козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 523
  • 710
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 254


Веси, много много ти благодаря за дългия и изчерпателен отговор.    Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Наистина това, което правиш е невероятно и думите са твърде слаби, за да ти благодарим.   bouquet
Продуктите, които ми препоръчваш още днес ще потърся.
А другата седмица ще трябва да потърся и избелващите ви продукти, ако правилно съм разбрала лосиона от тази серия е подходящ.
Сигурно си обяснила вече, но тази маска на професора каква е?
За маската с хума и дермален разтвор съм наясно. (поне с това  Blush)
Чакай и за милиумите да те разпитам.  Simple Smile Козметичката ми твърди, че може би имам завишен хемоглобин и най-вероятно на това се дължи богата реколта. Ходя на 1.5-2 месеца (знам, че веднъж месечно е по-добре, но пусто време) и всеки път си има доста.
Мислиш ли, че биха се повлияли и от друг вид третиране освен механично?
Благодарности!!!   bouquet  bouquet  bouquet


Hug  Hug

За маската на проф. Пенев ще си позволя направо да ти пусна линка от стр. 6 на тема - 3 : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120551.100. Там има коментари коя как я използва и как му действа и аз съм се намесила някъде по средата (забравих номера на постинга въпреки, че преди секунди го видях  Blush) с коментар по действието и съставките Simple Smile

А за хемоглобина  Thinking - еми не ми е в компетенциите, определено ще потам професора по-късно днес Wink

до скоро  Hug

# 166
  • Варна
  • Мнения: 391
Веси, благодаря! Ще си намеря продуктите и задължително ще пиша резултата:-) От сърце пожелавам Весели празници и много положителни емоции!  bouquet
Сигурно е много приятно усещането да помагаш на толкова много хора Heart Eyes Hug

# 167
  • Мнения: 90
олеле, аз всеки ден преглеждам новите отговори с надеждата да прочета отговор на моята молба за съвет, а то част от постингите ги нямало и за късмет и моя.
Веси, на въпроса: би ли ме посъветвала какво да си взема за комбинирана кожа, склонна към омазняване в Т-зоната и втория ми проблем е косата, по-точно кожата на главата- страшно бързо се омазнява, а краищата остават сухи.Пробвала съм какви ли не шампоани, скъпи, евтини, маркови, неизвестни- никакъв ефект.Само докато бях бременна този проблем го нямаше. Моля те, препоръчай ми какво да взема, за да не се налага да я мия всеки ден ш да изглежда по-добре. Сърдечно и горещо ти благодаря предварително за отделеното време.  bouquet

# 168
  • Мнения: 1 254
олеле, аз всеки ден преглеждам новите отговори с надеждата да прочета отговор на моята молба за съвет, а то част от постингите ги нямало и за късмет и моя.
Веси, на въпроса: би ли ме посъветвала какво да си взема за комбинирана кожа, склонна към омазняване в Т-зоната и втория ми проблем е косата, по-точно кожата на главата- страшно бързо се омазнява, а краищата остават сухи.Пробвала съм какви ли не шампоани, скъпи, евтини, маркови, неизвестни- никакъв ефект.Само докато бях бременна този проблем го нямаше. Моля те, препоръчай ми какво да взема, за да не се налага да я мия всеки ден ш да изглежда по-добре. Сърдечно и горещо ти благодаря предварително за отделеното време.  bouquet



здравей  Hug
Ами, да, получи се един такъв проблем с постингите и аз нямаше как да ви отговоря .... Добре, че си забелязала.

Ами, за кожата на лицето има много варианти. Аз лично по описанието разбирам, че омазняването не е много сериозно.
Бих те насочила към серията за мазна и смесена кожа + малко Ройбос  Mr. Green в следната комбинация:

1. Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
Глицерин, урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е

2. Тоник - мазен и смесен тип кожа
с Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Лавандула, Репей, Хмел, Хвощ, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол

3. околоочен гел с Ройбос  Mr. Green - ама разбира се (в магазините на Лечител).

4. Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл.
с конкрети от Лавандула и Роза, пчелен восък, урея, алантоин
Препоръчвам този крем сега през зимата, защото консистенцията и съдържанието му благоприятстват предпазването от студа.

