АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 7)☀

  • 25 002
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 944
Сетих се още нещо към покупките: сутиен за кърмене
Към опитните мами ми е въпросът. На кой етап се купува? Знам, че размерът на сутиена се променя през тези 9 месеца, но до кога?

# 676
  • Мнения: 3 353
Сетих се още нещо към покупките: сутиен за кърмене
Към опитните мами ми е въпросът. На кой етап се купува? Знам, че размерът на сутиена се променя през тези 9 месеца, но до кога?
Моя номер се промени и след като родих и гърдите ми се напълниха с кърма, но за около месец. Според мен сутиен чак е 9м.

# 677
  • София
  • Мнения: 5 623
С първата бременност забременях чашка Б, докато кърмех бях Д.
Сега пак забременях на Б, вече си купих два нови сутиена (не за кърмачки) чашка Ц.
Относително е, това може да е и от последните покупки.

# 678
  • Мнения: 37
За разликата между пелените ще напиша кратко  и систематизирано описание за всеки вид , дано помогна Simple Smile
Муселин фино тъкан памучен или копринен плат, позволява на кожата да "диша".Подходящ при сух и горещ климат.Пере се до 40 градуса и се глади с НЕ гореща ютия.


Бархет вид мъхест памучен плат, с фина и мека на допир материя със свиваемост до 5% , но с голяма здравина!Бархет се тъче от чист памук, а когато има полиестерни влакна се нарича Бархетин.Бархетът е по - плътен, подходящ за спално бельо и чаршафи , както и за по - хладно време.


Тензух Мек и фин , поддържа добра циркулация , изсъхва бързо, абсорбиращ , може да се използва след баня , като постелка против напишкване, като сенник на количката , при гладене на дрехи или за миене на прозорци.Много попиващ.


Сега от това , което прочетох и написах , оставам с убеждението ,че мога да ползвам муселинова пелена за топло време , бархетна вечер или при по - хладно/ветровито време, както и за чаршафи, а тензух при измиване на дупето , къпане под хавлийката , върху повивалника при смяна на памперс .

Най-точното дефиниране! Благодарим!
И да , с първото бебе ги използвах точно, както сте описали за топло и студено време и под хавлията за баня.
Моят списък е съставен и всеки ден го препрочитам от мерак, едва се сдържам да хукна по магазините, но съм решила да изчакам, живи и здрави, поне до май.

# 679
  • Мнения: 2 199
Момичета, знам че е  рано, но вие мислили ли сте за имена? Аз още преди да забременея ми се въртеше едно име за момиче в главата - Яна, за момчето още не съм  измислила, но ми се иска да са с кратки имена и по възможност български. Името Яна малко ме притеснява, защото в нета пише, че това име носи лоша  карма, като деца са буйни и не слушат никой, а като големи объркани Anguished и това малко ме стресна.... Вие как мислите, имате ли близки жени около вас с името Яна, тежък и объркан ли е животът им?

П. С.
 Още не сме говорили с мъжа ми за имена, защото е рано☺️, така че не е решено... просто сега реших да прочета в нета малко...
Споделете и вие, въртят ли ви се някакви имена в главите? 😊

# 680
  • Мнения: 2 458
Обяснението на Орехче за пелените със снимки си е направо за първа страница.
Аз не съм раждала и ми бе от полза обяснението, не знаех каква е разликата.
Simple Smile

# 681
  • Мнения: 944
Lizi:)Simple Smile, и аз харесвам това име. Точно като теб обаче като прочетох същите тези неща…и се разколебах. Иначе и аз харесвам кратките имена и може би сме избрали.

Обяснението за пелените е страхотно!

# 682
  • Мнения: 3 353
Още не сме мислили за име, ние все в последния момент ги избираме. Баткото като разбра, че ще има сестричка, започна да дава предложения за имена, но за момче. Обясних му няколко пъти, че ще е момиче, коментара накрая беше: "Добре, мамо, разбрах, че ще имам сестричка, обаче ако е братче все пак можем да го кръстим ...."

# 683
  • София
  • Мнения: 5 623
Ние сме готови с имената. Ако е момиче, ще е Йоана. Момчешкото име ни е Теодор.

# 684
  • Мнения: 701
Аз съм харесала Нора, баба ми също се казва така. Но за второто име вече стана проблем, искам да си подхождат. Мислех си за Дара, Лора и някак все не ми звучат за моето бебе. Давайте идеи, ако нещо ви хрумне.

