Болница ТОКУДА

  • 218 777
  • 2 154
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 158
Днес ходих там на платен прием при д-р Карагьозов. Докторът е прекрасен професионалист и много мил човек, прегледа ме много внимателно и изобщо за него мога само хубави неща да кажа. Организацията обаче е отчайваща. Отидох с предварително записан час, но въпреки това чаках 40 минути на регистратурата, за да си платя прегледа. След това се качих на втория етаж за прегледа. След него пък, придружена от една сестра, отидох на друго място (май беше на същия етаж, но доста далечко), за да си платя допълнителните изследвания. По някаква причина обаче там не можеха да се платят всички допълнителни изследвания, та за част от тях отново отидох, придружена от същата сестра, на регистратурата. Там пък не можаха да ми издадат наведнъж бележка за двете изследвания, които трябваше да доплатя и ме накараха да им дам парите първо за едното, издадоха ми касова бележка и после ме накараха да платя и другото и ми дадоха отделна касова бележка за него. На всичкото отгоре в техния компютър не бяха отчетени плащанията, които бях направила един етаж по-горе.

В резюме, прекарах в болницата точно два часа и половина, от които прегледът траеше 20 мин. А отидох там, и то на платен прием, тъкмо  за да спестя време.

# 91
  • Мнения: 2 663
Да, но не е преподписан както ми казаха на регистратурата преди броени дни ( каквото и да значи това, след като не са имали такъв, нали откриха болницата декември)  и не можах да използвам направлението, което носех.Един вид не работят с касата!

# 92
  • София
  • Мнения: 3 064
Мдааа, явно и японците не са успяли да се преборят с българското безхаберие Sad

Жалко...

# 93
  • Мнения: 4 138
за мен Токуда е на нивото на една средна немска болница, като вид и повърхностни впечатления. Оттам нататък обаче болницата си става побългарена. В педиатричният кабинет няма везна за мерене на бебето Crazyне била дошла още от япония Crazy на рецепцията работи някакъв персонал newsm78във всеки случай със сигурност без медицинско образование-не са наясно дали при ортопедите преглеждат бебета например-въртят се телефони, никои никъде не го вдига baby_neutral в тоалетните, където нямах щение да вляза, се оказа( по думите на мъж ми hahahaмръсно. електрониката сдала багажа в неравната битка със ганьо балкански и сега има родни пластмасови казанчета за хигиенизиране потребностите на последният. чакахме половин час при условие че имахме записан точен час за педиатър. около нас се суетяха медицински елементи и един бесен баща - дали му час при несъществуващ лекар #Crazyи ни се извиниха, че чакаме, но този човек бил толкова скандално настроен hahahaуточнявам-без направление бяхме-плащаме си са прегледа. на всеки апарат касов имаше на хартишка написано " не исключвай" на българина си му требе хартишка с директиви/няма как Joy.
дотук лошото, или да кажем, нормалното за нашата държава.
Иначе лекарката беше много любезна, сестрата и тя. поставиха диагноза на бебето и си тръгнахме по живо, по здраво. пред централният вход имаше голям пепелник за пушачите-около него се валяха дваисетина угарки от цигарки......инак в пепелника почти нищо
Абе изобщо-горките братя японци......не са май наясно къде са построили болница. ние ще побългарим даже и марсианска болница. БОЛГААР, БООООООООЛГАААААААР-няма да опетним паметта на Бай Ганйо я Laughing

# 94
  • Мнения: 4 138
ами симпатична и маи доста компетентна жена. постави ни диагноза атопи4ен дерматит и ни смени АМ/а. ще видим какво сте кажат други лекари

# 95
  • Мнения: 3
Посетихме със съпруга ми болницата през почивните дни и това, което ни казаха относно раждането е: ако сте здравно осигурени за нормално раждане здравната каса дава 400, а вие доплащате 700, за секцио - здравната отново 400, а вие 900. В цената влиза избор на екип. Бяха много любезни, показаха ни отделенията за раждане, стаите, така наречените ВИП стаи и другите помещения.