Вечер, вместо крем ти предлагам да слагаш гелче с Ройбос на цялото лице, а след като се абсорбира - малко от тоалетното мляко, вместо крем Wink
Ако обаче имаш доброто желание да си вземеш нощния крем за типа кожа - по-добре. Там екстрактния състав е по-богат и по-концентриран, разбира се, като за продукт който не е почистващ и не се отмива Wink

Относно косата ...
1-во, ако я миеш всеки ден и особено, ако е с шампоан за мазна коса, направо я унищожаваш!! Ако искаш да я миеш по-често - мини на шампоан за всекидневна употреба или разреждай много този, който използваш!! Но поне през ден я мий! Ще й правиш маски.
Значи, Икаров имат хубав стимулант за коса! Wink Ама много. С базисно масло и разтворени в него етерични масла. А другият ти вариант е масло за мазна коса на Надена (серията им е Етерика и изглеждат ето така: http://www.nadena-bg.com/blendingsbg.html ). Мажи на измита коса и леко подусшена. Втрий хубаво в корените, намажи много хубаво и краищата. Слагаш хавлиена кърпа и се мотаеш така поне 1 час. За седмицата можеш и 2-3 пъти да процедираш. Не знам точно какви са маслата във втория продукт, но този на Икаров съм го обследвала и при добавяне на още малко Лавандулово масло - мисля, че ще орегулираш скоро омазняването! Чисто Лавандулово има на БГ Роза - Карлово и на Етерика също .... Избери си. Можеш и направо маска с хума да си правиш за косата - по-редичка. Каша с водичка и после доста от стимуланта. Хумата също ще окаже добър ефект и освен това придава и блясък.

Ами, това е  Hug
Ако си съгласна .......

  bouquet кожа и чакам да пишеш!!

# 169
  • Мнения: 1 254
Здравей Веси   bouquet ,
От доста време само чета темите за Вашата козметика, но не съм се включвала до сега. От повечето прочетено си направих извод за моята кожа и си закупих продуктите на Талодерма. Може да се каже, че вече не използвам друга козметика. Много съм доволна   bouquet .
Въпросът ми се отнася за майка ми. На 44г. е с нормална кожа. Но има голям проблем. От слънчевите лъчи и се появяват кафяви петна, които вече са целогодишни като през лятото са в стихията си. Препоръчай ми нещо за тези петна моля и нещо за бръчици (може би Магията).
Чакам съвет Simple Smile
Поздрави  Hug

Hug много се радвам, че си доволна!   bouquet
и здравей  Grinning

Ами, петната не са нещо необичайно ... Имам какво да й предложа, разбира се, но ще трябва да изчака 10-на дни, понеже очакванията са ми избелващата серия да излезе на пазара на 21-22.12. Simple Smile Иначе, тоникът вече е на лице отдавна, а и хората си имат резулатати и с него, но на мен ми се ще и лосиончето, което освен всичко е и за обща   bouquet на кожата освен, че е пийлинг и избелва поради това Simple Smile

за момента мога да ти предложа да си маже поне 1 седмица всяка вечер лицето с домашно лосионче - 1:1 сок лимон и сок ябълка, на 2-3 пласта с памуче, престоява 20 мин. и изплаква като леко търка с някаква гъбичка или с хавлийката след това. После хубаво овлажнява навсякъде с избелващия тоник.
Магия - ама да, естествено Wink Безапелационно.
Само дето в момента още няма от дневната.
Мжеш да съчетаеш Нощен Магия (който е и за около очи) с Дневен нормална до суха, за да има спф кремът поради хиперпигментацията.

Ами, това е. не предложих нищо почистващо, понеже не си питала, а и тоникът е частично почистващо средство! Само да спомена, че е добре да маже на цялото лице, за да не се получи неравномерна пигментация случайно. Ако петната са по-изразени, 1вата седмица може и само тях да маже!  Peace