# 685
  • Мнения: 771
Аз съм харесала Нора, баба ми също се казва така. Но за второто име вече стана проблем, искам да си подхождат. Мислех си за Дара, Лора и някак все не ми звучат за моето бебе. Давайте идеи, ако нещо ви хрумне.

Ния ми звучи добре с Нора.

# 686
  • Мнения: 29
Здравейте на всички! Нова съм в групата и в сайта и ми отне доста време да прочета всичко. Много е хубаво, че сте така активни! Очаквам първото си бебенце през август. Терминът ми е на 16-ти и ми потвърдиха, че ще е момиченце. На втора фетална морфология съм на 1-ви април и надявам се всичко да е наред, тогава ще започна със списъците за пазаруване. Много се радвам, че сте създали групата, защото нямам идея откъде да започна с тази задача Simple Smile
В 19-та седмица съм, хапвам нормално, от нищо не се лишавам, но съм качила само 2 кг. Ще кача и снимка на коремчето. С приятеля ми (живот и здраве, юни - бъдещ мъж) постоянно мислим за имена. Искахме да бъде на баби или дядовци - с М, Д или Г, но имената не ни харесват за нашето момиченце. Засега сме се спрели на Ния или Евелин. Интересно ще ми е да прочета и вашите мнения по въпроса Simple Smile
Имаме си Джак Ръсел на 5 годинки. Той иска да го оставим за година при семейството ми, аз не искам да се разделям с него и не знам как ще се разберем. Джакчето се скубе постоянно, космите са бели и набаващи се навсякъде и е хиперактивен. Не знам как ще се справяме.
Скоро ни предстои да се местим от квартира в наше жилище. Тези 5 месеца бяха много изтощителни с огледи, кандидатстване за ипотеки, но вече всичко си идва по местата и живот и здраве от средата на април ще се кротнем. И аз се надявам да се насладя спокойно на бременността. От май мисля да изляза в болнични, за да се подготвям само за бебенце.

# 687
  • Мнения: 2 686
Аз и досега си ползвам пелените. Бях купила бархетни от Джъмбо и бюджетни тензухени от Хиполенд. Бърша дупето с тях, взимам си като ходим на почивка пак я за дупе, я за след баня или да постеля върху леглото като сменям памперс. Като бебе пък постелях върху чаршафите и така като повърне (дъщеря ми връщаше по малко), просто слагах нова пеленка и така не съм сменяла толкова често чаршафи.

Ако знаех, че ще ги ползвам толкова дълго време, щях да купя по-скъпи и качествени. В Айко мисля, че имаше със страхотни десени и много приятни на допир. И сега, въпреки че си имам, мисля да купя десетина броя по-качествени. Влизат в употреба къде ли не Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 243
Добре дошла Радди , ставеме три бъдещи съпруги в групата 😀Аз съм на мнение , че ако кучето ще се връща после по- добре изобщо да не излиза от дома и да свикват с бебенцето още от начало,но вие с мъжа ти ще си решите как е най - добре за вас .Аз също ще излизам отпуска началото на май Simple Smile
Ние май сме измислили имена и за двата пола според зависи какво ще се окаже в крайна сметка.Янка познавам - щура е много и не и върви съвсем в живота , но не е чак в някакви беди.Познавам и Яна - тя също беше щура катп дете , сега излежда щастлива - не мога да кажа със сиг, защото не поддържаме мн връзка вече.
За име с М предлагам Михаела.
За близначките Нора и Рая ми идва на акъла.
Има ли някоя от вас  ,която по - задълбочено е правила проучване за матраци.Какъв да е - с пяна и кокос ? С пяна и полиуретан ? Мярнах и за някаква пяна Eliofoam или нещо такова...много св чудя какъв да е.

# 689
  • Мнения: 1 473
За женски имена харесвам Анастасия, Лилия, Лора, Катерина, Калина, Карина, Светлана, Матея... Сигурно има и още Grinning
Познавам Яна, наистина е на никъде в живота и доста объркана. Но името си е хубаво, мисля че не зависи от него какъв ще е човек.
Ние сме избрали мъжко от излизането от трансфера ми. Мъжа ми го написа по снимките и не мога да го сменя.


С колко женски имена се наредих, все едно чакам момиче Grinning

Последна редакция: пн, 21 мар 2022, 13:45 от Magic1720

Общи условия

Активация на акаунт