Отговори
# 105
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
За мен лично по-страшно е, че когато в този форум някоя майка каже, че не бие детето си и не му крещи, автоматично се обявява за лъжкиня и ССФ  Confused
защото не могат да бъдат такива - некрещящи и небиещи.
Много по-лесно е да врътнеш един шамар и пак да си допиваш кафето/допушваш фаса/чатиш и т.н., отколкото да разбереш или да се опиташ да разбереш защо, аджеба, се е стигнало до това (провинение някакво на детето).

# 106
  • Мнения: 193
Чудя се:
1. Как 4-годишно дете е оставено само без надзор. Къде са родителиту му?
2. Как така спокойно се размотават педофили на свобода. Къде е полицията?
3. Защо не се работи с агресивните деца. Къде са училищните психолози, ако приемем че родителите са безотговорни?

А иначе и аз мисля, че разковничето е в семейството.
Дразня се от една категория родители, за които най-голямата ценност е децата им винаги да са в правото си. Те са особено горди, когато детето им успее да изтръгне играчка, от ръцете на друго детенце /ако това стане с агресия са още по-доволни/. Била съм свидетел и на поощрения и аплодисменти. "Нашият ще сe  оправя в живота" се успокояват простаците.
Лично за себе си като родител, нямам програма по която да възпитавам детето си, разчитам на сърцето си. Много го обичам и се стремя да го усеща. Искам да го науча на любов, да бъде толерантен към другите и да отстоява своето по интелигентен начин. Надявам се да успея.
Четейки в този форум, съм оптимист за поколението на нашите деца /Нямам предвид целият форум, а само 3/4 от него/

# 107
  • Мнения: 135
Леле , Crazy, това наистина е ужасно........
Потресаващо,и една от тях ми е колежка....Може би трябва да пусна отделна тема...

# 108
  • Мнения: 135
Чудя се:
1. Как 4-годишно дете е оставено само без надзор. Къде са родителиту му?
Майка му работи на 2-рия етаж като продавачка,и се крие от него,защото шефката и неразрешавала малкия да ходи при нея в магазина да не пречи и съответно детето незнае че майка му е на долния етаж,а баба му и аз незнам защо не реагира,само не го пускаше в коридора и после казваше на майка му за отношението на другите към детенце.
Моята колежка има 6г. дете и я пуска сама да ходи на 2-рия етаж да си играе на пързалката с другите деца,и ми се хвали че продавачките на детско облекло и давали да мери дрехи и е съвсем спокойна за детето си.Праща го там,защото шефа и каза ,че не иска детето да стои в офиса защото е буйна и пречи на работата.А мъжа на колежката си стои у тях пред компютъра,вместо да е с детето.

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 14:30 от Crazy

# 109
  • Мнения: 1 615
Всички деца са добри! Само че някои не случват на родители...
Не казвам, че всички "лоши" деца са продукт на истински лоши родители, но определено на немарливи към възпитанието, немислещи, смятащи, че това е дреболия, онова - без значение, оправдават се, че "всички деца така правят" и т.н. Полудявам от това "всички". Ами моето не го прави! А не го прави не защото не се опитало някой път, а защото съм го спряла още при първия опит и съм обяснила защо, независимо от възрастта.
По въпроса за "лидерите" и "по-темпераментните деца" (това искам някой да ми го обясни!), определено смятам, че това са деца, които просто будят умиление у близките си с простотите си. А след определена възраст, "Ах, как тъй стана?!". Ще копирам свое мнение то друга тема за насилието сред децата:
Най-елементарното: детето, учейки се да ходи, е паднало и се ударило. Баба/мама скача, грабва го и надава крясъци "Ах, лош стол! Как ми удари детенцето! Сега ще го набием! На! На!". Или: съседското дете не е "уйдисало" на съответното бебе, защото в крайна сметка и то е дете и не ще да си даде играчката бебето да му я лигави. Зад гърба на върпосното дете баба/мама казва "Лоша ли е кака? Баба / мама после ще я набие"...
Ето така се започва. И тези, които не са започнали така, сега трябва да изслушват с разбиране разсъждения в стил "Ама ние никога не сме давали лош пример!" (да бе!) и да се чувстват виновни, когато им се репчат "Какво сега, аз да ме изкарате родител-чудовище ли искате?!" (ами не, ти просто си от бавно-мислещите, за Бога!).
И не, не всички от един или друг задължително вид стават такива или онакива, но никоя предпоставка не бива да се пренебрегва. Ето тука сега майките на "лидери" рекоха: "Не, малтретираните и потиснатите стават престъпници" и си измиха ръцете. Е, добре, хайде ще приема, че няма да станат убийци. Ами да станат просто домашни тирани по-оправдано ли е? А аз бих казала, че малтретираните може просто да си останат жертви за цял живот, ако ще търсим вратички. Или да умрат млади. Това успокоително ли е?

Разбира се, че трябва да мислим не само как да опазим децата си, а и как да не допуснем да застанат от страната на "лошите". Аз все това се питам: "Господи, ами ако съм на мястото на майките на подсъдимите?! Ами ако...". Но повечето ми познати, като повдигна такива въпроси, казват: "О, не искам да мисля такива неща! Спрях да гледам новини, за да не се разстройвам". Чиста работа, ама щрауска...

# 110
  • Мнения: 412
исках да прочета всиччки разъждения, заради които Вергилия е създала тази тема,тъй като аз съм много млада,детето ми е много малко и мислех,че ще прочета полезни неща
поне съм наясно с черната хроника
искам да попитам нещо-имам приятелка,чийто 4-годишен син е адски агресивен, буен и т.н.
какво да направи с него? в семейството им цари мир и любов(познавам я много добре),спокойствие-няма скандали и караници.Всичко се обсъжда и решава спокойно и добре претеглено
ходили са на какви ли не лекари и специалисти,за да открият причината детето да е така буйно-всички казват много е емоционален......