  bouquet кожа и приятна вечер!
Очаквам да пишеш.
 Hug

# 170
  • Варна
  • Мнения: 391
Веси, здравей отново, извинявай че толкова скоро пак се обаждам, но би ли ми казала дали нощния и дневен крем за чувствителма кожа,който ми препоръча може да се използва около очите или е по-скоро неправилно? БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 171
  • Мнения: 224
Здравей, Веси, аз съм поредният ентусиаст, който следи редовно темата и шапка ти свалям, че с такава готовност отговаряш на всички въпроси. Научих доста полезни неща, но така и не успях да разбера какви продукти да избера за моята кожа. Много ми е трудно да подбера продукти, с които да се чувствам наистина добре, защото често получавам алергии (съответно от честото сменяне на кремове в търсене на най-подходиящия). На 22 години съм, имам тънка,чувствителна смесена кожа - бузите са доста сухи, с милиуми по скулите. След механичното им отстраняване обаче остават миниатюрни дупчици като белези от акне, макар никога не съм имала Sad и въпреки, че лицето ми изглежда като цяло гладко, сега забелязвам, че имам доста такива дупчици по лицето... Дали може това да се изглади по някакъв начин? Кожата ми е светла и веднага реагира при смяна на времето с чевени петна, изгаряне - при слънце. Под очите виждам зародиши на бъдеща купероза (така ли се казваше?  Blush ) Засега не е проблем, но вероятно след време...
 Т-зоната е доста мазна и предполагам поради прекалено старателна грижа и механично отстраняване на запушенете пори, резултатът не е много приятен - неравна и загрубяла кожа с разсширени пори, комедони и подкожно насъбиране на себум, който дори да се отстрани, пората, разбира се, пак се пълни и така до без край  Rolling Eyes .
Правя си през седмицата от готовата маска и от маската с хума (само на Т-зоната, но почва да ми се лющи кожата. Ползвам предимно медицинска козметика (Avene), защото тя най-добре ми понася, но мисля, че не е достатъчно. За капак имам сенки и торбички под очите (откакто се помня), може би кожата там е прекалено тънка.
Ще ти бъда мноооого благодарна, ако ме посъветваш какво да я правя тая моя кожа, която няма угодия!  #Cussing out

# 172
  • Мнения: 224
а и забравих да кажа, че ако пък ползвам прекалено мазен крем, ми се запушват дори някои пори на бузите, които иначе не се виждат = милиуми Sad

# 173
  • Мнения: 96
Здравейте, всички в темата!
Здравей, Веси!
Приятно се изненадах като открих такава тема  bouquet
Отдавна ползвам някои от нещата на Талодерма - по препоръка на познати аптекари. Но едва сега като попрочетох оттук-оттам
темата, установих колко много продукти предлагате и се изкуших да се възползвам от съветите ти!
В момента използвам Еудермол 8 за тяло, като постепенно стигнах до него през всичките номера  Simple Smile Нямам чак толкова суха кожа, но поради бременността си го самопредписах и специално за корема и гърдите си го смесвам с бадемово /или друго/ масло. Имам и крем за крака, който е супер, а от крема за ръце вече не мога да се откажа - предпочитам М+Е /или нещо подобно/ Купувам си ги от една аптека във Велико Търново, но не мисля че съм срещала пълен асортимент някъде.
А въпросът ми е относно крема и другите продукти за лице - какво можеш да ми препоръчаш? На 29 г. съм, с нормална кожа мисля, но от време на време се появяват пъпки, които не мога да свържа с нещо конкретно. В търново съм виждала само един крем в тубичка - универсален за лице, но не съм си купувала.
Благодаря ти предварително!  bouquet

# 174
  • Мнения: 1 254
Веси, здравей отново, извинявай че толкова скоро пак се обаждам, но би ли ми казала дали нощния и дневен крем за чувствителма кожа,който ми препоръча може да се използва около очите или е по-скоро неправилно? БЛАГОДАРЯ   bouquet


Oo, мила, дневния беше за суха май Wink
Нощният можеш да използваш около очите, да, но има конкрет и в сравнение с крема около очи мазнинките идват повече - да не подпухнеш. Малко е индивидуално, зависи от микроциркулацията, но по принцип нощния за чувствителна кожа е ок за около очи. Пробвай се една вечер и ще знаеш със сигурност. Да направиш реакция няма шанс, ако това се опасяваш. А за дневния, че и който и да е от дневните - не е препоръчително да се полагат около очите продукти със съдържание на УВ - филтри. Това си е и задължително по-закон предупреждение за опаковките на слънцезащитни продукти, например. Филтрите могат да причинят дразнение! Аз лично нямам проблеми лятото на плажа, но това не значи, че друг не би имал  Simple Smile

Иначе - може да изберем и околоочен крем, няма проблем  Peace

Приятен ден и   bouquet кожа!
Чакам да пишеш какво си решила.