# 96
  • Мнения: 99
показаха ни отделенията за раждане, стаите, така наречените ВИП стаи и другите помещения.
Разкажи моля те за впечатленията ти... какво видя и т.н

# 97
# 98
Towa, koeto na men mi kazaha, kogato posetih bolnizata i spezialno dr. Dikov.:
- zdrawnata kasa poema 240 lv, normalno razdane se doplasta 700, sekzio 900
- towa doplastane wkliu4wa izbor na ekip
- pri izbora, koito e zelatelno da se naprawi do okolo 2 sedmizi predi razdaneto, se prawiat pregled i se opredelia weroiatnia na4in na razdane. Tazi izsledwania ne se wkliu4wat w sumata za doplastane - razbiraj plastash dopalnitelno
- o4akwa se eventualno promiana na zenata - ot 700 na 400, no ne e sigurno dali ste bude glasuwana ot oprawitelnia sawet...
- zena na pregled 25 lv., rabotiat i s naprawlenie

# 99
ina4e rodilnata zala e indiwidualna (ima bania i wana), w stai4kata ima samo edno rodilno leglo i kut za bastata. Bebeto go dawat i wednaga sled razdaneto, stiga sustoianieto na majkata da go pozwoliawa.
Ima predrodilna staia. Do Predi desetina dena imaha samo edno razdane sekzio. Razpolagat s kovioz i medikamenti rawni na tezi w Maj4in Dom (ako detenzeto ima nuzda ot takiwa - niama prekarane do maj4in dom). Akwariumat im (tam kudeto durzat noworodenite) e otnositelno maluk, za okolo 7-8 legulza. Ne znam kolko rodilki mogat da poemat.
Staite za rodilkite sa s 4 legla. Ima i VIP staia.
Tehnikata e nowa i moderna, naistina na niwoto na sredna nemska bolniza, a za bulgaria ... luksozna.
No rodilnoto oste ne e razraboteno. Ostanah s vpe4atlenie, 4e sestrite i doktorite oste ne sa naiasno koe kak stawa - naprimer kak se priema pazient.
Liubopitna sum ako ima ve4e hora s opit - da spodeliat..

# 100
Аз наскоро бях там и какво да ви кажа, след първоначалната еуфория от прекрасната архитектура и вътрешния дизайн се сблъсках с такова безчовечие от страна на рецепционистките от Вътрешни болести (там има ултразвук), че се отчаях. Стана ми лошо по време на ултразвуковия преглед и излезнах да намеря вода. И питам: имате ли вода? Отговор: Няма!!! Няма барче и няма откъде да се купи!!!
Аз гледам зад тях 2 големи бутилки вода и не мога да повярвам, че те не предложиха на бременна жена чаша вода!!??? После можете да си представите моето смайване, което беше придружено от почти припадък. Отидох до главната регистратура да се оплача... много се извиниха, но нямало вода... Пратиха едно момче да ми купи от 9тия етаж от ресторанта... Безумие... да трябва да ходиш до деветия етаж в това състояние... Е, донесоха ми вода, докато се опитвах да разбера какво японско ще запазим от това начинание...Може би само името?... Да не говорим за вече разбитите тоалетни, споменато в по-горен постинг. В общи линии в болницата цари хаос и административно безхаберие. А за родилното: още не е разработено и ми се струва, че време трябва да мине, за да се научи персонала как да работи с новата апаратура и къде са ел. конатактите...

# 101
  • София
  • Мнения: 142
Имам позната, която работи като сестра в Токуда и казва, че са събрали много добри специалисти в болницата.

# 102
  • Мнения: 99
Не знам, днес за пореден път бях в болницата и отново бях възхитена от обслужване, обстановка и всичко...
Утре съм на операция там и нито за миг не се съмнявам в избора си.... Да не говорим за специалистите и прекрасния подход към пациента...
Може би има проблеми в тоалетните, но тъй като не ми се е налагало да ги ползвам и не съм се сблъсквала с вида им, но всичко друго е ок.... пред мен зачислиха на едно отделение, чистачка само за там защото има много посетители. През няколко минути мъжа на регистратура ми се извиняваше защото доктора бе на операция и се наложи да го изчакам 20 мин... Предложиха ми кошница със списания, както и на другите чакащи...
Обясниха ми прекрасно какво да си нося, от какво нямам нужда и за вода ми казаха, защото в болницата няма къде да се купи и т.н
Но за мен не е нормално това което правят с кафенетата в болниците в БГ... Това да се разхождат хора с вафла или принцеса в ръка.. помъкнали табли с кафета, признавам си никъде не съм го виждала....

# 103
  • Мнения: 3 576
Какво им е толкова на тоалетните бре хора?
Даже са с подгряващи седалки.....

# 104
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
По принцип моят гинеколог е в Шейново, а там не работят със здравната каса. Той ме посъветва женската консултация да си я правя към местната поликлиника, но ние такова чудо нямаме, и се чудех дали, след като в Токуда работят със здравната каса, провеждат женска консултация към здравната каса?!?

Общи условия

Активация на акаунт