# 111
  • Мнения: 155
Каквото и да говорим, нация, която не може да опазва децата си е обречена. Независимо каква е причината - дали в семейството, дали в генетичната предразположеност, дали в заобикалящата среда, дали в училище, дали от недотам ефективните социални и наказателни разпоредби в закона. И така черната хроника непрекъснато се дописва - убити деца, малтретирани деца, деца, починали от недохранване /снощи съобщиха за момиченце на 1г и 6м,починало от системно недохранване/, деца , превърнали се в престъпници. Случаите изобилстват и със сигурност ще продължат да нарастват...за най-голямо съжаление и се питам накъде вървим???

# 112
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Повечето деца насилници, както някой по- нагоре писа, са или ромчета или мюсюлманчета.......Ние тука нищим за нашите си деца, но какъв е техния живот сред нас не ни интересува.......и като видим просещо дете, го подминаваме .....не се обаждаме на защитните организации или в полицията....все едно е нормално това нещо.........учим децата ни, че онези там са различни от нас........и т.н. и се превръщаме в индиректна причина  децата да се превръщат в насилници........

# 113
  • Мнения: 25 742
Някой няма ли да поправи заглавието?  newsm78
Убиецът е на 9 години, а не на 14...

# 114
  • Мнения: 251
Много интересна и поучителна тема. Благодаря на някои от съфорумките за ясните и изчерпателни отговори Simple Smile
 Момичета Вие ми давате надежда, че не всички са изперкали на тема "моето дете е винаги право, всичко е период, всички са така, ние сме по-буйни просто.....". За мен това са чисти оправдания. Не съм майка, все още, Simple Smile но четири години съм била детегледачка и смея съвсем отговорно да заявя, че ролята на родителите или на възпитателите в семейството е огромна! Да, вярно е, че децата са различни, някои са по-буйни, но именно тука е ролята на родителя да въведе ясни правила, ясни граници, детето трябва да знае, че номера просто не минава и толкова. Всяко дете изисква различен подход, затова е трудно да си родител, защото трябва да намериш "цаката" на твоето дете, а всичко друго си е общи приказки. А най ми е странно, когато някои попитат: "Ама защо моето дете така прави?" Ами защото така сте си го научили или по-скоро, защото така сте му позволили да прави" И моля Ви нека няма обидени, защото всички ни тресе една и съща мисъл - "децата ни да бъдат по-добри", а за да направим това май ще трябва да не се подкрепяме лъжливо, а да се погледнем и да си поправим грешките. Нека го направим, а Simple Smile

# 115
  • София
  • Мнения: 38 760
Ми как няма да са "лидери" като всички компютърни игри са пълни с насилие и трупове?  Rolling EyesНай-купуваните играчки са пистолети, къртечници, ножове и нам кво си.

Мислиш ли, че това има значение?
В университета правих презентация по темата в часа по англииски защитавайки тезата, че комп.игри не влияят.

Съдейки по себе си - аз играех преди много от тези с биенето, но това не ми повлия.

Аз пък съм правила курсови за насилието в медиите и интернет. И повечето хора, които са писали по темата казват, че това има съвсем малко значение в проявите на агресивност у децата. Много по-голямо и значимо е възпитанието в семейството и училището... И много трудно. Аз, като майка на по-буйно дете, непрекъснато се чудя накъде да поема и как да я възпитавам. Трябва много де се внимава. С всяко едно дете - независимо дали е буйно или кротко.

А децата си трябва да ги пазим. Кой както може. Някои могат да дават по 180 евро на месец за частна градина или училище с охрана, някои не могат.

Доколкото прочетох, и двете починали дечица не са се гледали от майките си въобще. Затова майки, гледайте си децата, обичайте ги и спокойно!!! Hug

# 116
  • Мнения: 1 258
"Според първоначалните заключения на психолозите е много активно дете, със силно изразена агресивност. Показанията му не посочват някакъв сериозен мотив за извършване на това тежко престъпление и в случая е проявена немотивирана жестокост..."

"Извършителят на убийството ще бъде настанен в дом за временно настаняване на малолетни деца след изтичане на срока на полицейската закрила. "

Доколкото разбирам това дете-убиец ще бъде настанено между съвсем нормални деца.Не ми го побира ума.

# 117
  • Мнения: 5 642
"Според първоначалните заключения на психолозите е много активно дете, със силно изразена агресивност. Показанията му не посочват някакъв сериозен мотив за извършване на това тежко престъпление и в случая е проявена немотивирана жестокост..."

"Извършителят на убийството ще бъде настанен в дом за временно настаняване на малолетни деца след изтичане на срока на полицейската закрила. "

Доколкото разбирам това дете-убиец ще бъде настанено между съвсем нормални деца.Не ми го побира ума.

Какви нормални деца в дом за временно настаняване? Имала съм стаж в такъв. То си е като затвор-с решетки, структура на МВР е и в него прибират просячета, скитащи деца и прочие маргинали.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Crazy ти как реагираш , когато се подиграват с детето? Това ако се случи пред мен ще ги завра в на кучето г.за

# 119
  • Мнения: 135
Crazy ти как реагираш , когато се подиграват с детето? Това ако се случи пред мен ще ги завра в на кучето г.за
Имала съм многократни скандали с тях по този повод и сега всички те ме мразят и обсъждат винаги когато мина покрай тях.Това са безкрайно елементарни хора,на които им липсват не първите 7г.а първите 17г.Не бях се сблъсквала с такава злоба и агресия,която те проявяват.

Общи условия

Активация на акаунт