# 175
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе на мен като че ли нощния крем за суха на Талодерм, не ми се отрази добре (взеха да ми излизат пъпчици от него) Sad. Една приятелка ми каза, за темата и реших и аз да вляза да видя какво става. Аз до сега не съм намерила подходящ крем за кожата си.  Sad А кожата ми е суха и много чувствителна. Имам и черни точки, но не смея да отида на козметик зачервявам се цялата и после там където е стискано става на рани, ужас направо и сега не знам какво да я правя.
Веси имаш ли идея какво да ползвам? Разбрах, че ти си специалиста.

# 176
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси, аз съм поредният ентусиаст, който следи редовно темата и шапка ти свалям, че с такава готовност отговаряш на всички въпроси. Научих доста полезни неща, но така и не успях да разбера какви продукти да избера за моята кожа. Много ми е трудно да подбера продукти, с които да се чувствам наистина добре, защото често получавам алергии (съответно от честото сменяне на кремове в търсене на най-подходиящия). На 22 години съм, имам тънка,чувствителна смесена кожа - бузите са доста сухи, с милиуми по скулите. След механичното им отстраняване обаче остават миниатюрни дупчици като белези от акне, макар никога не съм имала Sad и въпреки, че лицето ми изглежда като цяло гладко, сега забелязвам, че имам доста такива дупчици по лицето... Дали може това да се изглади по някакъв начин? Кожата ми е светла и веднага реагира при смяна на времето с чевени петна, изгаряне - при слънце. Под очите виждам зародиши на бъдеща купероза (така ли се казваше?  Blush ) Засега не е проблем, но вероятно след време...
 Т-зоната е доста мазна и предполагам поради прекалено старателна грижа и механично отстраняване на запушенете пори, резултатът не е много приятен - неравна и загрубяла кожа с разсширени пори, комедони и подкожно насъбиране на себум, който дори да се отстрани, пората, разбира се, пак се пълни и така до без край  Rolling Eyes .
Правя си през седмицата от готовата маска и от маската с хума (само на Т-зоната, но почва да ми се лющи кожата. Ползвам предимно медицинска козметика (Avene), защото тя най-добре ми понася, но мисля, че не е достатъчно. За капак имам сенки и торбички под очите (откакто се помня), може би кожата там е прекалено тънка.
Ще ти бъда мноооого благодарна, ако ме посъветваш какво да я правя тая моя кожа, която няма угодия!  #Cussing out


оооо, сложна история, кое по-напред я  Mr. Green
 Hug здравей най-напред!

Ами, искрено казано, ще се постараем, но няма да е мигновен резултата. Иначе - по-добре не използвай от готовата маска на цяло лице (да кажа преди да съм забравила  Blush). Кожата явно е чувствителна (и аз така) и лесно изгаря. Можеш да я държиш по-малко време на тези места, но пък нослето се омазнява тъй, че ... маската минава само за локална потреба върху пъпки и милиуми - о.к.!?  Peace
Виж, тази с хума я позлваш - няма как. Може повечко масло да слагаш, но според мен към тази сухота трябва да подходим не като ограничим маската, а като върнем влагата. Навярно много си третирала кожата.
Принципно, живот и здраве, в края на другата седмица чакам избелващите продукти. Там има лосион, който не е само за ибелване, а си е с АНА и ВНА - гликолова киселина, екстракт от Лимон, Ябълка и Грозде + още няколко неща ... ще го опиша отделно в постинг. Та той ще е много добър за случаи с милиуми, а и за общо освежаване. Но докато го чакаш, предлагам така:

1. Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
(предполагам познаваш вече съдържанието от постингите  Grinning )

2. Тоник - чувствителна кожа
Поне с него праяко да третираме дифузното зачервяване за момента, защото искам с кремовете да третирам възпаленията и омазняването. Трябва да "поотпушим кожата"..  Peace

3. Околоочен гел с Ройбос Wink
(не те учудвам навярно, но пък той много бързо ще отстрани проблемите със сухотата)

4. Нощен крем - мазен и смесен тип кожа
в него няма мазнини, мажи спокойно, а преди него от гелчето на цяло лице!

