АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 7)☀

  • 23 903
  • 759
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 145
Личния лекар, може да ти пусне 14 дни болничен , след това може да ти дава направление за ЛКК там ти дават болничен за месец и така ЛЛ може да ти дава направление за ЛКК всеки месец, за да ти подновяват болничния до раждането. Аз съм на ЖК по здравна каса гинеколога, който ме следи също не може да ми издаде болничен за повече от 14 дни, за това ми дава направление за ЛКК.


П. С. Болница Надежда също е частна болница, но имат ЛКК и издават болничен, вие питахте ли частния лекар, който ви следи, може ли да ви даде болничен?
И друго въпреки, че съм по здравна каса пак си плащам по 40 лв всеки месец за болничен.

Има ли и други като мен, които не се следят по НЗОК? Ако се наложи да ми пуснат болничен, към личния лекар ли трябва да се обърна? Моят май не издава болнични. Не са ми правени и разните му изследвания като Торч панел, цитонамазка и какво друго имаше... Кръвни и уриня си ги следя аз всеки месец

# 751
  • Мнения: 3 326
Добре де, не разбирам нещо. И аз съм по ЗК, но не се плаща болничния. На предния преглед я питах ще се плаща болничния и докторката каза "не". Беше учудена от въпроса ми, защото предните пъти не съм плащала, а сега изведнъж ми хрумва да питам дали ще се плаща, а и бях казала, че няма да ми трябва и болничен този път. Уж всичко е по ЗК. Не ме водят и да съм лежала в болница. Отивам казвам, че искам болничен и после продължения и това е, само ходя да си го взема като му дойде времето.

# 752
  • Мнения: 2 145
Навсякъде е различно, може вашия лекар да е член на комисия и за това да не ви иска пари, просто фиктивно да ви пише, че сте минали комисия.  В моя град има само една комисия и се възползват от това.... Процедурата при мен е такава, отивам при ЖК или ако нямам час скоро за ЖК, при ЛЛ, те ми дават направление за ЛКК, аз си записвам час за ЛКК, на уговорения час отивам, давам  белия картон на регистратурата и 40 лв, минавам при двама лекари, които общо взето нищо не ми правят само пишат болничния и се подписват и двамата..... И така всеки месец

Добре де, не разбирам нещо. И аз съм по ЗК, но не се плаща болничния. На предния преглед я питах ще се плаща болничния и докторката каза "не". Беше учудена от въпроса ми, защото предните пъти не съм плащала, а сега изведнъж ми хрумва да питам дали ще се плаща, а и бях казала, че няма да ми трябва и болничен този път. Уж всичко е по ЗК. Не ме водят и да съм лежала в болница. Отивам казвам, че искам болничен и после продължения и това е, само ходя да си го взема като му дойде времето.

# 753
  • Мнения: 29
Мисля, че болничните се плащат на места за “лекарската комисия”, която издава продълженията. Не е задължително, но много от здравните заведения взимат такси. Може ли да ми кажете каква част точно покриват от трудовото възнаграждение? 80% от чистото или брутото?

# 754
  • Мнения: 2 145
Честно казано не знам колко процента се заплаща, ако никой не ти отговори тук питай в тази тема
https://m.bg-mamma.com/?topic=1408812
Те знаят със сигурност
Мисля, че болничните се плащат на места за “лекарската комисия”, която издава продълженията. Не е задължително, но много от здравните заведения взимат такси. Може ли да ми кажете каква част точно покриват от трудовото възнаграждение? 80% от чистото или брутото?

# 755
  • Мнения: 328
Мисля, че болничните се плащат на места за “лекарската комисия”, която издава продълженията. Не е задължително, но много от здравните заведения взимат такси. Може ли да ми кажете каква част точно покриват от трудовото възнаграждение? 80% от чистото или брутото?

Болничния е 80% от брутната заплата ( в моя документ пише 70%)

Добре де, не разбирам нещо. И аз съм по ЗК, но не се плаща болничния. На предния преглед я питах ще се плаща болничния и докторката каза "не". Беше учудена от въпроса ми, защото предните пъти не съм плащала, а сега изведнъж ми хрумва да питам дали ще се плаща, а и бях казала, че няма да ми трябва и болничен този път. Уж всичко е по ЗК. Не ме водят и да съм лежала в болница. Отивам казвам, че искам болничен и после продължения и това е, само ходя да си го взема като му дойде времето.
Когато доктора, за когото ти направлението т.е който те следи по ЗК е част от тази ЛКК - не плащаш, а когато не е - плащаш просто навсякъде различна сума. Това го установих наскоро иначе и СЗ се чудих доста защо едни плащат, а други не и по ЗК.

# 756
  • Мнения: 3 326
Лекарката ми не е част от ЛК. Докторката ми разпечатва болничния или си отбелязва кога трябва да е и след два дни отивам да си го взема от регистратура. Това е в Ситиклиник - Варна. Преди 3г и нещо след махането на жлъчката пак имах продължение на болничния. Тогава аз обиколих ЛК да си взема подписите лекаря ми пак не беше от ЛК, но пак не съм плащала нищо, това във Военна болница - Варна. Не е свързано явно с това.

# 757
# 758
  • Мнения: 328
Лекарката ми не е част от ЛК. Докторката ми разпечатва болничния или си отбелязва кога трябва да е и след два дни отивам да си го взема от регистратура. Това е в Ситиклиник - Варна. Преди 3г и нещо след махането на жлъчката пак имах продължение на болничния. Тогава аз обиколих ЛК да си взема подписите лекаря ми пак не беше от ЛК, но пак не съм плащала нищо, това във Военна болница - Варна. Не е свързано явно с това.
Няма да им хванем спатиите значи😂 Уж ти става ясно, после излиза нещо друго и пак се объркват нещата хаха

# 759
  • Мнения: 696
Аз съм в частна болница, но лекарката издва болнични, подспива се 3 пъти вместо комисия и така, но ако болничният не е в деня на прегледа, те таксуват един преглед, защото реално няма как да издадат документа без уж да са те прегледали.

Общи условия

Активация на акаунт