Белодробен Емфезем

  • 1 028
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Майка ми беше болна,след преглед от л.л. и каза бронхит..изпи си антибиотика и всички лекарства,но една седмица след това всичко на ново+ задух,като ходи.Направихме рентген, на който излезе хроничен бронхит, белодробен емфизем и двустранни бронхиектазии.
Изписаха и антибиотик,пак за кашлицата и една помпичка да си впръсква по 2 на ден.
И всичко до тук.Реших да видя все пак в интернет какво е това заболяване  и направо съм в шок.Някой сблъсквал ли се е с това, наистина ли е нелечими. Чета и за диети, пулмолог нищо не каза,абсолютно нищо. Ако някой може да ме насочи към нещо, ще съм благодарна

# 1
  • Мнения: 925
Здравейте. Какво се случи с майка ви? Аз сега съм с тази диагноза и търся информация.

Здравейте,
Майка ми беше болна,след преглед от л.л. и каза бронхит..изпи си антибиотика и всички лекарства,но една седмица след това всичко на ново+ задух,като ходи.Направихме рентген, на който излезе хроничен бронхит, белодробен емфизем и двустранни бронхиектазии.
Изписаха и антибиотик,пак за кашлицата и една помпичка да си впръсква по 2 на ден.
И всичко до тук.Реших да видя все пак в интернет какво е това заболяване  и направо съм в шок.Някой сблъсквал ли се е с това, наистина ли е нелечими. Чета и за диети, пулмолог нищо не каза,абсолютно нищо. Ако някой може да ме насочи към нещо, ще съм благодарна

# 2
  • Мнения: 4
Ами с тази помпичка,все едно не е била болна, нито кашля..нито задух.Лошото е ,че започна да пуши на ново.Оказа се,че всеки втори е с тази диагноза, и това което изчетох в интернет няма нищо вярно.
След 3 месеца идете пак на рентген

# 3
  • Мнения: 925
Мен ме оперираха миналата седмица,защото имах були (мехурчета с въздух) Сега се възстановявам ,но ми е много трудно . Преди това имах спонтанен пневмоторакс.


Ами с тази помпичка,все едно не е била болна, нито кашля..нито задух.Лошото е ,че започна да пуши на ново.Оказа се,че всеки втори е с тази диагноза, и това което изчетох в интернет няма нищо вярно.
След 3 месеца идете пак на рентген

# 4
  • Мнения: 4
Това всичко не се ли получава от пневмония.
Знам само,че не трябва да се пуши и засилване на имунната система- на нас ни казаха всеки ден мед и лимон. Ще мога да дам резултати след 2 месеца,когато мине другия рентген.
До тогава ви желая бързо възстановяване!
И бъдете нахални,разпитвайте за всичко докторите!

# 5
  • Мнения: 925
При мен се оказа наследствено. Благодаря ви за отговора . Желая ви всичко най-добро!
Това всичко не се ли получава от пневмония.
Знам само,че не трябва да се пуши и засилване на имунната система- на нас ни казаха всеки ден мед и лимон. Ще мога да дам резултати след 2 месеца,когато мине другия рентген.
До тогава ви желая бързо възстановяване!
И бъдете нахални,разпитвайте за всичко докторите!

# 6
  • Мнения: 12
Здравейте, бихте ли назовали името на инхалатора ( помпичката) която майка ви е ползвала.

При мен няма кашлица и не чувствам задух, но след прекарана пневмония тялото ми често ме кара да въздишам, при което издишването след поет дълбоко въздух е затруднено понякога. Физическата активност не влияе на дишането/издишването, но все пак ще съм благодарен да напишете името на помпичката. Благодаря предварително.

# 7
  • Мнения: 174
Здравейте, след прекаран бронхит след месец симптомите ми се върнаха със задух. Пулмоложката ме изпрати на спирометрия. Обобщението от там е умерена обструкция. Преди месец на ренгена излесе увеличени сенки, конгестирани и сгъстен белодробен рисунък. Сега умерена обструкция от спирометрията какво е това? С нея ще се видим в четвъртък след обед.

Общи условия

Активация на акаунт