5. Крем за мазен и смесен тип кожа, 50 мл, туба
с конкретите от Лавандула и Роза.
Той е подходящ и за студеното време.

Хума + дермален разтвор на Лавандулово етерично масло вече имаш Wink Ако не ти щипе, капвай повечко капки - 8-9, от ратзвора.
Предлагам ти и да си направиш домашно лосионче с 1:1 сок от Лимон и Ябълка, ама след 2рия ден го изхвърляй и ново, понеже се окислява и няма смисъл. То ще играе ролята пийлинг продукт, но с плодове Simple Smile Подобрява текстурата и общия вид, избистря, а при по-системна употреба ще се повлияят и тези микро-белегчета.

Предлагам тази схема:
1-ва седмица:
ВЕЧЕР:
тоал. мляко (изплакваш) - лосионче (на 2-3 пласта, стои 20 мин. и изплакваш с потъркване с гъбка) парна баня 5 мин - маска с хума и Лавандула - тоник - гелче на цяло лице, вкл. очи - нощен крем
 Crazy (знам, че са много неща, ама ....)

СУТРИН:
тоал. мляко (ако ти се вижда нечиста кожата) - тоник - гелче на цяло лице (+ очи) - крем тубичка

2-ра седмица
без пийлинг лосиончето, маската с хума през ден, другото си е така Simple Smile

сутрин - също така.
Може после да се смени кремчето от тубата (като го изчерпиш) с дневен крем за чувствителна кожа, ако има много студено време тази година ....

Ами, това ти предлагам, ако го намериш за удачно ...  Peace
Ще чакам мнението ти и какво възнамеряваш  Hug
  bouquet кожа!

П.С. За сега около очичките само с гелчето с Ройбос - то има дрениращ ефект и торбичките обикновено се повлияват бързо Simple Smile
Що се отнася до мазните кремове - ами да, естествено, те запушват порите и правят милиуми. Хиперкератинизация и мазнина в комбинация е точно това  Crazy
До скоро.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 391
Веси  Hug Heart Eyes  bouquet
Решавам още сега - ще послушам съветите ти.  
А  за ефекта ще пиша по-нататък, че сега докато намеря продуктите, после поне няколко дни да анализирам резултата  Grinning

# 178
  • Мнения: 224
Веси, много ти благодаря за светкавичния отговор. Тази седмица се прибирам в България и ще се оборудвам с посочените неща! Simple Smile Дано да има ефект. Иначе за очите в момента ползва на Vichy Oligo 25 стик за хидратация, да го оставя ли засега настрана или?

# 179
  • Мнения: 1 254
Абе на мен като че ли нощния крем за суха на Талодерм, не ми се отрази добре (взеха да ми излизат пъпчици от него) Sad. Една приятелка ми каза, за темата и реших и аз да вляза да видя какво става. Аз до сега не съм намерила подходящ крем за кожата си.  Sad А кожата ми е суха и много чувствителна. Имам и черни точки, но не смея да отида на козметик зачервявам се цялата и после там където е стискано става на рани, ужас направо и сега не знам какво да я правя.
Веси имаш ли идея какво да ползвам? Разбрах, че ти си специалиста.


здравей  Hug
Мисля (ако си представям правилно), че пъпчиците са резултат от това, че имаш и комедони и понеже нощния крем за суха кожа е с по-голям % мазнини, стават известен брой запушвания предполагам.
Аз ти предлагам така:

1. Дневен крем - суха кожа (там не е така) Wink
с екстракти от Краставица, Овес, Лайка и Слез, вит. А и Е, масла от Жожоба и Гроздови семена, спф 12

2. Околоочен гел с Ройбос за цялото лице

3. Нощен крем около очи - на цяло лице, вечер, върху гелчето   bouquet

и маска с хума и розова вода, а ако имаш желание, ще изберем и какво етерично масло да добавиш.  Peace


Какво мислиш?
А, ако не съм разбрала правилно за пъпчиците - кажи ми...
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт