Синдром на раздразненото дебело черво тема 2

  • 102 332
  • 1 692
  •   4
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 49
Извинете, забравих да кажа, че съм пускала, нямам проблем с хормоните на щитовидната, всичко беше в норма, направих целия пакет...
Според мен посетете и ендокринолог и ще ви пуснат и хормони. Това не е нормално,никак даже,още по-малко тъпият отговор,че е от стрес...Има друга причина за всичко това

# 1 681
  • Мнения: 16
Здравейте. Искам да ви попитам има ли хора от вас, които имат проблеми при менструацията? От както започнаха проблемите ми и имам СРДЧ в началото менструацията ми стана по-кратка, но миналата година септември последно ми дойде и от тогава я няма. Реших да изчакам малко, защото бях и доста отслабнала и реших, че е възможно и от това да е, започнах да качвам килограми, но промяна няма, отидох на гинеколог, защото вече доста се притесних, няма никакъв проблем и той предполага, че нещата са на нервна почва. Моля дайте ми съвет, може би наистина и стреса ми дойде в повече, не знам как да постъпя, имали и други минали през това. Мисля да потърся и второ мнение, пък да видим. Благодаря на всички предварително.
Преди години имах такъв проблем. Имаше едни няколко години в които не ядях месо, всъщност аз тогава почти нищо не ядях, бях много слаба и ми спря цикъла, имах много нисък естроген. След като започнах да се храня пълноценно се оправиха нещата.

# 1 682
  • Мнения: 44
От цял ден четене стигнах до извода, че не СРЧ ми е проблемът, а явно с пудендален нерв, той би могъл да бъде засегнат при абразио. Някой сблъсквал ли се е с това? Гастроентерологът изписа Профенид и Милгама, ама от този Профенид ми се получава разтройство...Иначе облекчава.
Просто смени Профенида със друго НСПВ като Бруфен ретард(с удължено освобождаване) или Вимово (или питай лекар) и изчакай, ако е нерв ще се оправи, но ще отнеме малко време.

# 1 683
  • Мнения: 8 827
Пак имам криза, станах през нощта преди 4 часа и повече не спах. Сега се чудя ще мога ли да спя тази нощ. Като легна ме боли по протежение на цялото дебело черво и особено силно в ляво и дясно на пъпа. Не помагат болкоуспокояващи. Само ако не ям изобщо, но няма как.

# 1 684
  • Мнения: 425
Ън, много съжалявам... Какво предизвика кризата този път, имаш ли идея, храна или?

Освен някакви неща тип пробиотици, капки за стомашен комфорт и т.н., не знам какво друго да ти предложа аз... Да ти мине бързо!!!!!

# 1 685
  • Мнения: 8 827
Не, внимавам много с храната. Нямам идея какво е, но в сряда ходих да контролен преглед и там в кръвните ми изследвания излезе, че ГГТ ми е завишено два пъти. Не можаха да разберат от какво е, гледаха ме на ехограф, всичко е наред. Мен не ме болеше още нищо и бях добре. Накрая махнах с ръка и се прибрах ,че бях капнала цял ден гладна и жадна в болницата. И тази нощ ме заболя. Явно е било започнало вече, щом беше се отразило в ГГТ, но нямах симптоми още. Почнах всички пробиотици, болкоуспокояващи, диети и всичко, което взимам и правя, дано не се проточи дълго.

# 1 686
  • Мнения: 221
Здравейте, имам интересен въпрос за тези от вас, които са имали слуз в изпражненията.
Как определихте, как я виждате, как изглежда? Извинявайте за въпроса.... но понякога, след тоалетна по хартията остава нещо като бяло течение, лигаво, не в самия фецес. И не могя да определя дали е слуз от изпражнението или е бяло вагинално течение.
Благодаря!

# 1 687
  • Мнения: 902
При мен прилича на желе от консерва (отделно, обикновено излиза накрая) 😏
Друг път е все едно има течно масло върху "акито". В същото време едва ли имам загуба на мазнини, белтъци - нито отслабвам, нито имам отклонения в който и да е кръвен показател.
Описаното от теб отговаря на 100% на вагинален секрет, характерен за нормално протичаща овулация.

# 1 688
  • Мнения: 221
При мен прилича на желе от консерва (отделно, обикновено излиза накрая) 😏
Друг път е все едно има течно масло върху "акито". В същото време едва ли имам загуба на мазнини, белтъци - нито отслабвам, нито имам отклонения в който и да е кръвен показател.
Описаното от теб отговаря на 100% на вагинален секрет, характерен за нормално протичаща овулация.

Благодаря Ви. След това , което описахте, смятам и аз, че е по- скоро вагинално течение около овулация!

# 1 689
  • Мнения: 11 757
Желе от консерва май е точното описание. Имах еднократно.

# 1 690
  • Мнения: 130
Някой има ли срч с болка в дясно,долу ниско и около пъпа?

# 1 691
  • Мнения: 8 827
При мен прилича на желе от консерва (отделно, обикновено излиза накрая) 😏
Друг път е все едно има течно масло върху "акито". В същото време едва ли имам загуба на мазнини, белтъци - нито отслабвам, нито имам отклонения в който и да е кръвен показател.
Описаното от теб отговаря на 100% на вагинален секрет, характерен за нормално протичаща овулация.

При мен е точно същото. Имам и друго придружаващо нещо - винаги когато имам такова желе, акито става светло кафяво на цвят. Дори да не е разстройство. За кръвния показател - не бях забелязвала досега дали някакви отклонения има, но миналата седмица в сряда имах завишено ГГТ 2 пъти над нормата и след 2 дни започнаха проблемите. Сега съм с криза. Боли ме корема по протежение на дебелото черво, имам и адско разстройство. Изобщо не мога да търпя храна, каквото и да хапна, веднага боли и отивам в тоалетната. И сега имам въпрос - утре трябва да ходя на зъболекар, а направо не знам дали мога да издържа и това насилие над тялото ми, ще ми вадят 3 нерва. Не знам дали да искам да отложа, защото почти нищо не ям и съм много отпаднала? Имам обаче арсен в зъба и може би трябва да се махне. Какво бихте ми дали като съвет?

# 1 692
  • Мнения: 5 709
Ън, няма ли вероятност да се разсееш от зъболечението и изобщо излизането от вкъщи?
А и арсен-да не стане беля. Аз не бих отлагала.
Пробвала ли си това с лъжица ориз във вода до разваряване и да пиеш само водата. Беше писано назад за оризовата вода.

Общи условия

Активация на акаунт