комбинация.
През деня - дневният крем за суха кожа! Ще се чувства комфортно с него - гаранция!   bouquet

За цяло тяло - Еудермол - 8, много суха кожа.
Ако иска може под него да маже бадемово масло - ще подобри рязко състоянието на кожата с тези 2 неща Simple Smile

Извини ме, че така бързичко писах - бързам да ви покрия всички днес, че преди празниците тук е лудница и не смогвам с нищо  Blush

 Heart Eyes  Hug   bouquet
Ще чакам да пишеш!!

# 160
  • Мнения: 153
Веси, не познавам друг човек като теб ,честно. Винаги помагаш на всички ,които пишем тук. Записах си всичко най -подробно и започвам да си набавям нещата. Идват празници сега , това ми дава и идеи за подаръци.Чакам отговор и за мен , много моля.   bouquet Не мога да ти се отблагодаря

# 161
  • Мнения: 118


Веси, много много ти благодаря за дългия и изчерпателен отговор.    Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Наистина това, което правиш е невероятно и думите са твърде слаби, за да ти благодарим.   bouquet
Продуктите, които ми препоръчваш още днес ще потърся.
А другата седмица ще трябва да потърся и избелващите ви продукти, ако правилно съм разбрала лосиона от тази серия е подходящ.
Сигурно си обяснила вече, но тази маска на професора каква е?
За маската с хума и дермален разтвор съм наясно. (поне с това  Blush)
Чакай и за милиумите да те разпитам.  Simple Smile Козметичката ми твърди, че може би имам завишен хемоглобин и най-вероятно на това се дължи богата реколта. Ходя на 1.5-2 месеца (знам, че веднъж месечно е по-добре, но пусто време) и всеки път си има доста.
Мислиш ли, че биха се повлияли и от друг вид третиране освен механично?
Благодарности!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 162
  • София
  • Мнения: 310
Здравей Веси   bouquet ,
От доста време само чета темите за Вашата козметика, но не съм се включвала до сега. От повечето прочетено си направих извод за моята кожа и си закупих продуктите на Талодерма. Може да се каже, че вече не използвам друга козметика. Много съм доволна   bouquet .
Въпросът ми се отнася за майка ми. На 44г. е с нормална кожа. Но има голям проблем. От слънчевите лъчи и се появяват кафяви петна, които вече са целогодишни като през лятото са в стихията си. Препоръчай ми нещо за тези петна моля и нещо за бръчици (може би Магията).
Чакам съвет Simple Smile
Поздрави  Hug

# 163
  • Мнения: 1 254
Здравейте Веси, прочетох всички теми за Талодерма.Купувала съм някой от продуктите и преди това и много ми харесва действието им. Искам да си купя някакъв крем който да подхранва кожата ми. През зимата става много суха. Всяка сутрин стои като излющена. На 29 год. съм. Може би трябва да ползвам нещо предпазвашо от бръчки - имам малко ситни бръчици около очите.
Много ми е трудно да определя типа кожа, но като че ли клони към суха. От предната тема за мен се отнасят:
 спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката
много ситни, виждат се само с увеличително огледало, по-скоро като малки червени точици в горната част на бузуте.
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 конжестия (нахлуване на кръв)

 лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата) (не чак да се лющи, но като се измия стои някак груба и изглежда разпършена. Не знам как по-точно да обясня:-) )

От някои кремове за суха кожа обаче става много мазна - явно не са подходящи.
Опитах се да избера нещо от описанията, но има толкова много продукти, че се обърках. Ще Ви бъда много благодарна ако ме посъветвате...В момента ползвам гел с ройбос (ползвам го за цялото лице), но не съм сигурна че ми е достатъчно.

Хубава седмица! И аз както другите момичета искам да израза благодарност за вниманието към всички и възхишение към професионалното отношение!!!  bouquet


Поспаланке, здравей!  Hug
Добро утро, по-точно Simple Smile Аз лично тази сутрин бях ....  Crazy

Но денят си е ден, а аз имам удоволствието отново да пиша тук  Hug
И така ..... Ами, кожата ти по тип едва ли е суха - бих казала дехидратирана, което не винаги е равнозначно, но пък е резултат от занижените защитно-бариерни функции на кожата, с това описание на чувствителност.
Сега, особено през зимата, кожата реагира силно на температурните амплитуди, преизсушава се...

Аз мисля, че бихме постъпили добре със следната комбинация:

1. Тоалетно мляко - суха кожа
с Глицерин, урея, екстракти от Краставица и Овец, вит. А и Е

2. Тоник - чувствителна кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Жълт кантарион, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, вит. А и Е, без алкохол

3. Нощен крем - чувствителна кожа
с конкрет от Роза, екстракти от Див кестен, Лайка, Глог и Чимшир, вит. А и Е, без ПК

4. Дневен крем - суха кожа
с екстракти от Краставица, Лайка, Овес и Слез, вит. А и Е, натурални масла от Гроздови семена и Жожоба, спф 12
Мислех си за Еудермол, но мисля, че с този дневен крем ще си добре, а и Овесът и Лайката успокояват дразнения от различен тип. (Е, Лайката най-вече  Mr. Green )

5. гелчето с Ройбос безапелационно и под двата крема  Mr. Green  Hug

За по-дълбоко почистване на кожата от време на време можеш да си правиш от прословутата маска с хума, като маслото може да е и друго (бадемово, пшеничен зародиш например), а етеричното е о.к. Лавандула, но също добре би повлияло от Мащерка или Лайка (но Лайка фирмите в момента не предлагат за тази реколта  Rolling Eyes ).

Ами, това ти предлагам.
  bouquet кожа и очаквам задължително коментара ти!!
Хубав ден!

# 164
  • Мнения: 1 254
Веси, не познавам друг човек като теб ,честно. Винаги помагаш на всички ,които пишем тук. Записах си всичко най -подробно и започвам да си набавям нещата. Идват празници сега , това ми дава и идеи за подаръци.Чакам отговор и за мен , много моля.   bouquet Не мога да ти се отблагодаря

Hug
Не е и необходимо Wink

Дари, вече си имаш и пространно ЛС!  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт